Karadeniz Pet

Hintbulbulu yumurtasini yiyiyor

ece kaya

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar
Bir erkek bir disi hint bulbulu alali 1 hafta oldu.
dun baktigimda yuvasinda 1 tane yumurta vardi yarimsaat sonra baktigimda kaybolmustu. Bugun bir yumurta daha gordum ve gozlemledim. Disi olan yumurtayi kirip yemeye basladi. Cay kasigiyla kirik yumurtayi aldim. Yumurtanin sarisi falan duruyodu. Bu kus niye boyle yapiyor cevaplarsaniz sevinirim.

kafeste kalamar kemiği var mı ?

Evet var bir haftada yarisini bitirdiler hep onu gagaliyolar

genelde vitamin mineral kalsiyum eksikliği yada stresten olur normal sartlarda pek yemezler benim 3. kuluckaları böyle bişey olmadı hiç

Eve geleli 1 hafta oldu stresli olmalari normaldir. Evde avivit var suyuna katsam olur mu acaba. Bir de senn mama yapiyomusun

avivit felan boyalı su gibi kimse pek tavsiye etmiyor ama olmamasından iyidir. mamada ara ara veriyorum

bugün dişi olan yuvasından çıkmadı herhalde yumurtanın üstünde yatıyor herhalde ben yumurtaya çok bakıyordum hayvanı rahatsız ediyordum sanırım hayvan rahatsız oldu. bende mama yapayım bu akşam vereyim. birazda vitamin koyarım suyuna. teşekkür ederim bu arada

benim bi zamanlar erkek hint bülbülüm vardı diğer erkek bir arkadaşı daha vardı o ölünce yanına dişi almıştım dişi galiba pet shoptaki bir kuşla çiftleşmiş gelir gelmez yumurtladı sonra bi baktım erkek yumurtayı yiyor pet shoptaki adama sordum kalsiyum ve vitamin eksikliğinden yumurtalarını yerler demişler bende sanmıştım ki erkek kuşum dişi kuşa bu yumurta benden değil diye sinirlenmiştir :))) ah ahh çok özledim onları :(

Geri