petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ishal olan kuşa kesin çözümünüz nedir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve zeytinkaşarı tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. zeytinkaşarı

zeytinkaşarı New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bı kusu mu yenı kaybettım ıshalden sımdı kalan dıger kusumda da aynı belırtıler var.ıshale kesın cozumunuz nedır?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben ilaç kullanmıyorum kanarya yemi veriyorum. Daha etkili çözümleri bllenler cevaplayacaktır inşaallah

3. zeytinkaşarı

zeytinkaşarı New Member

Beğenileri:
    0
    Normalde kanarya yemi yiyorlar mı?

4. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    Dogal yonlerdwn denemni tavsiye ederim sulugu al simdiden yarin sabah pirinc kaynat suyunu suluguna labasini yemligine koy yemlikde aspur bulundur ( kanarya yemi) ertesi gun patates hasla ver birde ilknur hanim miydi tam hatirlamiyorum keciboynuzu tozunu kaynatip suluguna koy

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

1 tatli kasigi bi su bardagi suyla kaynatabilirsin keciboynuzunu tozunu ilknur hanim demisti denedim ben verdim kuslara ama ishal degillerdi degisiklik olaun diye vermistim

5. zeytinkaşarı

zeytinkaşarı New Member

Beğenileri:
    0
    Kanarya yemi verdim bi eczaneden teramisin diye bir ilac aldim pirin tanesi kadar suyuna kattim

6. beyza atasoy

beyza atasoy New Member

Beğenileri:
    0
    patates haşlayıp verebilirsin ama ishalden öldüyse diğer kuşuunuz buda ölebilir veterinere götürseniz iyi olur

7. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Benim birden fazla kuşum oldu ve ishal olanlar oldu şu ana kadar çok şükür ölüm yoktu ve en uzun ishal süresi 2 gün sürdü.Çözümü ise bu ishal ilaçları işe yarıyor ayrıca suyunun içine az bişey türk kahvesi de koyabilirsin birde patates haşlaması etkili bir çözüm.

8. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    diğer kuşunu beslediğin kafestemi besliyorsun yeni kuşunuda?

9. zeytinkaşarı

zeytinkaşarı New Member

Beğenileri:
    0
    Evet ayni kafes ama temizledim kafesi ama artik disarda yem yediriorum eczaneden neo teramisin diye bir ilac aldim suyuna princ tanesi kadar attim kusumun son hali

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:19 -->-> Daha önceki mesaj 15:16 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:21 -->-> Daha önceki mesaj 15:19 --

Veteriner yok ki burda

10. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Suyuna 2-3 damla limon damlat , kanarya yemi ver. Patates haşlamasıda verebilirsin herkes aynı çözümleri yazmış ama benim eski kuşum ishal olduğunda ben ilaç vermiştim geçmişti yani dışkısı düzelmişti ama 2 hafta sonrada ölmüştü nedensiz şekilde. O ishalden mi öldü yoksa başka nedenden mi bilmiyoruz. İshali geçmiş gibi duruyodu dışkısı normale dönmüştü ilaç kullanınca. Bu nedenle ilaç önersemmi önermesem mi bilemedim. Geçmiş olsun İnşallah en kısa zamanda iyileşir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:53 --

Birde kuş soğukta kalmış, cereyanda kalmış olabilir. Onu sıcak tutun , gerekirse kafesin yerini değiştirin

11. zeytinkaşarı

zeytinkaşarı New Member

Beğenileri:
    0
    Bu kusda da diger kusun belirtileri basladı uyumaya meyledio :(

Sayfayı Paylaş