Karadeniz Pet

Bit hakkında

Mesut089

Yeni Üye
Herkese merhaba bit gördüm gibi ama yayılmadan bitirmek istiyorum yeni bir kuş aldım kafesle birlikte muhtemelen ondan geldi yardım eder misiniz sirke falan sıkıyorum ama zerre faydası yok eminim virkon s bitleri yok etmede başarılı olur mu tecrübeli arkadaşlar özellikle virkon s hakkında yorum yaparsa sevinirim

Herhangi bir veteriner kliniğinden isminin sonu mec/mac ile biten ivermektin içerikli dış parazit ilacı alabilirsiniz enjektöre çektirip,uzun süre yeterli olur,ense tüylerini aralayıp derisine 1 damla damlatacaksınız sonra ovalayın birkaç saniye. 15 gün sonra 1 damla daha yapılsın. İlk kullanımda bu şekilde. Daha sonra ise 6 ayda 1 kez yapılabilir.
Ense damlasından arta kalanı buzdolabında saklayın bozulmaması için.
Dış parazit damlası yapılan kuş en az 3 gün banyo yapmamalı.
Sirke gibi şeyler kullanmayın.
Kafesi, tünekleri vs Virkon s ile temizleyin.

Hocam damla olmadan sadece virkon s ile günlük kullanımda bu sorundan kurtulabilir miyiz

Hocam damla olmadan sadece virkon s ile günlük kullanımda bu sorundan kurtulabilir miyiz

Virkon S bende de var kutusunun üzerinde birçok uyarı yazıyor. O yüzden kuşun üzerine kullanmayın çünkü o bir dezenfektandır bit ilacı değil.

Virkon S bende de var kutusunun üzerinde birçok uyarı yazıyor. O yüzden kuşun üzerine kullanmayın çünkü o bir dezenfektandır bit ilacı değil.
Kuşun üzerine kullanmayacağım kafes temizliğinde sebacil gibi bitleri öldürür mü virkon s merak ettiğim bu sirke diyenler var sıkmama rağmen bana mısın demiyor virkon nasıl bir etki oluşturur

Kuşun üzerine kullanmayacağım kafes temizliğinde sebacil gibi bitleri öldürür mü virkon s merak ettiğim bu sirke diyenler var sıkmama rağmen bana mısın demiyor virkon nasıl bir etki oluşturur

Antibakteriyel bir ürün dış parazitlere etkisi olur mu bilmem bir deneyin derim. Geçmez ise bit ilacı alırsınız dezenfekte edersiniz kafesi. İyice durulayıp havalandırırsınız.

Çok teşekkür ederim sağolun

Rica ederim. Umarım işe yarar ki ben yarar diye düşünüyorum. Eğer olumlu olursa buraya yazar mısınız bizler de öğrenmiş oluruz ve başkalarına önerebiliriz 👍

Geri