Karadeniz Pet

Kaçan muhabbet kuşu

Nosferatu

Yeni Üye
Follukta 1 yumurta 3 tane 3ve 1 günlük yavru var.erkeği nasıl becerdiysem kaçırdım.sabah eve geldiğimde kapak açıktı.neyse yumurta ve yavrular için ne yapabilirim dişi biraz önce yem yiyip yuvaya girdii.yeni erkek alsam sorun olur başka çifte de veremem ne yapmalıyım.

Mama olarak hangi tarifi kullanayım işin kötü tarafı tek erkek kuşum vardı 2 dişi kaldı kıyamıyorumda yavrulara.diğer yumurtada dolu bugün yarın çıkar 4 tane zor olmazmı gece çalışıyorum ellede besleme yapamam offf offf

Son düzenleme:
Tamam hocam kıbrıstayım kıtlık bölgesi burası inşallah bişey ılmaz yavrulara teşekkür ederim

Dişi tek başına bakar geçmiş olsun iyiki dişi kacmamis hüsran olurdu

Bakalım şimdilik iyi gibi yalnız dişi bayağı zayıflamış sağ salim atlatalım şu durumu da daha yeme düşmesi var ilk yuvam pek deneyimim de yok.dal darı buldum allahtan ilerleyen günlerde siz değerli üstadlardan bilgi almaya devam edicem. Şimdiden teşekkür ederim

2 çiftimin 5 er yumurtası vardı. Birincisinin yavrular gelmeden 2 gün önce erkek öldü. Dişi kuluçkayı tamamladı yavruları büyüttü. İkinci çiftimin 2 yavrudan sonra anne öldü baba yattı ve ve yavruların tamamı çıktı. Yavrular büyünce kalan erkek ve dişiyi birleştirdim. 15 gün sonra kuluçka başladı. Kalan erkek ve dişinin birlikte ikinci kuluçkası şu anda. Tek kalsalar da anne de baba da bakabiliyor. Kesinlikle eş alma derim. Zaten anne erkeği kafese bile koymaz. Umarım sorunsuz bir şekilde kuluçka tamamlanır.

Geri