Karadeniz Pet

Eş alcam yardım edin

Kitiara

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşuma eş alcam neye göre almalıyım.
Daha önce 3-4 eş aldım dövüyordu onları sonra eş olmak istiyordu ama kuşlar korktuğu için kaçıyorlardı.
Zorla kuşlara kur yapmak istiyor ama erkek kuş tepki vermeyince kovalıyor onları folluğa kıstırıyor :) nasıl bi eş seçmeliyim :)

eğer mümkünse dişi kuşun eşini kendisinin seçmesini sağlayın yani etrafınızda üretici veya hobici varsa onların kümesine dişi kuşu götürüp salmaya atın kendisine uygun olan eşini kendisi seçer böylece

eğer mümkünse dişi kuşun eşini kendisinin seçmesini sağlayın yani etrafınızda üretici veya hobici varsa onların kümesine dişi kuşu götürüp salmaya atın kendisine uygun olan eşini kendisi seçer böylece

Bizim burada çok kuşcu yok 1-2 tane var götürdüm kuşu öyle çok sürer dediler.

Böyle problemli bi dişi yede kendi seçme hakkı
vermek lazım yoksa dediğin gibiyse biraz zor
eş tutturman
kolay gelsin

Böyle problemli bi dişi yede kendi seçme hakkı
vermek lazım yoksa dediğin gibiyse biraz zor
eş tutturman
kolay gelsin

Aslında öyle sıkıntılı bir kuş değil ilk haftalarda kafesi paylaşmıyor sonradan eş olmak istiyor erkek kuşa yem vermek istiyor onu zorla kaşıyor erkek tepki vermeyince bu sefer onu kovalıyor bi azgın erkek bulsam eş tutar büyük ihtimalle :)

Kusu goturun kendi esini kendisi secsin.

dişi kusunuzdan büyük baskın bir kızışmış erkek almayı tercih edin.

Aslında öyle sıkıntılı bir kuş değil ilk haftalarda kafesi paylaşmıyor sonradan eş olmak istiyor erkek kuşa yem vermek istiyor onu zorla kaşıyor erkek tepki vermeyince bu sefer onu kovalıyor bi azgın erkek bulsam eş tutar büyük ihtimalle :)

O zaman yapacak tek bir şey var
dişi den iri kızgın bi erkek almak

Petshoba goturmem ugrasmam uzun sürer diyorsan güzel iri kızmış baskın gelen bi erkek alin eve getirin erkek kusun kafesi ayrı olsun erkegin kafesine yuvalik takin 15 ayri dursunlar 15 gun sonra disiyi erkegin kafesine koyun kolay gelsin

İri bir erkek al

Geri