petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce hangi kafes?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve humanstain tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. humanstain

humanstain Member

Beğenileri:
    0
    Benim merakettiğim, evde kuş beslemek için hoşuma giden 2 kafes türü var. Bunlardan hangisi daha uygundur kuş için? Hagenlerin alt temizleme olayı komple kafes altı sökülüyor olayı nedir? Hagenler tüy olayını kafes için de tutuyor diyorlar?
    Imac Muhabbet Kuşu Kafesi - Irene 4 Export
    HAGEN VISION KAFES M 01

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    İkisi de çok sağlıklı ve dayanıklı.
    Gözüne güzel görüneni alabilirsin.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İkisi de birbirinden güzel gerçekten. 2 daha çok göze hitap etse de 1 daha kullanışlı gibi duruyor. Bence kullanan kişilerinde tavsiyesini alın arada güncelleyin konunuzu

4. humanstain

humanstain Member

Beğenileri:
    0
    Ben çocukken çok muhabbet kuşu besledim. Daha sonra astım hastalığına yakalanınca bıraktım. Bir ara dayanamadım, yine besledim :) Şimdi forum da görünce güzel kuşları, alıp beslemek istiyorum yine.. Kafesten eve tüylerin çok dökülmemesi benim için önemli olan. Kullanan arkadaşlara bu yüzden sormak istedim

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence 1 numaralı kafes ve güzel bir tül işinizi görür şimdiden hayırlı olsun ayrıca çok çok geçmiş olsun

6. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Hagen Vision s01 almıştım. Daha sonra o kafesi babama verip m02 aldım. 2nci katını söküp tek kat kullanıyorum şuan. Temizlik olayına gelince; ben kafesle taban arasına mısır granülü serptim bolca. Dışkıları kurutuyor. Tüy değişimi döneminde de kuşumu başka odaya alıp elektrikli süpürge ile granülleri çektirmeden dökülen toz ve tüyleri temizliyorum. Allah korusun kafese birşey olsa tekrar hagen alırım. Kesinlikle tavsiyem 2nci kafes. Şunu da belirteyim, kafesin kendi yemlik ya da suluklarını ben mama ve meyve ile dolduruyorum. Akıllı yemlik ve harici suluk takılı kafeste.

#6 BARLAS, 8 Ocak 2015
    Son düzenleme: 8 Ocak 2015
  7. Mustafa Şen

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle vision diyorum. Hafta sonu satın aldım internetten s02 modelini. Dokme sacma olayı tamamen bitmiş görünüyor. Yanda gorulen acma aparatlarından ikiye ayrılıyor kafes. Alt kısmı ve ızgara temizlenebiliyor. Ancak uretim dusunuyorsan bu kafeslerin problemi yuvalık takacak yerinin olmaması. Ben eski kafesi bu iş için kullanmayı planlıyorum.

8. voltaren

voltaren New Member

Beğenileri:
    0
    hagen vision s01 saray gibi bir kafes ama gelgelelim yuvalık takma yeri olmaması ve şu temizleme konusu beni çok düşündürüyor işin açıkçası ...

9. humanstain

humanstain Member

Beğenileri:
    0
    Hagen vision m01 modeli sanırım s01 dn büyük? Herkes temizlik konusundan şikayetçi hageinin. Ama kafesten tüyler çıkmıyormuş sanırım? Bu yönden aslında hagen düşündüm. Diğer imac da ithal görünüş olarak güzel

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:59 -->-> Daha önceki mesaj 08:57 --

Teşekkürler

10. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    hagen s01 kullanıyorum , tüy yem saçılma konusu için özellikle almıştım memnunum . Temizleme işi benim için zor değil.

11. voltaren

voltaren New Member

Beğenileri:
    0
    nasıl temizliyorsun bana söylermisin eğer o işi çözersem bende almayı düşünüyorum ... kuşu çıkarmadan temizlemek mümkün mü ... yavruluk işini hallede biliyormusun ??

12. halil kahraman

Beğenileri:
    0
    ilk kafesteki kuşlar sanki fotoshopla oraya konmuş gibi duruyor. daha ufak bi kafes bence. hagenin tüy çıkarmadığı kısmen doğru sayılır ama zemine kedi kumu vs konması lazım yoksa kuş kafeste çok hareketliyse dışarı tüy çıkabiliyor. bende hem hagen hemde normal kafes var. bana kalırsa hagen temizlik açısından çok daha pratik.
    yuva konusunda da kafesin küçük tellerini kesip daha sonra eski kafeslerle kapı yapanlar var internette örnek resim bulursam atarım.
    hagen visiona akıllı yemliği de takmak çok zor oluyor onu da belirteyim bu arada.
    mali durum sıkıntı olmazsa hagen tavsiye ederim

bu da şakir beyin malikanesi

alttaki resmi de başka bi forumdan buldum

13. voltaren

voltaren New Member

Beğenileri:
    0
    halil hocam saol ilgin için

yuvalık güzel çözülmüş de temizlik altı tüm çıkarınca kuşlar tünekde duruyor değil mi sistem o olsa gerek

#13 voltaren, 8 Ocak 2015
    Son düzenleme: 8 Ocak 2015
  14. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Alttaki 2 kilidi açıyorum , tabanlıkla kafesi ayıyorum ztn kuş dışarda iken yapıyorum 2 dk mı alıyor. Benim için sorun değil.

15. voltaren

voltaren New Member

Beğenileri:
    0
    anladım hocam saol bilgiler için

16. halil kahraman

Beğenileri:
    0

kuşlara bağlı biraz da... kafesi zemine koyduktan sonra mandalları açtıktan sonra kuşlar tedirgin deilse hemen kafesi başka yere koyup kuşların kaçmasını önlersin o konuda sıkıntı olmaz da en kötü kafesin altını açarken ışıkları kapatırsın tünekten inmezler o zman

17. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    üretim açısından ilk kafes uygun bence ama eğer hagende bir kapı açıp ahşap yuvalık takarsanız daha güzel olur ayrıcxa hagenin yuvalığı plastik oluyor kuşların doğasına aykırı ama sadece konuşturmak için alıyosanız hageni hiç ellemeden kullanın temizliği de çok pratik

18. humanstain

humanstain Member

Beğenileri:
    0
    İnsan ilk başta kendisine alıştırmak için alıyor. Daha sonra bir de diyor yavrulasın :) hagenler de tek kapı mı var? yuvalık ya da akıllı yemlik takılmıyor? akıllı yemlik kullanış olarak güzel bir şey

19. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    akıllı yemlik kapıya uymuyorsa yem yediği yerin üstüne kapağın altına 2 kanca yapılabilir tel ile ben normal çift hande öyle yaptım akıllı yemlik uymuyordu 2 kanca yaptım tersden dışardan taktım sorun olmadı

20. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    01 modellerinde yuvalık için tel kesmek gerekiyor malesef. Bendeki m02 iki katlısı 01 in. 2nci kata ait olan kapılı tel panel i 1nci kata taktım karşılıklı olarak 2 tarafta da kapılar mevcut. Yuvalık sorunu ortadan kalktı. Akıllı yemliğe gelince, telleri esneterek akıllı yemliklerin arkasındaki 2 kancadan kafese takılabiliyor. Şayet s02 ya da m02 alırsanız, kapıları da dediğim gibi yaparsanız kafes çok güzel oluyor. %100 tüy dışarı çıkmıyor diyemeyiz. Kafeste kuşlar her kanat çırptığında, tünekten tüneğe atladıklarında bile döktükleri tüylerin dışarı uçuşması söz konusu. Bazen de dışkıların bile... Eşimin kuş beslememe izin verdiği tek kafestir hagen.

Sayfayı Paylaş