Karadeniz Pet

İlk Defa Dişi Kuş Aldım

Faruk6776

Yeni Üye
Merhabalar erkek kuşuma yaklaşık 7 yaşında ve ona 2 yaşında bir dişi kuş aldım.
Kuşu yalnız kendim almadım komşumuzun 2 yaşında dişi bir kuşu vardı başka bir kuşla eş tutmuştu.Kuşu başkasına vereceklerdi erkek olanı tek büyütmek istedikleri için ben de başkasına gitmesin diye kendim aldım kuşu.
Yalnız dişi kuş eşinden ayrıldığı için mi bilmiyorum ama erkek olana dışardayken iyi davranıyor ama aynı kafese koyduklarımda pek iyi geçinemiyorlar. Dişi olana dokununca gaga hamlesi yapıyor. Erkek olan kendi ağızıyla falan besledi kuşu. Yemek yediyor dişiye ama dokunmasına izin vermiyor. Onun dışında erkek olan dört dönüyor dişinin etrafında sizce ayırmalı mıyım yoksa birkaç gün aynı kafeste kalsınlar mı?

Eşi seçen dişi kuştur. Erkek de kendini dişiye beğendirmeye çalışır, o yüzden etrafında dört dönüyodur. Eğer birbirlerine zarar vermiyorlasa şu anda ayırmayın

Kuşları ayırmaya karar verdim sanırım anlaşamıyorlar. Bir iki kere dişi olan saldırmaya yeltendi. Erkek olan artık korkudan yanına yaklaşamıyor. Dişi olan, zavallı kuşun ne yemek yemesine ne su içmesine izin veriyor. Dişi olan, hiçbir şey yapmadan erkeğin yanına yaklaşsa bile erkek, kendini yerden yere vuruyor korkudan, çırpınmaya başlıyor. Kafeslerini ayırdım uzaktan iyi anlaşıyorlar ama aynı kafeste geçinemiyorlar.