Karadeniz Pet

İshal mi??

Ladybird

Meraklı Üye
Bizim minik dişi sarı sıvı ve yeşil macun şeklinde dışkılıyor.Normal mi?
Bu arada yemliğine baktım hiç boş kabuk yok.Kabuksuz yem koydum yiyebilsin diye.Takipteyim bakalım...

Ekli dosyalar

• IMG_0027.JPG
    IMG_0027.JPG
    638.5 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_0025.JPG
    IMG_0025.JPG
    535.4 KB · Görüntüleme: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    732.6 KB · Görüntüleme: 17
İshal sanki pirinç lapası veya patates haşlaması verebilirsin iyi gelir birde suluğuna çay koyabilirsin.Kuşun durumu nasıl hareketli mi halsiz mi ? Birde poposu nasıl dışkı felan yapışmış mı ? Çok ilerlemiş gibi durmuyor ama hafif var gibi

İshal sanki pirinç lapası veya patates haşlaması verebilirsin iyi gelir birde suluğuna çay koyabilirsin.Kuşun durumu nasıl hareketli mi halsiz mi ? Birde poposu nasıl dışkı felan yapışmış mı ? Çok ilerlemiş gibi durmuyor ama hafif var gibi
Çok hareketli yerinde durmuyor ama poposundaki tüyler yapışık gibi biraz.Avidiare diye bir damla vermişti petshop.Ondan kattım suluğuna.

Çok hareketli yerinde durmuyor ama poposundaki tüyler yapışık gibi biraz.Avidiare diye bir damla vermişti petshop.Ondan kattım suluğuna.
Yeni aldığın kuş mu o_O Bazen yeni ortama gelen kuşlarda böyle sorunlar olabiliyor kısa bir süreliğine.Avidiare de olabilir o da ishal ilacı.Hareketliyse pek fazla sorun yok gibi,gözlemlersin bir iki güne geçmezse başka bir tedavi uygularsın.

Bu arada kaç aylık kuş ? Yavru ise dal darıyı kolaylıkla yiyebilir hemde ishale de iyi gelir,yetişkine de verebilirsin çok seviyorlar zaten :D

Bu arada kaç aylık kuş ? Yavru ise dal darıyı kolaylıkla yiyebilir hemde ishale de iyi gelir,yetişkine de verebilirsin çok seviyorlar zaten :D
2aydan küçük dediler forumda. Yem kırmayı bilmiyor olabilir mi??Yemliğin içinde takla atıyor kafasını gömüyor ama yem yemiyor‍♀️♀️
Çok sağol dal darı almıştım yetişkinlere,şimdi ona da koydum.

2aydan küçük dediler forumda. Yem kırmayı bilmiyor olabilir mi??Yemliğin içinde takla atıyor kafasını gömüyor ama yem yemiyor‍♀️♀️
Sanmıyorum kırabiliyordur ama yeni ortama gelince böyle şeyler olabiliyor birazda şımarıklık yapıyor galiba :D Bir tane yemligine isterseniz kabuklu yem koyun daha iyi olur daha iyi anlaşılır yiyip yemediği ama 2 aylık civarıysa büyük ihtimalle yiyebiliyordur.

Geri