Karadeniz Pet

Galiba bit yada pire var.

ObreuS

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Hayatımda bit pire nedir bilmediğim için bu konuyu açıyorum. Bugün kuşlarıma bakarken (3 katlı ahşap kafes 6 çift kuş) ikinci katın arka duvarında yürüyen küçücük belki toplu iğne başı kadar olan sarı renkli 1 adet böcek gördüm. Resmini çekmek için telefona gidip geldiğimde kendisini bulamadım. Yuvalıklara baktım. Kafes içlerine baktım ama tertemiz heryer.

Kuşlara 15 gün önce 1er damla vilmectin damlatmıştım. Erkek kuşum iki gündür çok kaşınıyor ve aşırı tüy döküyor. Ama keyfide yerinde.

Bana her ihtimale karşı toz olan, kafesin tabanına ve yuvalıklara koyabileceğim etkili bir çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Başka önerilere ve yorumlarınızıda tabiki. Teşekkürler..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:19 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

Artı olarak aşırı tüy döküyor dediğim erkeğin resmi burda.

Kendisi maşallah çok neşeli ancak kanat altındaki tüylere bakın ne durumdalar.

nujupuha.jpg

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

Son düzenleme:
Sarı renkte bir böcek de şekli ayak yapısı nasıl pire siyah olur zıplar bitte kahverengi olur sadece yürür kolay ölmez tahta böceğidir o büyük ihtimal ahşaplarda olurlar zararlı değiller ama kuşların kafesinde bulunmasınlar kuşların kanat altlarına iyi bakın etleri net gözükene kadar elinizle tüyleri kaldırın herhangi bir canlı görmezseniz kuşlarınız temizdir :)

Sarı renkte bir böcek de şekli ayak yapısı nasıl pire siyah olur zıplar bitte kahverengi olur sadece yürür kolay ölmez tahta böceğidir o büyük ihtimal ahşaplarda olurlar zararlı değiller ama kuşların kafesinde bulunmasınlar kuşların kanat altlarına iyi bakın etleri net gözükene kadar elinizle tüyleri kaldırın herhangi bir canlı görmezseniz kuşlarınız temizdir :)
Kanat altlarına baktım tertemiz yavrucaklar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

Bugün 2 adet veterinerin tavsiyesi üzerine bayer bolfo aldım. İnşallah sonuç alırım.

Kafes ahsapsa temizlige cok onem verilmeli. Kafesin ustune beyaz ortu serin aksam. Isigi kapatin. 5 dk sonra ortuye bakin ki ne oldugunu anlayin. Kus cok kasiniyorsa yerinde duramiyorsa sorun var demektir. Kafesi ve aksesuarlari sicak su ile yikayin. Enseye damlatilan ilac cok etkili diye duydum. Banyo sularina 4 damla elma sirkesi koymak da dis parazitleri temizliyor diye duymustum.

Son düzenleme:
Bende de biyodust var, toz seklinde ızgaralı kafeslerin tabanına serpiyorum.. Fiyatı da gayet uygun.. veteriner ecza depolarından temin edebilirsiniz.. Biyodust ayrıca suya karıstırılıp sprey olarakta kullanılabilinir.. kusları kafesten cıkarıp gördügünüz her yere fıslatırsınız.

Öncelikle kafesler yıkacak şekilde değiller. Enselerinde 1 hafta önce damlatılmış vilmectin mevcut. Kuşlardan sadece 1 tanesi çok kaşınıyor. Zaten bitide onun kafesinde gördüm. Bugün bayer bolfo aldım serptim heryere kafes yuvalık filan. İnşallah düzene girecekler.

Tek merak ettiğim nokta bayer bolfo iyi bir ürünmüdür. Teşekkürler..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:37 --

Ha bu arada kuşlar banyoda yapmıyorlar :)

Geri