Karadeniz Pet

Kabız mı İsal Mi Acil Cevap

kaan77

Meraklı Üye
Arkadaşlar dışkısı poposua yapışmış ve aladım kadarıyla yeşilimsi ama kuru değil biraz cıvık gibi ancak kuş hiç bişey yemiyor ve dışkısını yaptığınıda hiç görmedim 4-5 saatir gözlemliyorum isal midir kabız mı anlayamadım yardım lütfen kullandığım yem hobi m005 austiran kendi özel yapım olan yemleri yavrusu var 6 tane erkek kuş

Kullandığım yem https://www.hobipet.com.tr/urun/hobi-4-season-australian-budgerigar-blend-m005-cuvaldan-bolme-1kg

Son düzenleme:
Kaan hasta bu kuş.. Poposu, tüyleri komple koyu yeşil mi olmuştu?
Öyleyse ishal hem de ciddi.

koyu yeşil değildi tüyleri ve poposu da koyu yeşil değildi sadece 3-5 tane dışkı tıkalı kalmıştı o kadar. kulak pamuğunu ılık suyla ıslatıp dışkıları çıkarıp temizledim. sadece 3-5 dışkı vardı yeşillik vb. bir şey yoktu halan daha yok.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun Kaan. Yanlış anlama sakın biraz geç kalmışsın. Bunun belirtileri önceden başlamış olmalı. Neyse, yaşam bir tecrübe. Daha dikkatli olursun.

evet olabilir muhtemelen 2-3 gündür böyle bi sıkıntısı vardı belki de ben fark edemedim. ama içim rahat 1 gün boyunca kurtarmak için elimden geleni yaptım yavrunun tekini de dişi rahat etsin diye diğer kuluçkaya kaydırdım 5 yavrusu var şuan altında umarım rahat bakar diğerine normalde 2 tane kaydırıcaktım ama onunda 7 yavrusu var 1 tanede kaydırdım 8 oldu kuluçkada 1 takım daha var ama yumurtaları çatlamadı onların ondan kaydırmadım.