Karadeniz Pet

İlk Deneyim

Sadık

Yeni Üye
Selam arkadaşlar
2 ay önce aldığım kuşlarım çiftleşti. 7 tane yumurtası vardı dişinin altında. Dişi sürekli yuvada. 1 haftadır kuşları rahatsız etmemek adına altlarını dahi temizlemedim sadece yem ve sularını tazeledim. Bugün altlarını temizlerken yuvalıktan yavru sesi geldi. Kaldırmayı denedim. Dişi kalkmaya yeltenmedi bi şey göremedim ama ses vardı. Rahatsız etmek istemedim. Şimdi ilk deneyim olduğu için aklıma takılan bazı noktalar var:
1)Dişi için mama tarzı bi şey hiç koymadım kafese şu zamanlarda gerek var mı?
2)Dişiyi kaldırıp yumurtalara yavruya bakmak doğru olur mu, strese girip tekrar kalan yumurtalara yatmamazlık yapabilir mi?
3)Geceleri kaldıkları kapalı balkonda ışıklandırma yok, dişi ve yavrunun beslenmesinde problem olur mu?
4) Kuşlar önceki kuluçkalarında 4 yavru büyütmüşler yanı öyle demişti aldıgım yer, şırıngayla beslemeye gerek var mı?

Çok sordum ama acemilik var yanlış bi şey yapmak istemiyorum veya yapmadığım bi şeyden ötürü kuşlar zarar görsün de istemiyorum şimdiden teşekkür ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Mama şart olmazsa olmaz cede marka nemli mama alın hazır ugrasmayin evde yapmaya falan içine havuç rendeleyip verirsiniz. Yavruları kontrol edin arada fazla rahatsız etmeden. Normal gün ışığı alıyorsa ekstra ışıklandırma gereksiz. Gün döngüsü her zaman yeterli olacaktır. Şiringa falan lazım değil şu an anne baba yavrulara yeterli gelir. Ne zaman yavrulardan birini yuvadan atar yada zarar verir o zaman gerekir yardimci oluruz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mama şart olmazsa olmaz cede marka nemli mama alın hazır ugrasmayin evde yapmaya falan içine havuç rendeleyip verirsiniz. Yavruları kontrol edin arada fazla rahatsız etmeden. Normal gün ışığı alıyorsa ekstra ışıklandırma gereksiz. Gün döngüsü her zaman yeterli olacaktır. Şiringa falan lazım değil şu an anne baba yavrulara yeterli gelir. Ne zaman yavrulardan birini yuvadan atar yada zarar verir o zaman gerekir yardimci oluruz

Tamamdır sağolun çok teşekkür ettim

Rica ederim umarım kayıpsız bir şekilde tüm yavrulariniz yuvadan uçar. Son bir tavsiye yavrular 20 25 günlük olduklarinda dal darı alın ve yuvanin içine asabilirseniz asın yada sıkıştırın bir yere yavrular anneden görüp yem kirmayi erken öğrenirler.

Rica ederim umarım kayıpsız bir şekilde tüm yavrulariniz yuvadan uçar. Son bir tavsiye yavrular 20 25 günlük olduklarinda dal darı alın ve yuvanin içine asabilirseniz asın yada sıkıştırın bir yere yavrular anneden görüp yem kirmayi erken öğrenirler.

Aynen güzel yöntem inşallah kayıpsız o günleri görürüz ve uygularım dediklerinizi

İnşallah böyle birinin yeni yavruları olduğu zaman çok seviniyorum çok harika bir duygu mutlu oluyor insan [emoji3] iyi bakin kuslariniza ne kadar iyi bakarsaniz onlar size o kadar çok yavru verecekler iyi akşamlar

İnşallah böyle birinin yeni yavruları olduğu zaman çok seviniyorum çok harika bir duygu mutlu oluyor insan [emoji3] iyi bakin kuslariniza ne kadar iyi bakarsaniz onlar size o kadar çok yavru verecekler iyi akşamlar

Gerçekten çok farklı bi mutluluk farklı bi sevgi tarif edilemez. çok uğraşmıştım 2 yıldır tek olan erkek kuşuma eş atıp yavru almayı bi türlü olmamıştı, nasip bugünlereymiş İyi akşamlar

hayırlısı olsun kafeslerini temizle onlar anlıyo senin temizlik yaptıgını temizlik önemli dişi ztn kalkmaz inşş hepsi çıkarrr ve büyürler..