Karadeniz Pet

İshal ne yapmalıyım ?

Bahadır Han

Yeni Üye
2 gün önce aldığım erkek muhabbet kuşu ishal. Hiç hareket etmiyor belki yerini yardırgadı falan dicem ama ishali daha da arttı üstelik altı da ıslak baya.

Dişi var yanında ayıramıyorum da, ne yapmam lazım ?

son durum

Son düzenleme:
Papates haşlayıp püre haline getirip yemesini sağlayın (yemliği çıkarınki patates yesin). Onun dışında suluğuna azıcık kahve koyabilirsin.Vitamin takviyesi eksik etmeyin

Öncelikle dişiyi ayırdım. Suyuna az kahve kattım, şuan patates haşlıyorum püresini koyucam. Vitamin ve ishal ilacını da petshop açılsın alıcam.

Dün sıvı yeşildi dışkısı şuan sıvı kahverengi, geldiğinden beri öttüğünü duymadım. Bakalım kuşu iyileştirmek için elimden geleni yapıcam, gelişmeleri yazarım. Pirinç lapası da koysam mı acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:48 -->-> Daha önceki mesaj 08:07 --

son durum

suyuna türk kahvesi atacakdınız arkadaş kahve demğişde gidip nestcafe atmasaydınız

Türk kahvesi koydum, henüz içmedi. Patatesten yedi biraz. Petshop açılsın ishal ilacı da alıcam.

Ölür mü sizce? Bizimkiler git ver geri diyolar ama ben iyileştirme taraftarıyım. Petshopa versem orda daha kötü, atıcak diğer kuşların içine orada ölecek.

Son durumu:

tamam endişelenmeyin kısa sürede düzelecektir inş bu şekil devam ederseniz

şimdi kuşunu sıcak tutmaya bak ilaç al vitaminler al
kuşunun kafesinin üstünü ört ki sıcak sıcak dursun
kavanozun içine su dldur sıcak su ve kafesin yanına koy kuş görmesin korkar belki
kavanoza sıcak su doldur dememin sebebi etrafa ısı yaysın diye
sonra petshop a git yulaf ve aspur al yemlerine karıştır
evet patates haşlamıştın üzerine biraz yem serp patatesi kuş için çekici olsun
yulaf ve aspuru bide ayriyetten ver kuşa yesin yulaf ve aspur ishali önler
ayrıca kuşuna ishal ilacı al benim bildiğim ishal ilacı var adı avidiare
ayrıyetten kuşunun suyuna kahve değil vitamin ve ishal ilacını koy daha etkili olacaktır vitamin olarak süpervit avivit ya da avisol alabilirsin benim bildiklerim bu kardeşim hadi kolay gelsin geçmiş olsun
[MENTION=725]Bahadır Han[/MENTION]

Son düzenleme:
Kuş öldü malesef ne yaptımsa geri döndüremedim ishalini... vitamin, ilaç, patates. Malesef öldü. Kuşçuya gittim izah ettim durumu 3 kere gittim zaten bu süreçte yeni kuş verdi, eve getirdim kafese koydum, bunun da oturuşu biraz garip sanki bakar mısınız ? Buna da bişey olursa daha kuş falan almam.

ilk resimde ki kuş için üzüldüm. yanlış bilgilendirme zaman kaybına zaman kaybı ise ölüme veya geç kalınmış bir tedaviye sürükler. haşlanmış patates prinç lapası kahve felan bunlardan vazgeçin. kuşunuz da mikrobik kaynakli bir ishal oluşmuş. maalesef yanlış tedavi metodu sonucundada kuşunuzu kaybetmişiniz. bunun için gerekli tedavi süreci ve ilaçları vardır. bundan sonraki böyle durumlarda karşılarsırsanız lütfen geniş kapsamlı bilgi sahibi olan kişilerden yardım isteyin. yeni kuşunuzda bir durgunluk seziyorum yeni geldiği için bu normladir ama durusu pek normal gelmedi bana fizik kaynaklı bir sorun varmış gibi görünüyor

hocam kuscudan aspur al sadece bunu koy yemlıge bunu yesın

ilk resimde ki kuş için üzüldüm. yanlış bilgilendirme zaman kaybına zaman kaybı ise ölüme veya geç kalınmış bir tedaviye sürükler. haşlanmış patates prinç lapası kahve felan bunlardan vazgeçin. kuşunuz da mikrobik kaynakli bir ishal oluşmuş. maalesef yanlış tedavi metodu sonucundada kuşunuzu kaybetmişiniz. bunun için gerekli tedavi süreci ve ilaçları vardır. bundan sonraki böyle durumlarda karşılarsırsanız lütfen geniş kapsamlı bilgi sahibi olan kişilerden yardım isteyin. yeni kuşunuzda bir durgunluk seziyorum yeni geldiği için bu normladir ama durusu pek normal gelmedi bana fizik kaynaklı bir sorun varmış gibi görünüyor

peki ne yapmam lazım bunun için, bu kuşu da kaybetmek istemiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:49 -->-> Daha önceki mesaj 20:41 --

hocam kuscudan aspur al sadece bunu koy yemlıge bunu yesın

aspur bulamadım kuşçularda yulaf buldum, şuan yulaf var sadece yemlikte ve patates haşladım yine püresini koydum ayrıca suluğuna vitamin damlattım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:50 -->-> Daha önceki mesaj 20:49 --

hocam şuan normal duruyor aşağıdaki fotolardaki şekilde, ara sıra az önceki fotolardaki gibi duruyor.

kanarya yemı de o sana verır aspurr merak etme

Alırım, baya masraf yaptım, sağlıklı olsun da helali hoş olsun problem değil.

Bu arada bu da hafif ıslak yapıyor dışkısını altı da ıslak onun da videosunu attım aşağı da

gerçi görüntü kalitesi biraz kötü oldu

VİDEO: 20140831 210822 - YouTube

Son düzenleme:
usta avidare veya avimet k almalısın mikrobik ishal için şuan aynı sorun bende de var elimde ise ilaç olarak sera diopour ve sera brouncpor var ikisinide karıştırıp sutla seyreltip ağzına damlatıyorum bir kuşum yem yemiyor mama veriyorum ağzına. Avimet-k yi ve avidareyi de sipariş ettim umarım elimdeki ilaçlar 2 gün idare eder.

usta avidare veya avimet k almalısın mikrobik ishal için şuan aynı sorun bende de var elimde ise ilaç olarak sera diopour ve sera brouncpor var ikisinide karıştırıp sutla seyreltip ağzına damlatıyorum bir kuşum yem yemiyor mama veriyorum ağzına. Avimet-k yi ve avidareyi de sipariş ettim umarım elimdeki ilaçlar 2 gün idare eder.

geçmiş olsun

avidare ve avimet suluğuna koydum ikisinden de karıştırarak. Kafeste şuan hem patates püresi hem de yemliğinde yulaf var.

Zannedersem ishal kuşçunun bütün kuşlarında var salgın şeklinde, benim dişiye de geçirmesinden korkuyorum açıkçası ama tek kafes var ayıramıyorum malesef.

avidare ve avimet suluğuna koydum ikisinden de karıştırarak. Kafeste şuan hem patates püresi hem de yemliğinde yulaf var.

Zannedersem ishal kuşçunun bütün kuşlarında var salgın şeklinde, benim dişiye de geçirmesinden korkuyorum açıkçası ama tek kafes var ayıramıyorum malesef.

ama bir şekilde çözüm bul bence eğer ishal mikrobikse malesef dişi kuşuna da geçenilir suluk veya yemlik yolundan mesela ve tahmin ettiğim kadarıyla mikrobik eğer kuşçunun tüm kuşlarında varsa

Son düzenleme:
ama bir şekilde çözüm bul bence eğer ishal mikrobikse malesef dişi kuşuna da geçenilir suluk veya yemlik yolundan mesela ve tahmin ettiğim kadarıyla mikrobik eğer kuşçunun tüm kuşlarında varsa

Aynen mikrobik, gündüz zaten sürekli dışarda duruyor dişi, kafesin üzerinde duruyor biyere gitmiyor, yemi ve suyunu da koyuyorum ordan yiyip içiyor. Ama gece olunca mecbur kafese koyuyorum.

Ölen kuştan geçmiş midir bilmiyorum ama şuan dışkısı normal onun ve maşallah gayet canlı, elimden geldiğince dikkat edicem.

Aynen mikrobik, gündüz zaten sürekli dışarda duruyor dişi, kafesin üzerinde duruyor biyere gitmiyor, yemi ve suyunu da koyuyorum ordan yiyip içiyor. Ama gece olunca mecbur kafese koyuyorum.

Ölen kuştan geçmiş midir bilmiyorum ama şuan dışkısı normal onun ve maşallah gayet canlı, elimden geldiğince dikkat edicem.

allah şifa versin kuşuna inşallah geçer kuşunu sıcak tutmaya çalış ishal oluncakafesin üstünü falan ört

Son düzenleme:
Geri