Karadeniz Pet

isirma ile ilgili

Cem Bora AKINCI

Meraklı Üye
Kusu 20 gun once aldim cok uysal omza basima gelor ama ha bire isirma huyu var kondugu yerde buldugunu isiriyor. Ozellikle sacla oynamayi cok seviyor ayni sekilde dudagima gelip isiriyor. Acitmaya basladi. Gaga hala siyah acaba yavru oldugu icinmi boyle? Ne yapmaliyim?

Bunun bir çözümü yok,ısırmayı huy edinmişse kendi vazgeçmesi lazım.Elinizi veye haerhangi bir yerinizi ısırdığında sakınmayın,tepki vermeyin,çekmeyin,bırakın ısırsın.Isırmak silahı bir nevi,başka savunması yok.

Kuş dişiyse bu huyundan vazgeçmez bende 7 ay tek dişi kuş besledim ne yaptıysam ısırma huyundan vazgeçiremedim artık dayanılmaz hale gelmişti ve ondan vazgeçmek zorunda kaldm

burada yazilanlara gore tepki vermeyecekmissin ama bence alakasi yok benim kusumda 2 ay once basladi dudagimi isirmaya artik onada alistimda simdide burnumu isiriyr yakiyr resmen

bnm kendi tecrübem ele alıştırırken fazla sınırları zorlarsanız kazanıyorlar ısırma alışkanlığını sonrasında nası tekrar kaybederler bilelmem :):)

Anlamadim bende kuşun cinsiyetinede karar veremedim

Bİ resim atarsanız onla ilgili bilen arkadaşlar yorum yapabilir cinsiyetle ilgili..Şimdi şöyle bişeyde var ben kendim şahit oldugum seyleri söyledim her dişi kuş ta aynı şekilde hep ısırırmı bilemem tabiki ama bi kaç arkadaşımda tek dişi kuş besliyor onların kuşlarda aynı şekilde ısırıyor

Geri