Karadeniz Pet

Gelimiz Nazlı mı?yoksa hasta mı?

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar 2-3 gün önce yeni spangle dişimi Erkeğin yanına koymuştum,Öncesinde 5 gün ayrı kaldılar,Erkeğin yanına alırkende elimden kaçırdım ve yakalamam biraz zor oldu ve Bayağı yoruldu,yakaladığımda sesi kalın şekilde çıktı,Erkeğin yanına attım tek iken yaptığı hareketler ve seslere verdiği tepki tamamen gitti,tünek üzerinde dururken bende kontrol ettiğimde hızlı nefes alışveriş şeklinde nefes aldığını gördüm,ve kanadının biraz titrediğini fark ettim,sonradan acaba soğuk mu?aldı düşüncesiyle tekrar tek kafese aldım,koruma ilaçları suyuna limon Yaptım,bu defa diğer kuşlarımın sesine Karşılık kafes içinde maşallah aktif ordan oraya anlamadım yani,ötüşünde bir sorun yok ama o yakaladığımda kaba sesler duydum kafam çok karıştı şimdi peteğe yakın yerde duruyor,fikirlerinizi almak istedim.

Son düzenleme:
Cihan Bey sorunuza tam cevap veremeyeceğim ama benim söylemek istediğim başka birşey var. Kafes peteğe yakın duruyor yazmışsınız. Peteklerde hava ısınarak petek üzerinde yükselir, odaya dağılır. Soğuyan hava da alçalarak tekrar peteğin altından peteğe girer. Isınarak yükselir vs. Yani petek yakınlarında biz hissetmesek de bir hava akımı vardır. Kuşlar için en büyük düşman da hava akımı biliyorsunuz. Tabii kafesin konumunu bilmiyorum ama eğer böyle bir durumda ise diye uyarayım dedim. Sorunuz için de bence yorulduğu için öyle olmuş ama yine de ustalarımdan cevap bekleyelim.

Cihan Bey sorunuza tam cevap veremeyeceğim ama benim söylemek istediğim başka birşey var. Kafes peteğe yakın duruyor yazmışsınız. Peteklerde hava ısınarak petek üzerinde yükselir, odaya dağılır. Soğuyan hava da alçalarak tekrar peteğin altından peteğe girer. Isınarak yükselir vs. Yani petek yakınlarında biz hissetmesek de bir hava akımı vardır. Kuşlar için en büyük düşman da hava akımı biliyorsunuz. Tabii kafesin konumunu bilmiyorum ama eğer böyle bir durumda ise diye uyarayım dedim. Sorunuz için de bence yorulduğu için öyle olmuş ama yine de ustalarımdan cevap bekleyelim.

Tşkler Rüstem bey

Bence bir sıkıntısı yok ortamına alisiyor erkeğin yanına atınca usta

Benim ilaç konusuna bakışımı biliyorsun.. Düzelir inşaallah

Cihan Bey kalorifer peteklerinden is de çıkıyor. Zamanla duvarda leke yaparlar, biz göremeyiz. O is rahatsız etmiş olabilir mi diye düşündüm.

Belki de erkek kuşumun olduğu kafes dolap üzerinde yani oradayken sessiz sakin,ama peteğin orada hareketli anlamadım,sanırım alışma sorunu mu?çözemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:08 -->-> Daha önceki mesaj 08:21 --

Gelinimizi ikinci defa ayırdım,2 gün önce tekrar Erkeğin yanına koydum,tek iken yaptığı hareketleri kafese tırmanma vs Erkeğin yanında iken yapmıyor arada ağzını açıp kapıyor,bazen hızlı nefes alma var,dışkı da yem yeme de problem yok ama mama yemiyor,kafama takılıyor,Erkeğin bulunduğu kafes üye geçince neden böyle anlayamadım.

Biraz zaman tanı inşaallah verim alırsın daha ayırma derim

Yusuf ustam daha da ayırmam kafaya takmıyaym ben en iyisi,mama ya alışırsa inş toparlar

Son düzenleme: