petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Jumbo Yavrum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tevfik AKTUNÇ tarafından 4 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Tevfik AKTUNÇ

Merhabalar, geçenlerde bir Jumbo Yavru alayım dedim. Günde sadece 1 kez ötüyor ve bir yem yediğinde sanırım yemliğin yarısını götürüyor :) Bir de sağlık durumu sizce nasıl duruyor acaba? Fotoğraflar pek net olmayabilir bu durum için fakat anlayan kişilerin söylemelerini isterim.

2. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Maşallah tosun paşaya :) Bi sağlık sorunu göremedim ben

3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Tevfik gayet güzel kuş ama biraz mama takviyesine yüklen derim..Genelde jumbolara ben pek önermiyorum , örneğin normal kuşlara haftada 3 4 kez veriliyor ise jumbolara maximum 2 kez verilmeli mama , yoksa hemen yağlanıyorlar ama bu kuşun biraz tombullaşmaya ihtiyacı var , o yüzden mama takviyesi yap derim..

4. Tevfik AKTUNÇ

Eyvallah teşekkür ederim sağolun varolun :)

Abi valla Muhammet'in taktiği kullanıyorum, 1 gün durup 1 gün mama veriyorum artık :) Herhangi bir sağlık sorunu yok sanırım? Diğer kuşların yanında değil de benim yanımda duruyor, ama yarın diğer kuşların yanına alacam.

5. Sevtap DERİN

Tevfik maşallah, bu nasıl güzel bir şey böyle. Tombalak ya şunun tatlılığına bakar mısınız? :) Nasıl heybetli, havalı, artist ne canlar yakacak büyüyünce. :)

6. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Herhangi bir sağlık sorunu yok ama dediğim gibi mama takviyesine devam..Fakat 2 ay sonra kez mamayı yoksa gençleşme döneminde yağlanır haberin olsun :)

7. Tevfik AKTUNÇ

Bunlar ne güzel övgüler valla insan'ın Jumbo olası geliyor :D Teşekkür ederim eyvallah sağolasın Sevtap güzel düşüncelerin ve değerli yorumun için.

Tamam abi eyvallah Allah razı olsun, dikkate alıyorum valla her bir dediğinizi fakat mama ile pek arası iyi değil galiba yinede koyuyorum ben kafese bir alışsa bırakmazda neyse :)

8. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Jumbolar kolay kolay mama yemez..Ama sana ufak bir tiyo vereyim :) kuru mama üzerine sadece havuç ilave et ve servis et kuşa..Bak gör yiyormu yemiyor mu :)

9. Tevfik AKTUNÇ

Onun mamasını ayrı yapayım yani abi? Diğerlerine yumurta ve havuçla veriyordum ama tamam sıkıntı yok onu havuçla yaparım :) Teşekkür ederim eyvallah :)

10. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Aynen öyle yap sadece havuç rendele kuru mama ile karıştır bak gör nasıl yiyecek..

11. Tevfik AKTUNÇ

İnşallah abi, tavsiyelerin için çok teşekkür ediyorum. Adamın hasısın ;)

12. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    O senin adamlığın teşekkürler..

13. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Masallah. Tevfik kusunda bir saglik problrmi gorulmuyor. Serkan Abinin soylediklerini de yaparsan cok daha iyi olacaktir kusun :)

14. Tevfik AKTUNÇ

Eyvallah güzel abim, saygılar.

Sağolasın Onur kardeşim benim, teşekkür ederim değerli yorumun için. Gündüz diğer kuşların oraya asacam, daha iyi mama ve yem yiyebilsin diye iyi olacağını düşünüyorum :)

15. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Az kaldi ya bende alicam jumbo. Bu seneyi bi atlatayim hayirlisiyle
    Dgs var bu sene bi atlatayim kismetse jumbo surusu kuracam :D

16. Sevtap DERİN

Böyle fotoğraf görünce jumbo alasım geliyor ya. Çok asil duruyorlar.

17. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Senin yumurtlayan cifti verelim bi jumbo alalim sana :)

18. Sevtap DERİN

Yok ben kıyamam onlara. :)

19. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kiyilmaz tabi :D ven ne yapayim birsuru kus var dgs var diye satmak zorundayim nasil vazgecicem bilemiyorum. Baliklardan vazgecerim de kuslardan bilemiyorum :(

20. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    maşAllah benim tosunun aynısı benim kuşta pek ötmez şuanda konuşmaya çalışıyor kendileri su sesi tv sesine cevap veriyor. Yem konusunda benim kuş obur yağlanma yok kendisi biraz zayıfladı bende mama ya başlıyacağım artık. :)

Sayfayı Paylaş