Karadeniz Pet

eş tutmama sorunu

Yavaş açıp kapatmadaki mantık güneşi taklit etmesinden dolayıdır.Güneşin son dakikalarda ışığının yok olması gibi yavaşça olmalıdır.Aniden kapanırsa kuşlar strese girer.Eğer bu tarz bir şey uygulayabilirseniz uygun olur.

Güncelleme yapmak istiyorum bu gün sabah saatlerinde dişi muhabbet kuşum kafesin içine yumurtladı ve tabikii yumuta kırıldı bu kızgınlık yumurtasıdır değil mi?

Gençler....
muhabbet kuşum yumurtlamış yuvalığın içine ve üzerine basıyor. ancak erkekle hep uzaklar hiç çiftleşiklerini görmedim bu iş nasıl oluyor yine kızgınlık yumurtası yoksa pazar günüde yumurtlamıştı bu iş nasıl oluyor ?

Birde erkek haiften titriyor. [ortam sıcaklığı 20Derece]

Son düzenleme:
kızgınlık yumurtası :)

üreticimden şöyle bir cevap aldım;

->>Sen görmeden çiftleşmişde olabilirler eşler biribirini tanıyorda olabiir. sen 7-8 Gün sonra yumurtaya ışık yardımıyla bak eğer damarlanma olursa yavru olacaktır. dedi olmassa 1-2 ay içerisinde çiftleşme gerçekleşir dedi.

Son düzenleme:
üreticimden şöyle bir cevap aldım;

->>Sen görmeden çiftleşmişde olabilirler eşler biribirini tanıyorda olabiir. sen 7-8 Gün sonra yumurtaya ışık yardımıyla bak eğer damarlanma olursa yavru olacaktır. dedi olmassa 1-2 ay içerisinde çiftleşme gerçekleşir dedi.

kuşları belki saldığınız zaman çiftleşme olmuştur o kadarını bilemeyeceğim

kuşları belki saldığınız zaman çiftleşme olmuştur o kadarını bilemeyeceğim
zaten evden 7.10 da çıkıyorum 17.30 da geliyorum. bilmeyeceğim bende :) ancak eş tuttukları kesin
çünkü; sürekli gaga birleştiriyorlar.
Kuşları Güneşe koyduğumdan bu yana erkek yuvalık önünde dişi içeride basıyor :)

Bu konudaki kaytlı kullanıcılar beni biliyorlardı ne zorluklar çektiğimi...
pazar sabahı erkenden kalktım görüş mesafemde kuşlar var 2-3 saat boyunca yatağımdan kalkamdım kuşları izledim sürekli birbirleriyle ötüşüyorlardı aradan zaman geçti birde ne göreyim kuşlar çiftleşmessinler mi :) o an çok mutlu oldum.

* kuşları ayırmamak gerek. [Zaman]
* kuşları rahatsız etmemek gerek [Kuşlar örtü sayesinde beni görmediler]
* Güneş ışığı çok önemli olabilmekte

Şu anda Toplam 5 yumurta yapmıstı 2 si boştu kırıldı kızgınlık yumurtası idi 1ini yemiş :) bir adet daha yumurtladı dün. 3 gün ara ile yumurtluyor. altında 1 yumurta var.

sorum şudur bu günden sonraki yumurtalar döllü olacaklarmıdır?
şu anki yumurta boş herhalde.

[lütfen üşünmeden okursanız sevinirim]

Kuşlar 3 Gün ara ile yumurtluyorlar bu gün 9. günümüz
maşALLAH'I eksik etmeyelim.

SABIR SABIR SABIR her şeyden önde SABIR

Son düzenleme:
Geri