petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek Öldü Dişi Yumurtalarla Yalnız Kaldı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve overlord tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. overlord
    Gizli

overlord Guest

Merhaba. Benim bir çift muhabbet kuşum vardı.Ve yaklasik 18-19 gun once disi kusum yumurtladi. Ama dün sabah durduk yere dakikalar icinde erkek kusum öldü. Cok uzuldum. Disi yalniz kaldi. Artik yem yemek icin cok sik disari cikiyor. Yavrular ciktiginda disi tek basina yavrulari besleyebilir mi. 3 yumurtasi var. Muhtemelen yarin yumurtanin biri cikicak. Ne yapmam lazim. Yardimci olursaniz sevinirim.

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Tek başına bakabilir 3 yavruya, yedigi yemlerin kursakta yumuşaması zaman istediginden mama hazırlarsanız dişi kuşunuza yardım etmiş olursunuz

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. overlord
    Gizli

overlord Guest

Teşekkürler.

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Yumurtaları fener ışığı ile kontrol edin dolu ise yatsın çıkarsa bakar 3 yavruya. Arkadaşın dediği gibi mama yaparsanız da iyi olur. Ama boşsa yumurtalar boş yere yatmasın. Bir kontrol edin

5. overlord
    Gizli

overlord Guest

Bu konularda hiç tecrübem yok. Nasıl anlayacağım dolu mu boş mu olduğunu.

6. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    Feneri tuttuğunuzda içinde damar varda yada koyu bir bölge doludur. Boş ise zaten çok ufak sarı bir bölge olur. Ve boş durur.

7. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Çok zor bir durum sizin içinde, dişi içinde. Artık dişiyi mama ile desteklemekten başka yapılacak bişey yok. Geçmiş olsun diyelim

8. overlord
    Gizli

overlord Guest

Teşekkürler. :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:22 --

Karanlık ortamda mı bakmak gerekiyor. Yumurta ele alınınca tekrar oturmaz diye duydum ama.

#8 overlord, 10 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Kasım 2014
  9. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi yumurtayla oynadığınızı görmezse sorun olmaz.Belli etmeyin yeter.Başınız sağolsun..

10. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    öyle birşey yok ben direk dişiyi kaldırıp gözü önün de alıyorum yumurta ve yavruyu geri koyuyorum şu ana kadar sıkıntı yaşamadım.

sadece eliniz de yumurta da ve yavruda kalacak bir koku olmasın sigara boya kolonya ve benzeri elinizi yıkayıp öyle bakın

11. kandemir

kandemir New Member

Beğenileri:
    0
    Her insanın bir kişiliği olduğu gibi her kuşunda bir kişiliği vardır. bazıları kıskanır, elini değdiğin an kırabilir yada yuvadan atar. bazılarının da ayağını kaldırır yumurtayı alırsın tekrar koyarsın. Sen kuşunu tanımıyorsan hiç elleme. Yuvaya yakın bir yere yem koy. yumurtayı soğutmasın. birkaç güne kadar var mı yok mu zaten anlarsın. mama yapmaya devam.

Sayfayı Paylaş