petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ev yapımı ballı kraker :))

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Nilgün BULUT tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Nilgün BULUT
    Gizli

malzemeleri ben şimdilik evdeki olanlardan ekledim.galeta unu,irmik,pekmez,normal muhabbet yemi,kanarya yemi,cicibebe,birazcıkda mama

he bide yumurta kabuğunu robottan geçirip un haline getirebiliriz

elimde olan malzemeler kısıtlıydı,ancak bu malzemeleri meyva,darı,tohum ile zenginleştiricem inşallah

en son dilediğiniz şekli verip 10 dakikalığına fırına atabilirsiniz.ben abesland kullandım evimde o vardı.delip iple kafese bağlıcam.

önceki kuşum çok sevmişti.yeni gelecek kuşumada yapıcam ALLAH izin verirse.

sizlerlerlede paylaşmak istedim

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Afiyetle yesin zipir :)

3. Nilgün BULUT
    Gizli

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    elinize sağlık,içinde yem olmasa biz bile yiyebiliriz :)

5. Nilgün BULUT
    Gizli

Teşekkur ederim :)))aynen pişerken kokusu cok güzel

6. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    Ellerinize saglik bende hep balli cubuk yapmak istiyordum bu tarif harika oldu

7. Nilgün BULUT
    Gizli

Tesekkur ederim.benim limonum cok sevmisti umarım sizinkide sever arzu hanım

8. Hayat
    Gizli

Hayat Guest

tarif çok güzel görünüyor. birşey sormak istiyorum.annem evde kurumuş ekleri fırında kızarıp galeta unu yapıyor. ondan koysam bir zararı olurmu. normal dışarıdaki galeta unlarıda aynı heralde dimi. birde pirinç unu da ekleyebilirmiyim. son olarak bebe bisküvisiyerine petibör bisküvi koysam olurmu? cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

9. Erhan ÖZEKEN
    Gizli

Evde fırında problem varda . Pişirmeden olabilirmi veya başka bir yöntemi var mı ?

10. Nilgün BULUT
    Gizli

Hayat hanim inanın yanliş yönlendirmek istemem.pirinc ununun faydasini zararini üstdatlar bilir.ama o kuru ekmek olabilir kanımca :)))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

Pişirmeden olmuyor erhan bey yaaa.balçık kıvamında oldugu icin anca kızarınca sekil alabiliyor

11. Hayat
    Gizli

Hayat Guest

teşekkürler :)

12. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ballı kraker demişinizde içinde bal yok ama güzel olmuş

13. Nilgün BULUT
    Gizli

Balim yoktu ozaman icin.ondan siz koyabiliyorsunuz :)))

14. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

biraz farklıymis yinede denemeye değer tarif için tsk edrm

15. Nilgün BULUT
    Gizli

Ben teşekkür ederim.malzemeyi zenginleştirmek azaltmak bizim elimizde

16. Arzu Odabas

Arzu Odabas New Member

Beğenileri:
    0
    Yaptim ve bayildilar nerdeyse tamami bitti ben pekmez yerine 2kasik bal ve havucu robottan gectim.isterseniz bide bu sekilde denersiniz :)
    tekrardan tesekkur ederiz bu tarif icin hazir almaktansa ne oldugu belli bisey vermek daha saglikli ve hijenik.

17. Nilgün BULUT
    Gizli

Ooooh vallaha cok pratiksiniz.elinize saglik.evet balda oluyor.bende yoktuda :)))

18. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Öncelikle paylaşım için teşekkürler, yalnız 2 şey dikkatimi çekti yanlış biliyorsam düzeltin, 1: yumurtanın bekleme süresi ve zararları 2: fırın sıcağına maruz kalmış bal!!! Bunların hiçbir faydası olmayıp bilakis zararlı olduğunu biliyorum.

19. Nilgün BULUT
    Gizli

Bilemiyorum.araştırmaya açık olabilir

20. Erhan ÖZEKEN
    Gizli

Cengiz bey fırında pişirmenin etkileri kaybettireceğinden bahsediyor acaba güneşte kurutma yöntemi ile bal vs tutucu bir etki gösterir mi ?

Sayfayı Paylaş