Karadeniz Pet

Irklarını merak ediyorum ?

gurcan38

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişi kuşumun ceresi çok koyu kahverengi acaba bu renk açılacak ondan sonra mı yumurta yapmaya hazır olacak. Şuan ben kafesle ilgilenince çok kavga ediyorlar nedenini bilmiyorum kıskançlık falan olabilir mi? dün akşam bildiğiniz kavga ayırır gibi ayırdım elimi aralarına sokuyorum aradan gagalamaya çalışıyor. Sanırım çiftleşmeyecekler kıyamıyorumda o kadardır bakıyorum birisini değiştirmek yerine ikisine de yeni eş almayı düşünüyorum ayrı kafeslerde. Irklarını öğrenebilirmiyim. Buna göre eş alayım ikisine de. Aynı renk alsam çiftleşmeleri daha kolay mı olur? yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
bu arada kavgaları normal zamanda değil. Su ve yemlerini değiştirirken kafese elim yaklaşınca hırlaşıyorlar dahada yaklaştırırsam dişi erkeğe horozlanıyor gagalıyor ama dişide fena kendini ezdirmiyor :) ne yapmalıyım eş ayırayım mı? yeni eş alayım mı?

Arkadaşlar dişi kuşumun ceresi çok koyu kahverengi acaba bu renk açılacak ondan sonra mı yumurta yapmaya hazır olacak. Şuan ben kafesle ilgilenince çok kavga ediyorlar nedenini bilmiyorum kıskançlık falan olabilir mi? dün akşam bildiğiniz kavga ayırır gibi ayırdım elimi aralarına sokuyorum aradan gagalamaya çalışıyor. Sanırım çiftleşmeyecekler kıyamıyorumda o kadardır bakıyorum birisini değiştirmek yerine ikisine de yeni eş almayı düşünüyorum ayrı kafeslerde. Irklarını öğrenebilirmiyim. Buna göre eş alayım ikisine de. Aynı renk alsam çiftleşmeleri daha kolay mı olur? yardımlarınız için teşekkürler.

Bence dişide hormonal sorun var ceresi gereginden daha koyu

selam.. kuşlarınız eğer ki uzun zamandan beri birlikteyse ayırmanıza gerek yok .. her iki kuşunuzda kuluçka için hazır durumda ... kafes içinde öyle küçük atışmalar olur. onlar birlikteliğin tuzu biberi ayrıca dişi yumurta yapmaya istekli olduğu için erkeğe naz yapar kendini ağırdan satar ve her zaman için kafes içinde çoğunlukla dişinin dediği olur... kanlı kavgalarda hep dişiler kazanır.. çünkü onların gagası darbesi erkeğin gagasına göre daha kuvvetlidir.. düşünün doğada ağaç gövdesini oyarak kendine yuva yapar... ele alındığında erkeğin ısırmasına dayanılır ama dişileri çıplak elle zor tutarız.. etini koparırlar vallahi ))))

eğer kafesinizde yuvalık yoksa acilen takın. kafesinizde kalamar kemiği, gaga taşı, mineral blok ve mineralli ( beyaz ) kuş kumu bulundurun.. siteden diğer bilgilere bakarak onları kuluçkaya hazırlayabilirsiniz. yuvalık içi ortamı rahatsız etmeme gibi kolay gelsin bol şanslar

Süleyman'a katılıyorum. Cere rengi bir tuhaf geldi. Tamam kızışınca kahverengi oluyor fakat bu renk tonunu garipsedim biraz.

dışarıdan beslenen yemlik alacam vallahi küçük yemlikler hemen bitiyor elimi içine sokunca değiştirmek için birbirlerine giriyorlar. ilk defa böyle birsey gördüm kavga ayırır gibi ayırdım araya girdim benim elimi ısırıyro :)

Süleyman'a katılıyorum. Cere rengi bir tuhaf geldi. Tamam kızışınca kahverengi oluyor fakat bu renk tonunu garipsedim biraz.

ben dün size özel mesajla söylemiştim işte bakın rengi böyle banada çok kahverengi geldi ya. adminler tecrübeliler lütfen aydınlatırmısınız beni

teşekkürler.

Çiftler kızışmış gibi geldiler bana. Bu dönemde kuşları eline alıp rahatsız etme. As tepeye sadece sularını yemlerini değiş. Yalnız bırak onları.

Kafeste yuvalık var mı?

Bence dişide hormonal sorun var ceresi gereginden daha koyu

ama bakın ya normal olduğunu gösteriyor.

Üreme döneminde ki Dişi Muhabbetkuşları

Sağlıklı, yetişkin dişi muhabbet kuşları nın cereleri kahverengi olur. Eğer dişi bir muhabbetkuşu üremedöneminde ise Kahve yada koyu kahve bir renk alır ve kalın dert bir görünmü mü olur.

Çiftler kızışmış gibi geldiler bana. Bu dönemde kuşları eline alıp rahatsız etme. As tepeye sadece sularını yemlerini değiş. Yalnız bırak onları.

Kafeste yuvalık var mı?

evet yuvalık var ama hiç girmiyor
peki yemini suyunu değiştirmek için el sürdüğümde neden hırçınlaşıyorlar ?

bundan 3 ay önce dişi ciddi anlamda strese girmişti kendi kanadını kanatarak yolmuştu eve akşam bir geldim tülünde kanlar vardı öyle anladım. yıkadım temizledim vitamin verdim kendine geldi şuan durumu iyi.

şuanda nijer veriyorum avisol veriyorum ve mama verdim 1 kere yemediler devam edeceğim.

ayrıca kuşlarımın ırkı nedir ? yerli kuş değilmi ?

Sn. yönetici ve adminler bakabilirmisiniz acaba dişinin cere rengine normal mi? internetten araştırdım koyduğum resimde 3. tona benziyor sanki siz ne dersiniz?

Biraz sabret flood yapmışın.
Bence sorun var gibi duruyor ama inşallah yoktur.

arkadaşlar 1 hafta tatile gittim yemlerini ve suyunu bol bol koyarak bıraktım dişide bir anormallik var demiştiniz. baktım dişinin ceresindeki koyu kahverengilik sağdan itibaren gidiyor acaba yenimi kızışıyor çok koyu kahverengi kaybolacak sanırım 3 aydır bu şekildeydi. son 1 aydır avisol ve nijer veriyorum. ve hiç salmıyorum artık alıştılar kavga da etmiyorlar hatta öpüşürlerken gördüm kusuyormuydu bilemem. bakalım inşallah tutacak ama şunu öğrenmek istiyorum kuşlarım 9 aylık ikisi de erken davrandım sanırım çok koyu kahverengi resmini göndermiştim kızışmış denilmişti. koyu kahverengi açılınca alttan süt kahve geliyor sanki asıl şimdi kızışıyor sanırım doğrumu düşünüyorum ?

ilk resimlere dişide nhormonel bozukluk var diyen arkadaşlar şu resimlerer de bakebilirmisniz?
yeni çekildi dişi düzeliyor mu? veya bu olması gereken birşeymiydi ? kahverengi gidiyor beyazlaşıyor üstten alta doğru her geçen gün açılıyor.

avisol verriyorum nijer veriyorum.
araları ıyı opuşmeye başladılar artık kavga da etmıyorlar yuvasına talaş vs atmalımıyım ?

Uploaded with ImageShack.us

Kuşta hormon bozukluğundan çok, çok fazla nijer veriyorsunuz artık bir süreliğine nijeri kesin bence

Dişi kuş çok zayıf kalmış. Bir sorunları yok zamanı gelince çiftleşirler.

Geri