Karadeniz Pet

Hint bülbülü acil yardım

• Konbuyu başlatan Mikail ÖZKAN
  • Başlangıç tarihi
M

Mikail ÖZKAN

Guest
arkadaşlar hint bülbülüme yuva taktım ve yuva ipi attım kafesin dibine ama yuva ipine yuvaya değil kafesin dibine bir köşeye çekip üzerine oturuyorlar ve yuvaya hiç girmiyorlar napmam gerek acil

Yuvayı keşfettiklerinde yuvaya taşıyacaklardır diye düşünüyorum. Bence bir iki gün sonra yuva ipini at bu arada onlar da yuvaya alışırlar

Arkadasım ipin bir kısmını yuvaya koy ve bir kac tane yuvadan sarkıt erkek hintbülbülleri biraz meraklıdır. bu sekilde yaparsan yuvaya ilgisini daha cabuk cekebilirsin.

Yavruluğu nasıl ve nere taktın bi fotoğraf çekip atabilirmisin ben yardımcı olayım sana

Arkadasım ipin bir kısmını yuvaya koy ve bir kac tane yuvadan sarkıt erkek hintbülbülleri biraz meraklıdır. bu sekilde yaparsan yuvaya ilgisini daha cabuk cekebilirsin.

reis kuşlar bu kafes düzenide böyle dediğin gibi içine biraz koydum ve 1 tanede dışarı ip sarkıttım bi yardımcı olun

Yuvanın yeri güzel. yuva içerisine doldurun biraz daha ip. bir kac tane de dısarı sarkıtın ve bekleyin baska birsey yapılamaz cünkü.

İllaki giricek sen yuva tabanına güzel bir sekilde ipleri yerlestir. ardından birkac parca dısarıya sarkıt. kafes tabanına da ip ve gazete parcaları koy. bu söylediklerimi yap en fazla 1 hafta içerisinde yuvaya ilgileri artıcaktır.

İllaki giricek sen yuva tabanına güzel bir sekilde ipleri yerlestir. ardından birkac parca dısarıya sarkıt. kafes tabanına da ip ve gazete parcaları koy. bu söylediklerimi yap en fazla 1 hafta içerisinde yuvaya ilgileri artıcaktır.

ilk başta kafesin dibine komuştum kenara çekip üstüne yatmışlardı birde böyle deneyim sağol

Dedigim gibi biraz meraklı kuslar ilgilerini cekmesi için söylediklerimi yap ;)

Sonucu paylasırsan bizimle sevinirim

Kuş bu şekil yuvaya ilgi duymaz yuvalığın önünde tünek bile yok bu yazdığımı yaparsan hemen yuvalığa girdiğini görürsün yuvalığı kafesin yan üst köşesine tak yuva kılını içine koy yuvalığn önünede tünek koy tüneğe konup rahatlıkla yuvaya atlıyabilsinler gaga taşı değilde kalamar kemiği almalısın kuşlarıda rahatsız etmezsen hemen yumurtladığını görürsün

Arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen yuvaya biraz aşşağı indirdim ama hin tbülbüllerim halen yuvaya girmiyor üstüne felan çıkıyor yuvadan ip sarkttım ipleri alıp kafesin dibine götürüyorlar yardım edinn

Geri