Karadeniz Pet

Eski kuşum gitti

Berna Gök

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar. Profilimde gördüğünüz muhabbet kuşunu 30 günlükken almıştım. Erkek diye. Dişi çıktı. Yumurtladı falan... Eş istediğini anlayabiliyordum. Ama eş beslemede fazla iyi değilim. Bu nedenden dolayı bende onu kuşçuya götürdüm. Kuşçunun zten satsam bile ne yapacağını biliyordum. En azından mutlu olsun diye. Aslına bakarsanız kuşcuya çok üzülerek gittim. Ama ordaki kafeslere girince hiç yabancılık çekmedi açıkcası. Gitti direk eş aramaya. Kuşların kuyruğunu çeke çeke :D En azından üzülmedi :D Bende yeni bir kuş aldım. Oğluşum limon :) Henüz yavru. Uçabiliyor ama fazla değil. Çok masum öldürseniz sizi ısırmıyor :D Onu kendime alıştımam için tavsiye yazarsanız sevinirim. Bazı konularda kuşun cinsiyetini sevdikleri şeyleri eğitiliş yöntemlerini ırkını hatta yaşını anlayabiliyorum. Ama kendi kuşumda nedense bir şey diyemiyorum. :D Limonumun resmi :
89or77.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
Kuş Yerli Erkek 3 Aylık Civarı,

Kuşu Ele Alıştırmak İçin Yavru Kuşu Hiç Bir Zaman Avuç İçinde Tutma Parmagının Üzerine Koy Elini Uzat Üstüne Çıksın Ve Avucuna Biraz Yem Koyarak Avucundan Yem Yemesini Sağla Ürkütme Ani Hareketlerle Ve Ona İlgi Göster Oyun Oyna Kafasını Okşa O Saten Zamanla Ele Alışacaktır Ama Bunların Hepsi Birden Olucak Şeyler Deqil Zaman İstiyen Şeyler Ve Ona İçinde (ş) Geçen Sözcükler Kullan Sık Sık Onunla Konuş Cevap Alamasanda Zamanla Kuş Senin Dediklerini Tekrar Etmeye Çalışacak Ve İleride Konusmaya Başlıyacak.

Kuş Yerli Erkek 3 Aylık Civarı,

Kuşu Ele Alıştırmak İçin Yavru Kuşu Hiç Bir Zaman Avuç İçinde Tutma Parmagının Üzerine Koy Elini Uzat Üstüne Çıksın Ve Avucuna Biraz Yem Koyarak Avucundan Yem Yemesini Sağla Ürkütme Ani Hareketlerle Ve Ona İlgi Göster Oyun Oyna Kafasını Okşa O Saten Zamanla Ele Alışacaktır Ama Bunların Hepsi Birden Olucak Şeyler Deqil Zaman İstiyen Şeyler Ve Ona İçinde (ş) Geçen Sözcükler Kullan Sık Sık Onunla Konuş Cevap Alamasanda Zamanla Kuş Senin Dediklerini Tekrar Etmeye Çalışacak Ve İleride Konusmaya Başlıyacak.

Resimde biraz büyük çıkmış ama kafa çizgilerine bakasanız yavr olduğunu anlayabilirsiniz. Bu kuş eğitilir değil mi ?

Eğitebilirsen Eğitilmeyecek Kuş Yoktur :) İnsan Oğlu Atmacayı Bile Eğitiyor :)

Bir hafta önce 45 günlük yavru aldım su an omuzumuzdan başımızdan inmiyor :) 3 . gün elime geliyordu, kafesteyken 1.5 saat boyunca elimi onu korkutmayacak şekilde kafeste beklettim ve başını kaşıdım ve kacsa da biraz bekleyip tekrar demedim. Sonrasında ise ele gelmeye başlıyor parmağınızla ayaklarına doğru itin ufaktan sürekli tekrarlayin bu hareketi. Dışarı salinca da nereye konarsa konsun hep parmağınızla alin sizden uzaklastirmayin. Sonra uzerinizden kovmaya çalışırsınız :))

Bir hafta önce 45 günlük yavru aldım su an omuzumuzdan başımızdan inmiyor :) 3 . gün elime geliyordu, kafesteyken 1.5 saat boyunca elimi onu korkutmayacak şekilde kafeste beklettim ve başını kaşıdım ve kacsa da biraz bekleyip tekrar demedim. Sonrasında ise ele gelmeye başlıyor parmağınızla ayaklarına doğru itin ufaktan sürekli tekrarlayin bu hareketi. Dışarı salinca da nereye konarsa konsun hep parmağınızla alin sizden uzaklastirmayin. Sonra uzerinizden kovmaya çalışırsınız :))

2 ayı doldurmamış yavru kuşlar daha çabuk alışıyor kesinlikleBen de Maviş imi 40 günlükken aldım.Bize çok alıştı.Çağırınca da gelip,başıma konuyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

yerli kırıgı tam yerli degil yerlilerden irir bir kuş .... 1.2 aylık birşey egte bilirsin

Geri