Karadeniz Pet

eşyalardan korkuyor

çeşitli muhabbet kuşları için oyunlar görmüştüm ama kuşum çoğu eşyaya yaklaşmıyor korkuyor kaçıyor ne yapmalıyım bu korkusunu gidermek için

Bol bol Salman ve rahat bırakmam gerek o zamanla herseye konacaktir sizden korumaları gerek bide

salıyorum ama ya kafesin üstüne ya avizeye ya perdeye uçuyor kendim koyarsam bi süre duruyor sonra geri uçuyor

anlasılan kuşun evcil degil . yanı ele kola gelmiyor bu konuda bişi diyemem ama evcilse sizle vakit gbeciriyorsa korktugu eşyayı sız elinizde tutarak kuş omuzunda veya elindeyken oyuncagı eline alman vs vs onun o nesneye korkusunu yenıp alışmasını ve merak etmesını saglayacaktır .

Kuşlar baya bir evcillesince sahiplerinin elinde ne varsa onu kurcaliyorlar kuş evcillikte o seviyeye geldiğinde her şeye kolay alışır.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 ay oldu en az ama sadece artık omuzda elde fln durmayı öğrendi arada elimizi getirdiğimizde zıplıyor o kadar eğitmek için bi tavsiyeniz varmı

Kuş omzundayken elma filan ye oyuncakla oynamaya alıştır merakli hayvanlar zaten merak duygusu dahada gelişsin kafesinde sabit bir oyuncak varsa ona alışmıştır dışarı cikarinca o oyuncakla filan oynat masaya koy sen yemek yerken oda yaninda oynasin bunun gibi yöntemler üret dene olacaktır.

teşekkürler deniyecem güzel fikirmiş daha ilk kuşum olduğu için pek birşey bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:16 --

maruldan bile kaçıyor erkek olan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

Kuş omzundayken elma filan ye oyuncakla oynamaya alıştır merakli hayvanlar zaten merak duygusu dahada gelişsin kafesinde sabit bir oyuncak varsa ona alışmıştır dışarı cikarinca o oyuncakla filan oynat masaya koy sen yemek yerken oda yaninda oynasin bunun gibi yöntemler üret dene olacaktır.

anında kaçıyor kafesin üstüne korkuyor elmadan marul dan kafesteki oyuncağından bile saldığımda kaçıyor

Erkek olan demişsin kuşlar çift ise zor gibi. Tek ise yavaş yavaş olacaktir hemen olmaz önce kuş sana eve iyice alışsın benim kuşlarımda da aynı şeyleri yaşadım halada korkuyor bilmediği seyden mesela muzdan ama muzu masanın uzerine bırakınca gidip bakıyor. Kalemi uzatinca kaçıyor ama elimdeyken veya masanın üzerindeyken onunla oynuyor.

MOBİL CİHAZIMDAN TAPATALK KULLANILARAK GÖNDERİLDİ

Geri