Karadeniz Pet

Hasta Kuşumun Dışkıları Hangi Soruna İşaret?

Bakın bu forumda seçin istediğiniz tecrübeli üreticiyi hepsi size kurumanın bir hastalık olmadığını söylecektir. Kuruma ani kilo kaybıdır bu kadar. Veterinerler kuşlar konusunda çoğunlukla bilgisiz. Sizin kuşunuz ile alakalı sizin konunuzda konuşalım lütfen bu arkadaşın konusu biz yazdıkça karışıyor ki şu ana kadar çok karışmış hiçbir şey anlamadım. Bu şekilde yardımcı olamayız.
belirtilerimiz aynı sıkıntı olacağını sanmıyorum paylaştığı ilk fotoğrafa bakarsanız benimkiyle aynı ondada tek ayakla başlamış iki ayak olmuş benim şuan tek ayakta farklı olarak benim tek olayım ahmak gibi kuşçuya gidip akupunktur yaptırmak oldu. çünkü kuşa bakan bir tane veteriner yok

peki bana bir yol gösterin ölcek gözümün önünde ben ne yapayım ne alayım şimdi diğer kuşumada acaba bulaştımı bişey diye ölüyorum korkudan göğüste sivrilik oluyormuş baktım anlamıyorumda yani yumuşacıkmı olması gerekiyor normal kuşta nasıl olmalı elime sert bir sivrilik geliyor gibi nasıl bir değişim bu tarif etmeniz mümkünmü
lütfen kendi konunuza geçer misiniz çok karışıyor

lütfen kendi konunuza geçer misiniz çok karışıyor
belirtilerimiz aynı ama peki kendi konuma döneyim, paylaştığı ilk fotoğrafa bakarsanız benimkiyle aynı ondada tek ayakla başlamış iki ayak olmuş benim şuan tek ayakta farklı olarak benim tek olayım ahmak gibi kuşçuya gidip akupunktur yaptırmak oldu. çünkü kuşa bakan bir tane veteriner yok

Kuruma diye bir hastalık var diyen veterinerin diplomasını mama yapar kuşlarıma yedirim. Kuruma denen olayın bir hastalık olduğunu söylüyorsa veterinerlik yerine kendisine daha uygun meslekleri seçebilir.

Kilo kaybı, boğaz ağrısı, mide bulantısı diye bir hastalık duydunuz mu? Hayır duyamazsınız çünkü bunlar bir hastalık değil belirli hastalıkların semptomları yani belirtileridir.

Veteriner size hangi ilaçları yazdı bilginiz var mı?
Kuşuma bugün kuruma hastalığı teşhisi koyuldu. Veteriner bana Vitaform ve toz bir vitamin verdi. Suyuna karıştırıp veriyorum aynı zamanda yem yemediği için mama yapıp veriyorum şırıngayla. Tabii ki deneyiminiz veterinerlerden yüksek olabilir fakat ben kuşumla alakalı ilk sorunu siteye yazdığımda kimse yardımcı olmadı. Eridi gitti hayvan gözümün önünde ve veterinere götürmek zorundaydım çünkü dayanamadım haline. Siz bilgiliyseniz ve ilaçlar hakkında bir bilginiz varsa yardımlarınıza açığımdır. Kuruma diye bir hastalık yok diye bize kızmayın çünkü biz size danışıyoruz bilemiyoruz.

Kuşuma bugün kuruma hastalığı teşhisi koyuldu. Veteriner bana Vitaform ve toz bir vitamin verdi. Suyuna karıştırıp veriyorum aynı zamanda yem yemediği için mama yapıp veriyorum şırıngayla. Tabii ki deneyiminiz veterinerlerden yüksek olabilir fakat ben kuşumla alakalı ilk sorunu siteye yazdığımda kimse yardımcı olmadı. Eridi gitti hayvan gözümün önünde ve veterinere götürmek zorundaydım çünkü dayanamadım haline. Siz bilgiliyseniz ve ilaçlar hakkında bir bilginiz varsa yardımlarınıza açığımdır. Kuruma diye bir hastalık yok diye bize kızmayın çünkü biz size danışıyoruz bilemiyoruz.
Vitaform Oksitetrasiklin etken maddeli bakteriyel enfeksiyonlarda etkili bir antibiyotiktir kullanabilirsiniz. Nasıl kullanacağınız konusunda zaten veteriner bilgi vermiştir en azından diyorum. Bir süre kullanın geri dönüş yaparsınız. Bu işlem sırasında kafeste kalamar kemiği, mineral blok bulunmasın. Yem ve suluk sadece.

Vitaform Oksitetrasiklin etken maddeli bakteriyel enfeksiyonlarda etkili bir antibiyotiktir kullanabilirsiniz. Nasıl kullanacağınız konusunda zaten veteriner bilgi vermiştir en azından diyorum. Bir süre kullanın geri dönüş yaparsınız. Bu işlem sırasında kafeste kalamar kemiği, mineral blok bulunmasın. Yem ve suluk sadece.
Teşekkür ederim. Umarım biraz toparlar bu ilaçlar, ek olarak dal darı da veriyorum.

Ekli dosyalar

• kuş beslenme tablosu.png
    kuş beslenme tablosu.png
    14.5 KB · Görüntüleme: 7
Geri