petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kabız mı İsal Mi Acil Cevap

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaan77 tarafından 25 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    Arkadaşlar dışkısı poposua yapışmış ve aladım kadarıyla yeşilimsi ama kuru değil biraz cıvık gibi ancak kuş hiç bişey yemiyor ve dışkısını yaptığınıda hiç görmedim 4-5 saatir gözlemliyorum isal midir kabız mı anlayamadım yardım lütfen kullandığım yem hobi m005 austiran kendi özel yapım olan yemleri yavrusu var 6 tane erkek kuş

Kullandığım yem https://www.hobipet.com.tr/urun/hobi-4-season-australian-budgerigar-blend-m005-cuvaldan-bolme-1kg

#1 kaan77, 25 Mart 2016
    Son düzenleme: 25 Mart 2016
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    Levent abi poposunu temizledim o yüzden atsam da bir şey anlayamazsın fakat fotoğrafı şuan ki durumu:

kuş yem yemeyi red ediyor eşinin yavrularının yanına koydum gitti yavruların üstüne yattı bu halde kusmaya çalıştı bende ayırdım mecbur :(

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Kaan hasta bu kuş.. Poposu, tüyleri komple koyu yeşil mi olmuştu?
    Öyleyse ishal hem de ciddi.

5. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    koyu yeşil değildi tüyleri ve poposu da koyu yeşil değildi sadece 3-5 tane dışkı tıkalı kalmıştı o kadar. kulak pamuğunu ılık suyla ıslatıp dışkıları çıkarıp temizledim. sadece 3-5 dışkı vardı yeşillik vb. bir şey yoktu halan daha yok.

#5 kaan77, 26 Mart 2016
    Son düzenleme: 26 Mart 2016
  6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  7. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    kabız büyük ihtimal bugun hiç dışkı yapmadı işin ilginç tarafıda bu ve hiç bişeyde yemiyor böyle giderse açlıktan ölücek zaten. zeytin yağı kattım suyuna bende + kuvvetli vitamin inş toparlar.

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Ağzına damlat.. Suyuna kattığın yağ üst çıkar gider. Biraz da poposuna sür, içine kaçır.

9. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    allah rahmet eylesin öldü ne yaptıysam olmadı neyse kendisi gitti yavruları kaldı.

10. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun Kaan. Yanlış anlama sakın biraz geç kalmışsın. Bunun belirtileri önceden başlamış olmalı. Neyse, yaşam bir tecrübe. Daha dikkatli olursun.

11. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    evet olabilir muhtemelen 2-3 gündür böyle bi sıkıntısı vardı belki de ben fark edemedim. ama içim rahat 1 gün boyunca kurtarmak için elimden geleni yaptım yavrunun tekini de dişi rahat etsin diye diğer kuluçkaya kaydırdım 5 yavrusu var şuan altında umarım rahat bakar diğerine normalde 2 tane kaydırıcaktım ama onunda 7 yavrusu var 1 tanede kaydırdım 8 oldu kuluçkada 1 takım daha var ama yumurtaları çatlamadı onların ondan kaydırmadım.

12. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  13. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    kendi öldü erkeğin kalan 6 yavrusununda teki ölmüş az önce baktım :( diğeride başka çiftin altında zaten inşallah 4 yavruya bakabilir dişi onlarda ölürse çok üzülürüm gerçekten

14. devran devran

devran devran New Member

Beğenileri:
    0
    1 hafta geçmiş ne durumdalar kardeşim şu an

Sayfayı Paylaş