Karadeniz Pet

Jumbo Yavrum

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
T

Tevfik AKTUNÇ

Guest
Merhabalar, geçenlerde bir Jumbo Yavru alayım dedim. Günde sadece 1 kez ötüyor ve bir yem yediğinde sanırım yemliğin yarısını götürüyor :) Bir de sağlık durumu sizce nasıl duruyor acaba? Fotoğraflar pek net olmayabilir bu durum için fakat anlayan kişilerin söylemelerini isterim.

1229805_379895485473384_1070035646_n.jpg

1239392_379895488806717_1330243319_n.jpg

1185733_379895482140051_1766662695_n.jpg

75925_379895518806714_805109041_n.jpg

1236317_379895512140048_1459972127_n.jpg

Maşallah tosun paşaya :) Bi sağlık sorunu göremedim ben

Tevfik gayet güzel kuş ama biraz mama takviyesine yüklen derim..Genelde jumbolara ben pek önermiyorum , örneğin normal kuşlara haftada 3 4 kez veriliyor ise jumbolara maximum 2 kez verilmeli mama , yoksa hemen yağlanıyorlar ama bu kuşun biraz tombullaşmaya ihtiyacı var , o yüzden mama takviyesi yap derim..

Maşallah tosun paşaya :) Bi sağlık sorunu göremedim ben

Eyvallah teşekkür ederim sağolun varolun :)

Tevfik gayet güzel kuş ama biraz mama takviyesine yüklen derim..Genelde jumbolara ben pek önermiyorum , örneğin normal kuşlara haftada 3 4 kez veriliyor ise jumbolara maximum 2 kez verilmeli mama , yoksa hemen yağlanıyorlar ama bu kuşun biraz tombullaşmaya ihtiyacı var , o yüzden mama takviyesi yap derim..

Abi valla Muhammet'in taktiği kullanıyorum, 1 gün durup 1 gün mama veriyorum artık :) Herhangi bir sağlık sorunu yok sanırım? Diğer kuşların yanında değil de benim yanımda duruyor, ama yarın diğer kuşların yanına alacam.

Tevfik maşallah, bu nasıl güzel bir şey böyle. Tombalak ya şunun tatlılığına bakar mısınız? :) Nasıl heybetli, havalı, artist ne canlar yakacak büyüyünce. :)

Herhangi bir sağlık sorunu yok ama dediğim gibi mama takviyesine devam..Fakat 2 ay sonra kez mamayı yoksa gençleşme döneminde yağlanır haberin olsun :)

Tevfik maşallah, bu nasıl güzel bir şey böyle. Tombalak ya şunun tatlılığına bakar mısınız? :) Nasıl heybetli, havalı, artist ne canlar yakacak büyüyünce. :)

Bunlar ne güzel övgüler valla insan'ın Jumbo olası geliyor :D Teşekkür ederim eyvallah sağolasın Sevtap güzel düşüncelerin ve değerli yorumun için.

Herhangi bir sağlık sorunu yok ama dediğim gibi mama takviyesine devam..Fakat 2 ay sonra kez mamayı yoksa gençleşme döneminde yağlanır haberin olsun :)

Tamam abi eyvallah Allah razı olsun, dikkate alıyorum valla her bir dediğinizi fakat mama ile pek arası iyi değil galiba yinede koyuyorum ben kafese bir alışsa bırakmazda neyse :)

Jumbolar kolay kolay mama yemez..Ama sana ufak bir tiyo vereyim :) kuru mama üzerine sadece havuç ilave et ve servis et kuşa..Bak gör yiyormu yemiyor mu :)

Jumbolar kolay kolay mama yemez..Ama sana ufak bir tiyo vereyim :) kuru mama üzerine sadece havuç ilave et ve servis et kuşa..Bak gör yiyormu yemiyor mu :)

Onun mamasını ayrı yapayım yani abi? Diğerlerine yumurta ve havuçla veriyordum ama tamam sıkıntı yok onu havuçla yaparım :) Teşekkür ederim eyvallah :)

Aynen öyle yap sadece havuç rendele kuru mama ile karıştır bak gör nasıl yiyecek..

O senin adamlığın teşekkürler..

Masallah. Tevfik kusunda bir saglik problrmi gorulmuyor. Serkan Abinin soylediklerini de yaparsan cok daha iyi olacaktir kusun :)

Az kaldi ya bende alicam jumbo. Bu seneyi bi atlatayim hayirlisiyle
Dgs var bu sene bi atlatayim kismetse jumbo surusu kuracam :D

Böyle fotoğraf görünce jumbo alasım geliyor ya. Çok asil duruyorlar.

maşAllah benim tosunun aynısı benim kuşta pek ötmez şuanda konuşmaya çalışıyor kendileri su sesi tv sesine cevap veriyor. Yem konusunda benim kuş obur yağlanma yok kendisi biraz zayıfladı bende mama ya başlıyacağım artık. :)

Geri