Karadeniz Pet

Hasta Kuşumun Dışkıları Hangi Soruna İşaret?

resimler ve videolarım burda bir göz atabilirmisiniz videolar aynımı sizinkiyle hareketler
Hayır benim kuşum tünekte ayaklarını kavrayabiliyordu ama düz zemine koyduğumuzda ayağını büküyordu dediğim gibi bu felçe benziyor. Ama bunu zaten görmeden kimse bilemez ki nerede oturuyorsunuz veteriner hiç yok mu?

Kıyamam ben ona helak olmuştur. Başka hastalıkta olabilir tabii. Ben bunun içten hastalık olduğunu anlayamadan önce sürekli b vitamini kullanıyordum berovit b idi ismi. Siz yine de yemini, dışkısını bir süre kontrol edin anormal bir şey görürseniz uzakta olsa iyi bir veteriner bulun bence.. Ben kuşu ayaklarından felç zannederken kas gevşetici, terramycin ve takviye olarak b vitamini veriyordum ama sorun içten olunca bunlar etki etmedi tabii. Siz bir deneyin eğer sorun fizikselse iyi gelir. Ama veterinere gidip onların bakması da daha sağlıklı olur. Röntgen çekerler, kırık var mı bakarlar.
kırık olunca her yerde yazan alıp kontrol edince bağırıyormuş bunda bağırma yok kas gevşetici başladım bugün 3 kez sürdüm komple tüm bacağa hafif ovalayarak hiç bağırmadı, dışkı 3 gün öncesine kadar aynı sizin attığınız gibiydi bugün daha bir toplu. B vitamini bende koydum ama petshoptan alınma şu kırmızı kutulu adı gelmiyor aklıma. Burda tavsiye ettiler bir vitamin yarın sipariş etcem inş en kısa zamanda gelir. Mantar tarzı birşeyden bahsettimi veteriner varmı öle bir durum ya yazdıklarınızı bile unutuyorum kbkmayın 3 gündür uyumuyorum yani ne çektim bi ben bilirim bi Allah

Hayır benim kuşum tünekte ayaklarını kavrayabiliyordu ama düz zemine koyduğumuzda ayağını büküyordu dediğim gibi bu felçe benziyor. Ama bunu zaten görmeden kimse bilemez ki nerede oturuyorsunuz veteriner hiç yok mu?
tünekte duruyor bugün telde asılıda kalıyor ama tedirginlik var yalpalıyor böle nasıl anlatsam en iyisi video atıyorum birazdan..

bugünden video

benzerlik varmı?

bugünden video

benzerlik varmı?
Bu kadar denge kaybı yaşamıyordu felç olmuş gibi görünüyor.. Ben de burdan çok cevap bekledim kuşum için 1 haftadır perişan oldum ama sonu veterinerde aldım. Civardakı veterinerleri arayıp sorun kuşa bakıyorlar mı ben de anlamazlar diye korkuyordum veterinerlerden ama arayıp soruşturdum. Sizde bakın kuşçular gerçekten anlamıyorlar ben ısrarla kuruma var mı diye sormuştum ona rağmen yok demişlerdi.

Bu kadar denge kaybı yaşamıyordu felç olmuş gibi görünüyor.. Ben de burdan çok cevap bekledim kuşum için 1 haftadır perişan oldum ama sonu veterinerde aldım. Civardakı veterinerleri arayıp sorun kuşa bakıyorlar mı ben de anlamazlar diye korkuyordum veterinerlerden ama arayıp soruşturdum. Sizde bakın kuşçular gerçekten anlamıyorlar ben ısrarla kuruma var mı diye sormuştum ona rağmen yok demişlerdi.
ne tetkik yapıldı veterinerde ve sonuç ne teşhis koydu?

ne tetkik yapıldı veterinerde ve sonuç ne teşhis koydu?
Kuruma hastalığının belirtilerine bakarsanız hepsi vardı kuşumda. Zaman geçince belli ediyor kendini kuşum çok tombişti bir anda zayıfladı az önce dediğim gibi iskeleti jilet gibi sivriydi. Doktor ayaklarına baktı felç değil felç olsa hiç hareket ettiremez dedi. Sonra eline alıp ortadaki kemiğine bakınca kuruma hastalığı bu dedi. Antibiyotik ve vitamin verdi yem yemediği içinde mama verdi. Mamayla besliyorum şırıngaya koyup. Çünkü yem yiyemiyor pek hastalık aç bırakıyor. Yemesi vs normal mi? Siz bir de yemliği kolay ulaşabileceği yere koyun baya zorlanıyor giderken canım benim, umarım kötü bir şeyi yoktur.

Kuruma hastalığının belirtilerine bakarsanız hepsi vardı kuşumda. Zaman geçince belli ediyor kendini kuşum çok tombişti bir anda zayıfladı az önce dediğim gibi iskeleti jilet gibi sivriydi. Doktor ayaklarına baktı felç değil felç olsa hiç hareket ettiremez dedi. Sonra eline alıp ortadaki kemiğine bakınca kuruma hastalığı bu dedi. Antibiyotik ve vitamin verdi yem yemediği içinde mama verdi. Mamayla besliyorum şırıngaya koyup. Çünkü yem yiyemiyor pek hastalık aç bırakıyor. Yemesi vs normal mi? Siz bir de yemliği kolay ulaşabileceği yere koyun baya zorlanıyor giderken canım benim, umarım kötü bir şeyi yoktur.
tabana inmiyor tellerde geziniyor en iyi yer orası gibi yemlik için kendi yeri. yemek yiyor bugün havuçlu yumurtalı mama yaptım biraz yedi normal yeminden yiyor. çok moralim bozuk sizin ilk açtığınız konuya baktım ilk resim tek ayak arka parmak önde ya aynen öle duruyor tüneke ben alıp bazen düzeltiyorum şimdi çalışma masamdayım dibimde uyuyor kafeste ayak havada gagayı falanda gıcırdatıyo keyfi yerindemi acısı varmı valla ben ölcem ona bişey olmadan. götürebilceğim veteriner yok oturuduüum yerde varda kuşa bakan yok en yakın üniv hastanesi avcılarda ist üniv orayada gidemem pandemiden arabam yok ne yapcam bilmiyorum araştırcam kuruma hastalığını eczaneye falan sorcam ne yapıym bilmiyorum ne ilaç vereceğim valla ya

tabana inmiyor tellerde geziniyor en iyi yer orası gibi yemlik için kendi yeri. yemek yiyor bugün havuçlu yumurtalı mama yaptım biraz yedi normal yeminden yiyor. çok moralim bozuk sizin ilk açtığınız konuya baktım ilk resim tek ayak arka parmak önde ya aynen öle duruyor tüneke ben alıp bazen düzeltiyorum şimdi çalışma masamdayım dibimde uyuyor kafeste ayak havada gagayı falanda gıcırdatıyo keyfi yerindemi acısı varmı valla ben ölcem ona bişey olmadan. götürebilceğim veteriner yok oturuduüum yerde varda kuşa bakan yok en yakın üniv hastanesi avcılarda ist üniv orayada gidemem pandemiden arabam yok ne yapcam bilmiyorum araştırcam kuruma hastalığını eczaneye falan sorcam ne yapıym bilmiyorum ne ilaç vereceğim valla ya
Biraz yol yapsanız ama veterinere götürseniz olmaz mı? Kötü bir şey çıkmasın.

KURUMA DİYE BİR ŞEY YOKTUR.KURUMA KUŞUN Bİ HASTALIK YÜZÜNDEN HIZLICA ZAYIFLAMASINA DENİR!!!

KURUMA DİYE BİR ŞEY YOKTUR.KURUMA KUŞUN Bİ HASTALIK YÜZÜNDEN HIZLICA ZAYIFLAMASINA DENİR!!!
bir çok yerde yazı var video var hatta belirtiler bile yazıyor kuruma hastalığı ise şöyle olur böyle olur ilaç adları bile yazılmış flukonazol içerikli?

bir çok yerde yazı var video var hatta belirtiler bile yazıyor kuruma hastalığı ise şöyle olur böyle olur ilaç adları bile yazılmış flukonazol içerikli?
Bakın kuşlar bir hastalığa bağlı olarak ani kilo kaybederse buna kuruma deriz. Tek başına bir hastalık değildir. Sizin kuşunuzun durumu farklı.

Veterinerler kuşlar hakkında, yeğenimin matematik hakkında bildiklerinden daha az şey biliyorlar sanırım. @yao ako nun da dediği gibi kuruma bir hastalık değildir. Size farklı bir konuda kuşunuzun yemek yemediğinen zayıflamış olmasının normal olduğunu söylemiştim.
kuruma yemek yemediğinden diyorsunuz ama mantar
Bakın kuşlar bir hastalığa bağlı olarak ani kilo kaybederse buna kuruma deriz. Tek başına bir hastalık değildir. Sizin kuşunuzun durumu farklı.
işte kuruma denen şeyin mantar kaynaklı bir hastalık olduğu yazıyor yani herhangi bir hastalıktan dolayı ani kilo kaybı olur demiyor herneyse zaten öle yada böle çare olamadıktan sonra

heh ben şimdi kuşuma bakacak bir veteriner bulup gitsemde bir işe yaramayacak yani bu daha güzel oldu
Bakın bu forumda seçin istediğiniz tecrübeli üreticiyi hepsi size kurumanın bir hastalık olmadığını söylecektir. Kuruma ani kilo kaybıdır bu kadar. Veterinerler kuşlar konusunda çoğunlukla bilgisiz. Sizin kuşunuz ile alakalı sizin konunuzda konuşalım lütfen bu arkadaşın konusu biz yazdıkça karışıyor ki şu ana kadar çok karışmış hiçbir şey anlamadım. Bu şekilde yardımcı olamayız.

yanlış anlamayın lütfen bu bi gerçek
peki bana bir yol gösterin ölcek gözümün önünde ben ne yapayım ne alayım şimdi diğer kuşumada acaba bulaştımı bişey diye ölüyorum korkudan göğüste sivrilik oluyormuş baktım anlamıyorumda yani yumuşacıkmı olması gerekiyor normal kuşta nasıl olmalı elime sert bir sivrilik geliyor gibi nasıl bir değişim bu tarif etmeniz mümkünmü

Geri