Karadeniz Pet

Heryerinde bit var

Mubiş5

Meraklı Üye
Arkadaşlar şimdi farkettim kuşumun heryerinde bit var bi an hepsi ortaya çıktı 15 den fazla vardır ne yapmam gerekiyor sürekli kaşınıyor lütfen yardim edin kendi kendine bağırıyordu galiba bit yüzünden ne yapmalıyım

Arkadaşlar şimdi farkettim kuşumun heryerinde bit var bi an hepsi ortaya çıktı 15 den fazla vardır ne yapmam gerekiyor sürekli kaşınıyor lütfen yardim edin kendi kendine bağırıyordu galiba bit yüzünden ne yapmalıyım
Bitler rahatsız ediyordur en kolay yöntem 1 suluk suya 5-6 damla elma sirkesi katarak kuşun özellikle kanat altına sıkın ayrıca banyo yapması için kuşa banyoluk takın yine içine elma sirkesi katın son olarak da suluktan tüneğe yemliğe oyuncağına salıncağına tüm kafes malzemelerini ve kuşun bulunduğu yeri dezenfekte edin

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun Yanında bit ve diğer türleri için spreyler varsa kullan kafa kısmını kapatarak 15 cm uzaktan 2 defa kanatlara doğru sıkabilirsin eğer o yoksa kuşları bebe şampuanı ile yıkayabilirsin ama dikkat et kulağına gözüne kesinlikle gelmesin kafesi ve içindeki her şeyi tertemiz yıkamak gerekir deterjanla

Sprey önermiyorum en sağlıklısı elma sirkeli su ile yıkanması kuşun. Zorunlu olmadıkça sprey kullanmayın.

cevaplarınız için teşekkür ederim

cevaplarınız için teşekkür ederim
Vilmectin ense damlası bir damla kullanın kusa sirkeli banyo verin yum kafes ekipmanlarını söküp özellikle tahta tünek vebyuvalik varsa içini sirkeli su ile silin 10 gu sonra bir ense damlası daha uygulayın ve bir sprey şişesine 3 ölçek şu ya 1 ölçek sirke koyun arar kusa kafese sprey şeklinde sıkın Bu arada kullanacağınız sirke elma sirkesi olacak

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bit olduğundan eminseniz ivermektin içeren ilaçlar var. bir damla ense derisine damlatın. kafesi içindeki her şeyle iyice temizleyin. şampuanla yıkamayın. kuşlar sabunla, şampuanla yıkanmaz.

Veterinerden ivermectin etken maddeli damla isteyin. Muhtemelen şırınga içinde verirler. 7 günde bir damla olmak üzere ense derisine gelecek şekilde üç defa kullanmalısınız. Damlalık kullanın, çünkü fazlası zarar verebilir. Önce kafes ve bütün malzemeleri etkili bir dezenfektan ve sıcak su ile temizleyin, sonrasinda sürekli taban temizliği yapın.

arkadaslar hepinize tesekkur ederim cevap icin son olarak bisey daha soracam bu bit bizede bulasabilirmi ?

sanmıyorum. hiç de duymadım şimdiye kadar. genelde canlıların parazitleri türe özgü oluyor. kuşun biti sizin geçse bile vücudunuzda yaşayamaz

Chrysamed insektisit kullanın 3-4 günde kökten çözüm. Bende de vardı kökünden halletti.

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tavuk biti insana geçebiliyor kuş birikmeden geçmesin bence geçer hatta dize kaşıntı olarak zarar verir

Kuş biti insana geçmiyor. Üstünüz de gezse bile belli bir süre sonra ölüyor insan vücudu ısısı ile kuşun vücut ısısı bir değil bu yüzden kesinlikle yaşamıyor.
Tavuk biti insana geçebiliyor kuş birikmeden geçmesin bence geçer hatta dize kaşıntı olarak zarar verir

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş biti insana bulaşmaz. Yukarıda denildiği gibi ibermectin etken maddeli bir ilaç ve kafesin köşelerine sprey sıkın. Kafesin bulunduğu çevreye de sprey sıkın.

Arkadaşlar kuşumu yıkadım su ile ve elma sirkeside kattım kafasına su gelmeyecek şekilde yıkadım şuan kuş kendini kaşıyor sorun yok değilmi ? elma sirkesini yalaması bir sıkıntı oluştururmu

Z9GG9a.jpg

Arkadaşlar kuşu yıkadım ama hepsi bu sefer kafasına geldi kafasınada sıktım sudan ama galiba işe yaramadı bu resimdeki gibi şeylerden var kafasında birkaçı elime geldi birini peçeteye koydum resimdeki gibi bu bit oluyor dimi? Tekrar ensesini açıp sıkıyımmı sudan

Hayır bu bit değil.. koyu bir yere koyup resmini çekin. Tüy kökü sanki

elimle yakalayamadım ama kuşu avucuma aldığımda hepsi ortaya çıkıyor bu nedir
sürekli hareket ediyorlar

Arkadaşlar kuşu sirkeli suyla yıkadım ama kuş kanatları açık duruyor ve sürekli kanat çırpıyor bağırıyor ve galiba kafasındalar hapşırıp kafasını kaşıyor ne yapmalıyım ve demirleri ısırıyor

Geri