petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

gaga ve tırnak kesimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ayhanakbas tarafından 7 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaslar kusumun üst gagasında son kısmına doğru şeffaf ince uzaman var.tırnak kesimini biliyorum fakat gaga kesimi tam olarak bilmiyorum.netten baktığım kadarıyla kimi doğru diyor kimi yanlış bir bilgisi olan varmı yem yemede sıkıntı yaşatır mı ?bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

2. Selahattin GÖKTAŞ

yanlııış..... sakın deneme bak eğer çatlarsa gaga tekrar dönüşü yoktur benden demesi. kalamar kemiği tak bide foto koyarsan daha iyi olur.

3. Elif AKDOĞANOĞLU

katılıyorum. tırnak neyse de gaga kesmek çok tehlikeli.

4. Selahattin GÖKTAŞ

tırnak kesimide çok önemlidir eğer sinire denk gelirse kan kaybından kuşu kaybetmeniz muhtemeldir.

5. Elif AKDOĞANOĞLU

tırnak kesme işi tecrübe, dikkat ve sabır istiyor... tırnak kesiyorum, çok şükür hiç vukuatımız yok yıllardır. ama gagayı denemedim, denemek de istemiyorum. her işlerini gagalarıyla yapıyorlar, fazla kesilebilir mikrop kapabilir enfekte olabilir, yem kıramayabilir açıktan bile ölebilir:eek:

Sayfayı Paylaş