Karadeniz Pet

erkek lutino mu

Arzu Odabas

Yönetici
Site Yöneticisi
erkeği yeni aldım ve umarım düşndüğüm gibi lutino dur. sizce kaç aylık kızışmış mi dişi kızışmış mı sizce yuvalık hemen takayım mı şimdiden teşekkürler...

Maşaallah çok güzel çift olmuşlar.. Gözleri kırmızı ise lutinodur.. Olmasa bile çok güzel takım kızışmaları da iyi. Yavru alırsınız inşaallah

Maşaallah çok güzel çift olmuşlar.. Gözleri kırmızı ise lutinodur.. Olmasa bile çok güzel takım kızışmaları da iyi. Yavru alırsınız inşaallah
aa ikisininde gözü siyah hayal kırıklığına ugradım vallah şimdi dişiyide forumdan bir arkadaştan aldım. lutino diye çok sevinmiştim. :(
son bir soru dışı kızışmış mı peki ? yuvalık takayım mı ?

Son düzenleme:
Ben bir şey söyleyeyim mi herkes kırmızı gözlüsünü arıyor ama bence böyle daha güzel.. Yuvalığı hemen takın takılı dursun zaten kızışmalarına da çiftleşmelerine de etkisi olur. Dişinizde kızışma aşamasın da yuvayı takın. Maşaallah kuşlarınıza ben çok beğendim

fark etmez lutinodan dönme :) lutino olacakmış çift faktör olmuş :) böylesi daha güzel.

Maşallah güzel kuşlar, Yuvalik takilsin faydası olur. Üreme için yeterli olgunluktalar.

çok teşekkür ederim içimi rahatlatınız üzülmüştüm. umarım en kısa zamanda size yavrularının da resimlerini koyarım da maşallahlarınızı alırım.

Yalnız belirtmeden geçemeyeceğim tüneklerinizi tahta takın plastik tünek sağlıklı değildir tırnakları da uzar kuşlarda rahat edemez ayrıca rahat çiftleşme olmaz yumurta doluluğunu dahi etkileyebilir ;)

Yalnız belirtmeden geçemeyeceğim tüneklerinizi tahta takın plastik tünek sağlıklı değildir tırnakları da uzar kuşlarda rahat edemez ayrıca rahat çiftleşme olmaz yumurta doluluğunu dahi etkileyebilir ;)

bu kafese yeni koydum onları normalde pvc sette duruyordu içinde 1 adet tahta var 2 sini çıkarırım tahta koyarım. yuvalığıda taktım buarada onlarıda çıkardım mı özel kafesleri hazır :)
ilginiz için teşekkür ederim

bu kafese yeni koydum onları normalde pvc sette duruyordu içinde 1 adet tahta var 2 sini çıkarırım tahta koyarım. yuvalığıda taktım buarada onlarıda çıkardım mı özel kafesleri hazır :)
ilginiz için teşekkür ederim

Çift faktör (sadece beyaz veya sarı olup göz rengi siyah olan) kuşlar lutino ve albino kuşlardan daha değerli siteden gördüğüm kadarıyla.
Yani siz zor olanı bulmuşsunuz, yoksa kırmızı gözlü sarı veya beyaz kuş çok var :)
Dişi kuş kızışmak üzere, yuvalık takarsanız daha iyi olur.
Arkadaşların da dediği gibi tünekleri tahta tünekle değiştirmeniz kuşların sağlığı için önemli.
Maşallah çok güzel bir çift olmuşlar :)
İnşallah kısa zamanda yavrularını alırsınız :)

evet çift faktörler daha değerli oluyor fazla bulunmuyor özel mutasyon :)

Geri