Karadeniz Pet

Ev yapımı ballı kraker :))

• Konbuyu başlatan Nilgün BULUT
  • Başlangıç tarihi
N

Nilgün BULUT

Guest
malzemeleri ben şimdilik evdeki olanlardan ekledim.galeta unu,irmik,pekmez,normal muhabbet yemi,kanarya yemi,cicibebe,birazcıkda mama

he bide yumurta kabuğunu robottan geçirip un haline getirebiliriz

elimde olan malzemeler kısıtlıydı,ancak bu malzemeleri meyva,darı,tohum ile zenginleştiricem inşallah

en son dilediğiniz şekli verip 10 dakikalığına fırına atabilirsiniz.ben abesland kullandım evimde o vardı.delip iple kafese bağlıcam.

önceki kuşum çok sevmişti.yeni gelecek kuşumada yapıcam ALLAH izin verirse.

sizlerlerlede paylaşmak istedim

elinize sağlık,içinde yem olmasa biz bile yiyebiliriz :)

Teşekkur ederim :)))aynen pişerken kokusu cok güzel

Ellerinize saglik bende hep balli cubuk yapmak istiyordum bu tarif harika oldu

Tesekkur ederim.benim limonum cok sevmisti umarım sizinkide sever arzu hanım

tarif çok güzel görünüyor. birşey sormak istiyorum.annem evde kurumuş ekleri fırında kızarıp galeta unu yapıyor. ondan koysam bir zararı olurmu. normal dışarıdaki galeta unlarıda aynı heralde dimi. birde pirinç unu da ekleyebilirmiyim. son olarak bebe bisküvisiyerine petibör bisküvi koysam olurmu? cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

Evde fırında problem varda . Pişirmeden olabilirmi veya başka bir yöntemi var mı ?

tarif çok güzel görünüyor. birşey sormak istiyorum.annem evde kurumuş ekleri fırında kızarıp galeta unu yapıyor. ondan koysam bir zararı olurmu. normal dışarıdaki galeta unlarıda aynı heralde dimi. birde pirinç unu da ekleyebilirmiyim. son olarak bebe bisküvisiyerine petibör bisküvi koysam olurmu? cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

Hayat hanim inanın yanliş yönlendirmek istemem.pirinc ununun faydasini zararini üstdatlar bilir.ama o kuru ekmek olabilir kanımca :)))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

Evde fırında problem varda . Pişirmeden olabilirmi veya başka bir yöntemi var mı ?

Pişirmeden olmuyor erhan bey yaaa.balçık kıvamında oldugu icin anca kızarınca sekil alabiliyor

Balim yoktu ozaman icin.ondan siz koyabiliyorsunuz :)))

biraz farklıymis yinede denemeye değer tarif için tsk edrm

Ben teşekkür ederim.malzemeyi zenginleştirmek azaltmak bizim elimizde

Yaptim ve bayildilar nerdeyse tamami bitti ben pekmez yerine 2kasik bal ve havucu robottan gectim.isterseniz bide bu sekilde denersiniz :)
tekrardan tesekkur ederiz bu tarif icin hazir almaktansa ne oldugu belli bisey vermek daha saglikli ve hijenik.

Ooooh vallaha cok pratiksiniz.elinize saglik.evet balda oluyor.bende yoktuda :)))

Öncelikle paylaşım için teşekkürler, yalnız 2 şey dikkatimi çekti yanlış biliyorsam düzeltin, 1: yumurtanın bekleme süresi ve zararları 2: fırın sıcağına maruz kalmış bal!!! Bunların hiçbir faydası olmayıp bilakis zararlı olduğunu biliyorum.

Cengiz bey fırında pişirmenin etkileri kaybettireceğinden bahsediyor acaba güneşte kurutma yöntemi ile bal vs tutucu bir etki gösterir mi ?