Karadeniz Pet

her seyden yiyor

Doğukan Hazar

Emektar Üye
Arkadaslar 2 hafta oldu muhabbet kusumu alali. Alistirmayi da basardim cok sukur.hatta agzimdan veriyorum yiyecekleri.o derece yakiniz. Ama sorun su ki herseyden yemek istiyo ve de yiyo. Vermeyince dudagimi isiriyo. Simdiye kadar kofte-cekirdek-hindistan cevizi-patlamis misir-cips-jelibon-patates-yumurta gibi seyler yedi :D sorum su ki ozellikle verilmemesi gereken bi sey var mi ? Bunu sakin verme dediginiz. Bi de artik kafesindeki yemlige pek ugramiyo. Yemek icin bana geliyo.
Ikinci sorum ise kuş fazla hareketli degil ne biliyim daha fazla ucmasini bekliyorum ama bi koseye geciyo agzini takirdatarak duruyo ordan alincaya kadar ? Onceki kuslar hic boule deildi bu normal mi

Yemi, hazırladığın mama, sebze ve meyve (forumda hangi sebze ve meyvelerin zararlı olduğu yazılı) verebilirsin. Bizim yediklerimizden vermesen çok iyi olur.

Tesekkur ederim abi. Bu bi sey yiyomus gibi gagasini takirdatmasi normal mi peki ? Ishali yok kusmasi yok onu da belirteyim

Son düzenleme:
Normal bir durum endişe etmeyin,maşallah iyi alıştırmışınız.

Güle güle besleyin keyifli hobiler

Yedikleri şeyler hantallaştırıyor olabilir dikkat edin. Mama haricinde pek yemek vermeyin. Ama meyve ve ekmek kırıntısı verebilirsiniz agzınızdan

eğer çok alıştıysa baharatlı yiyecekler, çok şekerli ve tuzlu yiyecekler vermemeye çalış.

Sağlıksız bildiğin yiyecekleri vermemelisin. (kızartma gibi jelibon gibi) Tohum ağırlıklı, sebze, meyve, tahılla beslrniyorlar.Bizim sağlıklı olmadığını bildiğimiz ama tükettiğimiz şeyleri vermemelisin. :) Ne olacak canım deme, dili yok ki söylesin sen ne versen yer çünkü meraklı :) sevgimizle büyütüyüp kaybetmek istemeyiz dimi. Forumda gezin biraz mubişlere dair öğrencek çok şey var.

Geri