Karadeniz Pet

Fikir alış verişi

• Konbuyu başlatan .[Nokta]
  • Başlangıç tarihi
N

.[Nokta]

Guest
S.a arkdaşlar bazılarınızın bildiği gibi bu gün gözüm gibi baktığım kuşu yere düşüp çarpma sonucu öldü.

Ve soğudum bi anda canım çok sıkıldı.

Yeni aldığım eşli kuşum var birbirleri ile anlaşıyorlar kaşıyorlar yem yediriyor ama daha yuvalığa girdiğini görmedim ve birde kuşum ölünce ailecek canımız sıkıldı.

Şimdi düşüncem şu.

Ya yeni bir kuş alacağım yavru ve onu eğiteceğim.
Yada eşli kuşu verip yerine 2 adet bir dişi bir erkek olmak üzere 2 tane kuş alacağım ve onları eğiteceğim.

Çifthane kafes + normal kafesim mevcut düşüncem 2 yavruyuda çifthane kafese koyup orda 2 sini birden ele alıştırmak ve eğitmek sizce bu şekilde eğitim olabilir mi 2 kuşu birden ?

2 haftadır ise daha yeni oldukları için zaman gerekli ortama alışmaları lazım ve ne yapmak istiyorsunuz çift kuşlardan yavru almak mı?Yoksa kendinize kuşları alıştırmak mı istiyorsunuz bunda bir kararsızlığınız var.

Kararsızlığım yoktu bu kuşlardan yavru almak için almıştım yere alıştılar o sorun yok.
Sıkıntım bu gün ele alıştırdığım konuşturduğum kuşum uçtuktan sonra düşüp kafasını çarpıp öldü şimdi ev boş geliyor eşli kuşlar ötmüyor.

Sorum şu eşli kuşları verip 2 tane yavru muhabbet kuşu mu alayım bir erkek bir dişi 2 side ele alışır mı aynı yerde

Yoksa eşli kuşlar dursun yeni 1 tane muhabbet kuşu yavrusumu alayım ?

Elinizde çift olmuş sadece zaman gerekli olan kuşlarınız var bence onlar dursun ve yavru alın ayrı kafesleriniz de varmış onuda kendinize alıştırırsınız.Çift kuşları da rahatsız etmemiş olursunuz üreme safhasında.

Geri