Karadeniz Pet

Eş kuşlarım hakkında soru?

Batuhan mert

Yeni Üye
59CF6F9D-CEAA-4882-9B05-0695DC5F2586.jpeg
kuşlar normalde öpüşüp yem kusma gibi bütün hepsini yapıyolardı dişi bi süredir tüyde erkek sürekli öpmenin peşinde dişi normalde isteksiz de olsa karşılık veriyodu ama bugün ilk defa dişi vurmaya kalkıştı erkek yanaşınca bu durum tüyde olmasıyla alakalıdır diye düşünüyorum ama yinede sormak istedim okuyup cevap verenlere şimdiden teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 23120 kuşlar normalde öpüşüp yem kusma gibi bütün hepsini yapıyolardı dişi bi süredir tüyde erkek sürekli öpmenin peşinde dişi normalde isteksiz de olsa karşılık veriyodu ama bugün ilk defa dişi vurmaya kalkıştı erkek yanaşınca bu durum tüyde olmasıyla alakalıdır diye düşünüyorum ama yinede sormak istedim okuyup cevap verenlere şimdiden teşekkürler
Dişi istemiyordur o yüzden sert tepki vermiştir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öpüşüyolar diye çifleşcekler değil.Aynı cinsiyetteki kuşlarda birbirine yem kusar.

Öpüşüyolar diye çifleşcekler değil.Aynı cinsiyetteki kuşlarda birbirine yem kusar.
Yani ama eş değilmi ozaman bu kuşlar? Yani ben alalı daha 1 ay falan oldu bunları eski yerlerinde yuva hazırlığındaydılar taşınınca yer değişimi falan bide mama ver kızıştır dedi aldığım kişi bende nijerli mamayı fazla kaçırdım herhalde ondan tüye girdi kuş yuva işi yattı onu merak ettim tüyde olduğu için mi istemiyo şuan acaba diye çünkü ilk geldiklerinde cuvıl cıvıl kur yapıyorlardı sürekli hareketliydiler öpüşüyorlardı son zamanlarda durgunlaştılar yani böyle zahmet edip okursanız teşekkür ederim şimdiden

Nijerden tüye girmez kuş.Siz onlara ayrı bir kapta yulaf verin kuş tüyünü iyi atlatsın.Öpüşme konusu ise siz sürekli öpüşüyorlar demişsiniz diye üstünü çizeyim dedim bu kuşların eş olmadığı anlamına gelmez.Tüyde olduğu için istemiyodur tüydeki kuş halsiz olur çifleşmek en son isteyeceği şeydir yulaf verin hem erken çıkar hemde çok iyi gelir

Nijerden tüye girmez kuş.Siz onlara ayrı bir kapta yulaf verin kuş tüyünü iyi atlatsın.Öpüşme konusu ise siz sürekli öpüşüyorlar demişsiniz diye üstünü çizeyim dedim bu kuşların eş olmadığı anlamına gelmez.Tüyde olduğu için istemiyodur tüydeki kuş halsiz olur çifleşmek en son isteyeceği şeydir yulaf verin hem erken çıkar hemde çok iyi gelir
Yulaflarını verdim abi bugün bi kaç uerde okudum nijer fazla gelirse tüye sokar diye ondan kendimi şuçluyodumda hayvanın doğasında var gerçi o zaman tüyden çıkmasını bekliycem ben vurmasına şaşırdım ondan sormak istedim teşekkürler yardımlarınız için

Yulaflarını verdim abi bugün bi kaç uerde okudum nijer fazla gelirse tüye sokar diye ondan kendimi şuçluyodumda hayvanın doğasında var gerçi o zaman tüyden çıkmasını bekliycem ben vurmasına şaşırdım ondan sormak istedim teşekkürler yardımlarınız için
İnşallah en kısa zmanda tüyden çıkar sağlıklı bir çiftleşme olur.. evet tüyde oldugu için hazır hissetmiyor. Bir de şey dicem. Kuşlar öpüşmezler. Yem kusma işlemi o. :) içimde kalmasın söyleyim dedim.
İyi beslemeler. Güzel haberlerini verirsiniz inşallah en kısa zamanda

İnşallah en kısa zmanda tüyden çıkar sağlıklı bir çiftleşme olur.. evet tüyde oldugu için hazır hissetmiyor. Bir de şey dicem. Kuşlar öpüşmezler. Yem kusma işlemi o. :) içimde kalmasın söyleyim dedim.
İyi beslemeler. Güzel haberlerini verirsiniz inşallah en kısa zamanda
Teşekkürler inşallah 3 ay falan olöuştur bu işlere kalkışalı yavaş yavaş öğreniyorum öpüşmediklerinide sizden öğrenmiş oldum bunun içinde ayrı teşekkürler

Teşekkürler inşallah 3 ay falan olöuştur bu işlere kalkışalı yavaş yavaş öğreniyorum öpüşmediklerinide sizden öğrenmiş oldum bunun içinde ayrı teşekkürler
İnsan neler öğreniyor neler :)
Erkek kuş hazır galiba ? Yem kusmayı erkek şu amaçla yapıyor. Eğer çiftleşip kuluçka dönemine girersek. sen yumurtalara yatarken ben seni çok güzeel beslerim. Demek istiyor :)
Çok istekli oldugunda eşine kur yaparken böyle mesaj veriyor alttan alltan :) bebekleri de o şekilde besleyecwkler benden baba olur diyor :) inşallah o günleri de görürsünüz

İnsan neler öğreniyor neler :)
Erkek kuş hazır galiba ? Yem kusmayı erkek şu amaçla yapıyor. Eğer çiftleşip kuluçka dönemine girersek. sen yumurtalara yatarken ben seni çok güzeel beslerim. Demek istiyor :)
Çok istekli oldugunda eşine kur yaparken böyle mesaj veriyor alttan alltan :) bebekleri de o şekilde besleyecwkler benden baba olur diyor :) inşallah o günleri de görürsünüz
İnşallah farklı bi duygu olucak yani o yüzden çok merak ediyorum erkek dünden hazır gibi geliyo bana

Geri