Karadeniz Pet

Ishal ve halsizlik

Güvercinci

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşumu alalı 10 gün oldu ve 10 gündür ishal diyebilirim arada düzelir gibi oluyo ama yine aynı kafeste çok hareketli dışarı çıkardığımda ise direk kalorifer peteğinin üstüne gidiyo şimdi ben ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...:confused::confused:

O petek onu hasta ediyordur ufakta olsa hava akımı vardır kanarya yemi ver ortamda da ani sıcaklık derecesi farkı olmasın bu arada hangi ırkı besliyorsun güvercinde

beneeee oldu hep yemligin onunde duruyousu hep altinda geziyodu kafesin. kusuyodu öldu

Demkeş,Hünkari

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:48 -->-> Daha önceki mesaj 17:47 --

kafes tabanında durma kusma gibi şeyler yok ishal ve halsiz ss atıcam cinsiyet ve yaşınıda söylerseniz sevinirim

Hımm süs kuşları Güle güle besleyin hizliresim.com a yükleyip forum yazan linki buraya yapistirabilirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:19 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:21 --

yaş cinsiyet? ve de ishal için başka önerisi olan??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 18:28 --

Cevap yok sanirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

Bari yas ve cinsiyetini ogrenebilirmiyim

Erkek iki aylık civarı. Kuşunuz hasta

Arada cok hareketli arada da boyle oluyo ishal oldugu icin pirinc lapasi verdim saldirdi sasirdim baya daha iyi gibi suan ins duzelir

2-3 aylık erkek sera diropur w kullan ve kuşuna haşlanmış patates yedirt temin edebiliyorsan kanarya yemi aspur ver.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

Kuş yeni yuvasını yadırgamış ve alışmaya çalışıyordur. Kuşlar stres yaptığındada ishal olurlar

Yavru 2 3 aylık erkek kanarya yemi ver bir de petek üzerine koyma iyice hasta olur

Peteğe koyma haşlanmış patates ver avidiare ver ishal olmasa da hareketli olmaz Zaten daha bu kuş ufak o Yüzden ishali kes Büyüyünce durmaZ :)

Pirinç lapası yemesi çok güzel. Vermeye devam edin. Elinizin altında da kötüleşme ihtimaline karlın vitaform bulundurun.

sulphamezathine diye bir ilac var biraz zor bulunuyor ama ben buldum kesin cozum diyebilirim benim kusum cok daha kotuydu yarim su dolu suluga 5 damla damlattim 3 gun icti ve kusun aksamlari ustunu orttum ayrica yulaf verdim mamasina ilacli suyu 3 gun sonra degistirdim normal su koydum suan ishal i gecti.kkus ucamiyordu hic simdi ucabiliyor ve nesesi yerine geldi.

Son düzenleme:
sulphamezathine diye bir ilac var biraz zor bulunuyor ama ben buldum kesin cozum diyebilirim benim kusum cok daha kotuydu yarim su dolu suluga 5 damla damlattim 3 gun icti ve kusun aksamlari ustunu orttum ayrica yulaf verdim mamasina ilacli suyu 3 gun sonra degistirdim normal su koydum suan ishal i gecti.kkus ucamiyordu hic simdi ucabiliyor ve nesesi yerine geldi.

Yulaf değil de aspur versen daha iyiydi. Geçmiş olsun.
Bir de sulphamezathine ağır vakalarda kullanılmalı. Vitaform daha hafif bir antibakteriyel ilaçtır.

Geri