Karadeniz Pet

İlk Yumurta Hakkında

itallianna22

Yeni Üye
Merhabalar arkadaslar bugun bir suprizle karsilastim ilk ciftlesmesi ve yumurtasi iri iri siciyor ve kanatlari inik vaziyette sizce durumu nedir? Yardim ederseniz sevinirim.

P0NNX9.jpg

Ben mi yanlış görüyorum? Üzerindeki kaka mı yoksa?
Yumurtayı al, henüz üzerine yatmıyorsa oda sıcaklığında, yatıyorsa ılık su iöinde 30 sn. kadar beklet ve peçete ile çok yumuşak hareketlerle temizle. Sanırım kaka üzerindeki. Ben yanlış görmüşüm uyku sersemi.

Üstatlar daha iyi ama başıma geldiği için soylebilirim en azından ilk kuluckasi olduğu için dışı olan yumurtayı kiskanip kirabiliyor fazla rahatsız etmeyin ve yumurtaya bakmamaya çalışın kiskanip kirmasin

Kesinlikle yumurta kirik felan degil hic mudahale etme birak hic dokunma gunde 1 defa bak yeter. Daha da karisma onlar gerekeni yapar

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Az önce bende farkettim kakaymis tesekkur ederim yorumlariniz icin yumurtayi aldim sogukdu sizce soguk olmasinin nedeni nedir?

Zaten kuşun ilk yumurtası, sen bir de durmadan yuvalığa bakıp hele hele yumurtayı eline alıp oynadıkça o kuşun kuluçkaya yatma şansıda, kuşların yumurtadan çıkma şansıda düşer. Tek yapman gereken hiçbir şey yapmamak aslında. Kuşları artık sabit bir yere koy ve ne yumurtaya bak ne kuşları rahatsız et. 1 hafta sabret. Günde bir defa yuva kontrolu yap yeterli. 1 hafta içinde diğer yumurtalarıda yapıp yatmaya başlarsa zaten sorun kalmayacaktır.

Geri