Karadeniz Pet

Güllü hamilemi acil yardım??

• Konbuyu başlatan Mehmet Gündoğdu
  • Başlangıç tarihi
benim kuşlar akşam uyku saatleri dışında evde serbestler açık kafesleri yuvalık koymamın bir anlamı olurmu?

şunu söyleyim zaten kuşları dışarıya salıyorsan yavru alman imkansız yavru almak için kafese yuvalık takman ve kuşları hiç salmamaman lazım, ayrıca dediğim gibi senin kuşta yumurta yok kuş kızışmamışki yumurta olsun, dip not bu kular yuvalık olmadan doğaları gereği çiftleşmez.

şunu söyleyim zaten kuşları dışarıya salıyorsan yavru alman imkansız yavru almak için kafese yuvalık takman ve kuşları hiç salmamaman lazım, ayrıca dediğim gibi senin kuşta yumurta yok kuş kızışmamışki yumurta olsun, dip not bu kular yuvalık olmadan doğaları gereği çiftleşmez.

Ben yuvalık takmadığım içinmi dişi izin vermiyor yani? Ben yavru istemiyorum ama dişiyi erkek kuşuma ihtiyacını gidersin diye aldım ne yalan söyleyim napcam şimdi

mehmet bey kuşunuz hamile değil. artı kızgınlığa da girmemiş. yani çiftleşmek istemez. erkek kuşlar genelde 1 yaşından sonra kızgın olurlar onların dişiler gibi belirli zamanları genelde yoktur... dişinizi çiftleşmek için çok yoracak olursa güllü hanım erkeği evire çevire döver bu kavga erkeğin ölümüyle de son bulabilir. dişi kuşunuzu güzel bir besiye çekerseniz. kızışmasındaki etken beslenmeyi yaparsanız. erkek kuşunuza cevap verecektir ve İNŞALLAH yavru almanız nasip olacaktır. kolay gelsin.

dişi zaten ne bulsa yiyor beni yemedği kaldı iyi besleniyor kızışırsa yuvalık koyup kafese kapatırım bir süre o zaman napiyim tşk bilgilendirmeniz için..

Yani siz yumurta olduğu farkettiğinizde yuvalık taksanızda işe yaramayacaktır ,dişi kuş 1 hafta-15 gün gibi bir süre yuvalığı hazırlar kendi içi sinene kadar :)

Geri