Karadeniz Pet

Hangi kafes?

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Merhaba, muhabbet kuşu almayı planlıyorum da öncesinde her şeyinin nasıl olması gerektiğini araştırıyorum. Tek muhabbet kuşu için o klasik kafeslerden mi almak daha iyidir yoksa salma kafesler mi?
O büyük kafeslerden bahsetmiyorum tabi, öğrenciyim sonuçta çok fazla açılamam bütçe olarak. :)

40 cm genişliginde herhangi bir kafes olabilir. Yatay telli ve pirinç kafes tercih etmelisin.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dikey telli degilde yatay telli olan standart bi kafes senin için yeterli olucak gibi 1-2 tane kuş bakıcam diyorsan yok 4-5 tane filan bakcam diyosan salma düşünebilirisn :)

Muhabbet Kuşu için Yuvarlak kafes tavsiye etmem...Salma sınıfına girecek kadar büyük almana zaten gerek yok eğerki İlerde yanına eşe almak istiyorsan çifthane düşünebilirsiniz...

Teşekkür ederim, yok henüz tek bakmayı düşünüyorum ilerde olucak yavrularla baş edemem yoksa. :)
Bana o petshoplardaki kafesler çok minik geliyor, sanki hayvancağız daralıcakmış gibi içinde. İdealdir diyorsunuz yani onlar?

İdeal evet siz pirinç kafes isteyin verirler onlar çokta küçük almayın

hazır konusu açılmışken bende açıcaktımda kardeşimiz açmış sağolsun bende 1 çift kuş var bayramdan sorna bende almayı düşünüyorum yeni bir kafes ben nasıl bir kafes almalıyım

kafes alıcaksan 2 kuşa yetecek kadar büyüklükte olan bir kafes almalısın çifthane veya salma alma bence yatay telli ve pirinç olsun boyalı olmasın yani birde kare veya dikdörtgen şeklinde olsun bulamassan ev gibi olanlar oluyo ondan alabilirsin birde ızgarası ve tavası olsun altta kolay temizlemek amacıyla ızgaralı bulamadım dersen tava mutlaka olsun ayrıca kafesin 2 kapısı olsun bir önden ana kapı birde yan kapı tğünek olarak agaç tünek kullan bu arada

İdeal evet siz pirinç kafes isteyin verirler onlar çokta küçük almayın

A görmemişim mesajınızı. İşte benim endişelendiğim nokta ordaki kafesler standart değil mi? yani bana küçük kafes verme ihtimalleri mi var?
Bir de pirinç kafes fiyatları nasıl acaba, onu sormak hiç aklıma gelmedi gittiğimde?

Son düzenleme:

A görmemişim mesajınızı. İşte benim endişelendiğim nokta ordaki kafesler standart değil mi? yani bana küçük kafes verme ihtimalleri mi var?
Bir de pirinç kafes fiyatları nasıl acaba, onu sormak hiç aklıma gelmedi gittiğimde?

10 15 lira daha fazladır pirinçler diğerlerine göre siz bakın şöyle orta boy alın bir tane bütcenize göre

Geri