Karadeniz Pet

ishal olan kuşa kesin çözümünüz nedir?

zeytinkaşarı

Meraklı Üye
Arkadaşlar bı kusu mu yenı kaybettım ıshalden sımdı kalan dıger kusumda da aynı belırtıler var.ıshale kesın cozumunuz nedır?

Ben ilaç kullanmıyorum kanarya yemi veriyorum. Daha etkili çözümleri bllenler cevaplayacaktır inşaallah

Dogal yonlerdwn denemni tavsiye ederim sulugu al simdiden yarin sabah pirinc kaynat suyunu suluguna labasini yemligine koy yemlikde aspur bulundur ( kanarya yemi) ertesi gun patates hasla ver birde ilknur hanim miydi tam hatirlamiyorum keciboynuzu tozunu kaynatip suluguna koy

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

1 tatli kasigi bi su bardagi suyla kaynatabilirsin keciboynuzunu tozunu ilknur hanim demisti denedim ben verdim kuslara ama ishal degillerdi degisiklik olaun diye vermistim

Kanarya yemi verdim bi eczaneden teramisin diye bir ilac aldim pirin tanesi kadar suyuna kattim

patates haşlayıp verebilirsin ama ishalden öldüyse diğer kuşuunuz buda ölebilir veterinere götürseniz iyi olur

Benim birden fazla kuşum oldu ve ishal olanlar oldu şu ana kadar çok şükür ölüm yoktu ve en uzun ishal süresi 2 gün sürdü.Çözümü ise bu ishal ilaçları işe yarıyor ayrıca suyunun içine az bişey türk kahvesi de koyabilirsin birde patates haşlaması etkili bir çözüm.

diğer kuşunu beslediğin kafestemi besliyorsun yeni kuşunuda?

Evet ayni kafes ama temizledim kafesi ama artik disarda yem yediriorum eczaneden neo teramisin diye bir ilac aldim suyuna princ tanesi kadar attim kusumun son hali

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:19 -->-> Daha önceki mesaj 15:16 --

49fb5f46a3e1dc0bacffe8915201799c.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:21 -->-> Daha önceki mesaj 15:19 --

Veteriner yok ki burda

Suyuna 2-3 damla limon damlat , kanarya yemi ver. Patates haşlamasıda verebilirsin herkes aynı çözümleri yazmış ama benim eski kuşum ishal olduğunda ben ilaç vermiştim geçmişti yani dışkısı düzelmişti ama 2 hafta sonrada ölmüştü nedensiz şekilde. O ishalden mi öldü yoksa başka nedenden mi bilmiyoruz. İshali geçmiş gibi duruyodu dışkısı normale dönmüştü ilaç kullanınca. Bu nedenle ilaç önersemmi önermesem mi bilemedim. Geçmiş olsun İnşallah en kısa zamanda iyileşir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:53 --

Birde kuş soğukta kalmış, cereyanda kalmış olabilir. Onu sıcak tutun , gerekirse kafesin yerini değiştirin

Geri