Karadeniz Pet

Hasta, yemek yemiyor, su içmiyor.

Cenk İlkan

Yeni Üye
Merhabalar, kuşumda mantar olduğu düşünülerek mantar ilacı sürdüm ayaklarına, daha sonra bu mantar ilacı ishal yaptı kuşu 3-4 defa mantar ilacı kullandıktan sonra veterinere götürdüm, mantar değil uyuz olduğu teşhisi konuldu. Suyuna da antibiyotik koymaya başladım ancak su içmiyor. Kuşum mantar ilacı dolayısıyla rahatsızlandı, son bir gündür yemek yediğini su içtiğini görmedim, neşesi gitti, sürekli hareketsiz canı sıkkın bir şekilde duruyor, ayrıca alt gagasının sağ tarafı kırılmış, veteriner kabuksuz yem ver dedi, gaga yüzünden mi hastalık yüzünden mi yemek yemiyor ve su içmiyor şu anda bilemiyorum. Yemek yemesi ve su içmesi için önerebileceğiniz bir şeyler var mıdır?

Antibiyotikli suyu direk ağzına damlatabilirsiniz. Kafeste kolay kırılabilen aspur veya dal darı bulundurun.Belki onları yiyebilir.

Teşekkürler öyle yapmaya başladım. Ancak 2 gündür yemek yemiyor, yiyemiyor güçten düştü elimle beslemenin bir yöntemi var mıdır?

Internette nasil elle besleyeceginize dair videolar var yapabilirsEniz eğer balli su verin enerjisi olur onun dışında acaba sadece ilactan kaynaklı bi sorun mu ? Üşütme falan olabilir mi ki

Hilal Aydın dediği gibi internette elle besleme videoları var. Şırıngaya çekilen mamayı ilk önce gagasının yanına damlatın bir iki damla eğer bu şekilde yerse devam ederseniz bu şekilde de yemezse kursağına sizin basmanız gerekecek mamayı.

Teşekkürler öyle yapmaya başladım. Ancak 2 gündür yemek yemiyor, yiyemiyor güçten düştü elimle beslemenin bir yöntemi var mıdır?

Hilal Aydın dediği gibi internette elle besleme videoları var. Şırıngaya çekilen mamayı ilk önce gagasının yanına damlatın bir iki damla eğer bu şekilde yerse devam ederseniz bu şekilde de yemezse kursağına sizin basmanız gerekecek mamayı.

Aynen öyle ben bu şekilde yapmıştim çok geçmiş olsun .

Internette nasil elle besleyeceginize dair videolar var yapabilirsEniz eğer balli su verin enerjisi olur onun dışında acaba sadece ilactan kaynaklı bi sorun mu ? Üşütme falan olabilir mi ki

Üşütme değil hayır, ilk kullandığım mantar ilacı ağır geldi sanırım bünyesine zarar verdi, alt gagası kırık olduğu için veya iştahsızlıktan yemiyor durumu kötü şu anda

Nasıl bir mamadan bahsediyorsunuz? Normal kuş mamasını suya karıştırıp öyle mi nasıl anlayamadım?

Bu arada ağzında su veriyorum bir süre sonra ağzından sanki geri çıkarıyor tükürük şeklinde bir sıvı geliyor ağzından. Ve konuşamıyor...

Son düzenleme:
Üşütme değil hayır, ilk kullandığım mantar ilacı ağır geldi sanırım bünyesine zarar verdi, alt gagası kırık olduğu için veya iştahsızlıktan yemiyor durumu kötü şu anda

Nasıl bir mamadan bahsediyorsunuz? Normal kuş mamasını suya karıştırıp öyle mi nasıl anlayamadım?

Bu arada ağzında su veriyorum bir süre sonra ağzından sanki geri çıkarıyor tükürük şeklinde bir sıvı geliyor ağzından. Ve konuşamıyor...
Hayvan resmen zehirlenmis bence Florya'da bi veteriner varmış Istanbul veteriner poliklinigi evcil hayvan ve kuş Hastanesi Levent abi bahsediyordu Bi konuda isterseniz oraya bi götürün çünkü kuşunuz tahmini üzerine tanı koyulacak durumda değil. Birde fatih İtfaiyenin arkasında belediyenin orda bir veteriner varmış bi götürün derim. Allah yardımcınız olsun

Hayvan resmen zehirlenmis bence Florya'da bi veteriner varmış Istanbul veteriner poliklinigi evcil hayvan ve kuş Hastanesi Levent abi bahsediyordu Bi konuda isterseniz oraya bi götürün çünkü kuşunuz tahmini üzerine tanı koyulacak durumda değil. Birde fatih İtfaiyenin arkasında belediyenin orda bir veteriner varmış bi götürün derim. Allah yardımcınız olsun

Oralar bana uzak kalıyor, ben tekrar veterinere uğrayayım. Teşekkürler yardımlarınız, iyi dilekleriniz için.

Yardımlarınız için teşekkür ederim ancak dün eve geldiğimde kuşum maalesef ölmüştü:(

Dişisi şu anda yalnız kaldı, 4-5 aydır beraberlerdi, çok iyi anlaşıyorlardı. Gündüzleri evde yalnız kalıyor. Psikolojisine nasıl etki eder acaba? Ne yapmam gerekir?

Son düzenleme:
Geri