Karadeniz Pet

Gaga Taşı Sorunu

Bozcuu

Yeni Üye
Selamlar muhabbet kuşuma gaga taşı aldıktan sonra ısırmaya başladı sanırım gaga taşından alışkanlık edindi.Gaga taşının önemli olduğunu duydum fakat eğer tekrar koyarsam ısırma alışkanlığına devam eder diye korkuyorum ne yapmam gerek?

Gaga taşı olmazsa olmazdır mecbur takacaksanız kalamar kemiği ve gaga taşı. Alışkanlık haline getirmemesi için biraz ısırmasına izin verin zamanla sıkılıp bırakacaktır

Gaga taşı ve hatta yanında kalamar kemiği ile kuş kumu kafesin olmazsa olmazı. Sağlıksız olduktan sonra kuşunuz ısırsa ne olur ısırmasa ne olur? bırakın siz zamanla sıkılıp bırakacaktır yusuf beyinde söyledi gibi

Merhabalar. Benim de 2 yıl önce beslediğim dişi kuşum alışma süresinde gaga taşını çok kemirirdi. Çok ısırırdı ama zamanla unuttu. Zamanla ısırma huyundan vazgeçecektir hatta siz de elinizle yem yedirerek daha çabuk unutturmuş olursunuz ve elinize de alışmış olur. Ancak gaga taşını kafesten eksik etmeyin içindeki kalsiyum kuşun gelişimi açısından önemli ve kuş onu kemirdikçe gagasını törpülemiş oluyor. Eğer kemirmezse ilerde gagası uzar ve yem yiyemeyecek hale bile gelebilir kestirmek zorunda kalırsınız. Bırakın ısırsın zamanla unutuyorlar zaten

Geri