Karadeniz Pet

Herkese Günaydın :)

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
günaydın arkadaşlar bugun kuşlarımız için neler yaptık bakalım ? :)

günaydın....
sabah sabah oynaşıp duruyolardı.. hiç ellemedim.. :) :) :) :) :) :)
(oynaşmaktan başka bi icraatlarıda yok garibim ibo beklesin dursun)

:) oynasıyolarsa icraatta olur yakında akısına bırak benım kuslarda tık yoktu mart ayında kıstan cıkarken yavru verdıler ılk baharda baya yavruluyolar sahıt oldum :)

Kalktık işe geldik para kazanalım ki daha iyi şartlarda bakalım :)

profil resmindeki alltaki kafeste 3 kuş var neden öyle

resim eski 2 dişi vardı eş tutunca diğerini bi arkadaşa verdim...
0af9e885e2df947392b2a7dffc002846.jpg

Son düzenleme:
dişin baya kızısmıs erkegı hazır etmek ıcın yumurta mamasının tarıfını verıcem

1 çift kuş için bas parmagı kadar havuc yarım haslanmıs yumurta 3-4 adet bebe bıskuvısı 1 adet etımek rondodan gecır bebe bıskuvısıyle ıkısını 2 yemek kasıgı ırmık havucu rendeledıkten sonra ılk basta avucunun ıcınde suyunu ıyıce sık sonra ırmık ve rondodan gecen karısımı ekle en son yumurtayı rendele ıyıce karıstır ıstegıne kalmıs taze maydanoz yapragını 3 -4 adet ınce ınce keserek karısıma ekle ve kuslarına sun afıyetler yıyeceklerıne emın olabılırsın haftada1 bunu yap
ve kalamar kemıgı mutlaka kafesıne as

Bende bu mama tarifini kullanıyorum iki aydir yumurta falan yok

dişin baya kızısmıs erkegı hazır etmek ıcın yumurta mamasının tarıfını verıcem

1 çift kuş için bas parmagı kadar havuc yarım haslanmıs yumurta 3-4 adet bebe bıskuvısı 1 adet etımek rondodan gecır bebe bıskuvısıyle ıkısını 2 yemek kasıgı ırmık havucu rendeledıkten sonra ılk basta avucunun ıcınde suyunu ıyıce sık sonra ırmık ve rondodan gecen karısımı ekle en son yumurtayı rendele ıyıce karıstır ıstegıne kalmıs taze maydanoz yapragını 3 -4 adet ınce ınce keserek karısıma ekle ve kuslarına sun afıyetler yıyeceklerıne emın olabılırsın haftada1 bunu yap
ve kalamar kemıgı mutlaka kafesıne as
Mama veriyorum haftada 1 dişi yuvaya girip çıkmaya yeni başladı... Erkek hazır hem de aşırı hazır ( belki de çiftleştiler ben gormedim)

evdeysen dısının resmını yakından cekermısın ozellıkle kuyruk kısmı belırgın olacak sekılde sana yardımcı olmaya calısayım

suan yumurta vb bısey gorunmuyor resımden anlasıldıgı uzere kusşlarınız tüy dökümüne girdilermi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:35 -->-> Daha önceki mesaj 10:33 --

bu mama onların besıye cekılmesı hayvanların kendını ıyı hıssetmelerı ıcın verılır genelde yavru alınmıs cıftlere kondısyondan dusmemelerı ıcınde verılır mama verıyorsun dıye ılla cıftlesecek dıye bısey yok sende gözlemle kuşlarını öpüşme veya kur yapma yem kusma gıbı olaylar var ıse dısın kendını hazır hıssettıgı an zaten yuvalıkta zamanının gecırmeye sonrada cıftleşmeye baslayacaktır

suan yumurta vb bısey gorunmuyor resımden anlasıldıgı uzere kusşlarınız tüy dökümüne girdilermi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:35 -->-> Daha önceki mesaj 10:33 --

bu mama onların besıye cekılmesı hayvanların kendını ıyı hıssetmelerı ıcın verılır genelde yavru alınmıs cıftlere kondısyondan dusmemelerı ıcınde verılır mama verıyorsun dıye ılla cıftlesecek dıye bısey yok sende gözlemle kuşlarını öpüşme veya kur yapma yem kusma gıbı olaylar var ıse dısın kendını hazır hıssettıgı an zaten yuvalıkta zamanının gecırmeye sonrada cıftleşmeye baslayacaktır
Kuşlarım eş tuttular şuan sadece çiftleşmelerini bekliyorum...
Tüy dökümünden de çıktılar dişi de yuvaya girip cikmaya başladı bu aralar...

O zaman sabırla bekleyeceksın :) uygun anda ıs tamam olur