Karadeniz Pet

GEOSOL kullanımı hakkında(Kuşum İshal)

Hüseyin BULUT

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum ishal oldu.Patates falan verdik yemedi.Bende veterinerden geosol aldırdım.Yalnız bunun kullanımı tam olarak nasıl olacak.
Suluğuna ne kadar ilaç koyacağız.Bu konuda acil cevap verirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar kuşum ishal oldu.Patates falan verdik yemedi.Bende veterinerden geosol aldırdım.Yalnız bunun kullanımı tam olarak nasıl olacak.
Suluğuna ne kadar ilaç koyacağız.Bu konuda acil cevap verirseniz sevinirim.

kutusunda yazmıyormu ?

yok normalde büyük hayvanlar için bu ilaç.Alırkende sormamışlar.İnternettede bir bilgi bulamadım.

cay kasıgının sapıyla birazcık alıp 500ml pet sisede sallayıp iyice çözün sonra suluga doldurun vitaform mu bu sekilde kullanıyorum fakat geosol kullanmadım levent bey girince cevaplar konuyu güncel tutalım birde o kutunun içinde kullanma kılavuzu olması gerekli ondada yazar siz tavuk için olandan biraz daha az kullanın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

Her 100 kg canlı ağırlık için günde 15-20 gram toz, günlük içme suyuna katılarak içirilir.Klinik iyileşme
durumuna göre aynı uygulama 3-5 gün süre ile tekrarlanır bu şekilde yazıyor size linkte yollıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

http://www.vetas.com.tr/assets/images/products/pdf/07022014161424.pdf

saolun arkadaşlar suluğuna 1 mercimek büyüklüğü kadar ilaç kattım.

inşallah çabucak iyileşir.

İshal gurubuna göre değişir. Usutme kaynaklı ishal olabilir. Mama yeşillik vs kaynaklı ishal olabilir bakteriyal iç parazit ishalide olabilir. Olumcul olanı bakteriyaldir ve her ilaç etki etmez . Doğru yerde doğru ilacı kullanmak önemli. Mesela bakteriyal bir ishale sulhamezatin fayda etmez. Grup grup ishal çeşidine göre ilaçlar var. Geçmiş olsun.

arkadaşlar malesef kuşu kaybettik hastalığına çare bulamadık çok üzgünüm...

Başınız sağolsun. Geosol'ü biz de yarım suluğa pirinç tanesi kadar kullanmıştık. Veteriner öyle olmasını söylemişti. Tekrar başınız sağolsun.

benimde ishal 2hafta oldu ve petshopşu maxisol isadur vermişti...
dün tekrar gittim ve avidiare diye ilaç verdi inşallah geçer...

benimde ishal 2hafta oldu ve petshopşu maxisol isadur vermişti...
dün tekrar gittim ve avidiare diye ilaç verdi inşallah geçer...

Sn Boolat, lütfen bir veterinere götürün. İshal için piyasada satılan Avidiare gibi ilaçlar genellikle bağırsak antibakteriyeli ya da bağırsak faaliyetlerini düzenleyici nitelikte oluyor. İshalin kaynağı stres durumundaki direnç düşüklüğünü fırsat bilen bir mantar olabilir, basit antibakteriyellerle çözülemeyecek bir bakterinin üremesi olabilir, zehirlenme vs olabilir. Bİr mantarı ya da zehirlenmeyi antibakteriyellerle çözemezsiniz. Önce ishalin kaynağını bulmalısınız, bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim. İnşallah sağlığına kavuşur.

şükür veterinere götürmeye gerek kalmadı!
avidiare baya etkili ilaç...

sn boolat,benim kuşum da ishal oldu yem yiyor ama cok az.
avidiare kullanıyorum 2 gündür sürekli uyuyo.sizinki yem yiyomuydu kaç güne iyileşti

Geri