Karadeniz Pet

Göz etrafında tüyleri dökülmüş

unloser

Yeni Üye
Kuş kendi elimde doğan 3 yaş civarı bugün olmuş bu dün yoktu mevsimsel birşeymi yoksa sağlık sorunumu var şu an 4 yavrusu var yuvada

İnternetde baktım hastalıksa
MONODOKS 100 mg yi öneriyorlar suya katma biciminde yavruları oldugu için krem tercihim değil bu ilaç diğer kuşlara zarar verirmi içerlerse cevablarınız içni teşekürler IMAG0167.jpg IMAG0168.jpg

BENİMDE yavrusunu besleyen erkek kuşum oyle oldu eczaneden göz damladı aldım genta göz damlasi ile gecti petshop a sorup al bana onlar önerdi

damla yada suluga karıştırıp verebiliceğim ilaç varmı yavruları olan kuşu şimdi elime alıp huzurunu kacırmayayım

ayrıca eklemek isterim 3 yavru buyuturken yumurtladı şimdi 4 tane daha bakıyor yorgunluktan olablırmı 3 yıllık kendi yavrum ilk kez böyle birşey gördüm kafesde başka kuşlarda var

başka bi forumdada şöyle bi resim var aynısı ordakilerde yavru yorgunlugu dinlendir geçer dıyorlar şişlik yok kızarma yok sadece göz kapama ve tüy dökümü var http://i.hizliresim.com/x3vzar.jpg

Yavru beslerken bu tarz dökülme bazı kuşlarda olur. yavruları büyütsün 10 güne göz kenarındaki tüyler düzelecektir. Bence bu parti yavrulardan sonra takımı dinlendirmen gerekir.

Yavru beslerken bu tarz dökülme bazı kuşlarda olur. yavruları büyütsün 10 güne göz kenarındaki tüyler düzelecektir. Bence bu parti yavrulardan sonra takımı dinlendirmen gerekir.
bu 2. kuluckası 3. yavru yuvadan atlamadan yumurtladı yoksa cıkaracaktım yuvalıgı şu an o gözünü kapatarak dinlendırıyor halsizlik yok zıpır gibi

sağ sol taraf resimleri eğer hastalık flnsa erken adım atmak isterim mümkünse suluk ilaç tedavisi değilse mecbur merhem tedavileri

Ekli dosyalar

• IMAG0172.jpg
    IMAG0172.jpg
    631.3 KB · Görüntüleme: 221
  • IMAG0178.jpg
    IMAG0178.jpg
    686.6 KB · Görüntüleme: 215
Sağlık sorunu yada halsizlik olsa ne yavru beslerdi nede yumurtaya yatardı. Tavsiyem ilaç kulllanma. Geçen sene bi üreticiden duydum. Çayın demlendikten sonraki suyunu pamuğa batırıp, pamukla göz etrafına tatbik ediyormuş. Ne derece doğru yada mantıklı ustalar cevaplar işallah.

göz damlası damlattım 2 kere iyi geldi şimdi acıyor tüyler geldı biraz daha zamanı var iyileşmesi için

Geri