petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafamdakı sorular :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve erdal beyazıt tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. erdal beyazıt

İyi akşamlar 2,5 aydır besledigim kuşlarım iyi anlasıyolar herşey iyi ama ciftleşme aşamasına gelmiyo erkek kur yapıyo ama son asamada dişinin yanına geldiginde kanatlarını cırparak uzaklastırıyo sizce kuşlarımı cift olmuş kuşlarla degiştiriyim mi yoksa bekliyim mi lütfen yardımcı olun.Amacım sadece yumurta alıp onları beslemek ticaret olarak degil.
    Kuşlarım hakkındakı yorumlarınızıda bekliyorum bu arada yorum yapan herkeze teşekkürler.
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. Yusuf ŞANLI

Valla konu hakkinda bilgim yok kelin melhemi olsa kafasina surer ama eminim arkadaslar cevap verecektir. Yazma sebebimde kuslarin cok guzel masallah

3. erdal beyazıt

aldıgım günden beri cok düşüyorum üstlerine :) vitaminlerini eksiksiz veriyorum :)

4. by_eyk

by_eyk Guest

Sanırım sen de benim gibi acelecisin. Ben çok istedim bu gün olacak yarın olacak kızıştırıcı mama derken nerdeyse bir yıl oldu ve her gün aynı şey aklımdan geçti. Dediğim gibi bir yıla yakın bekledim gayet de güzel ilgilendim ve sonunda oldu. Tavsiyem acele etme zamanla olacaktır.

5. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuslar cok guzel masallah
    Ben sahsen evime gelen kusu goturup de degistirmem
    Amacin ticaret degilse bence yazik arkadasim yani o da sende kalsin bakilsin
    Bu dunyada fazladan bir hayvana dahi faydan olsun
    Bu benim nacizane tavsiyem sen bilirsin tabi

6. erdal beyazıt

evet biraz aceleciyim tek istegim yavru almak yavrularını büyütmek dogru söyliyosunuz semiha hanım ama kuşlar arasında anlasamamazlık oldugnu biraz düşünüyorum birbirlerine bazen farklı davranıyorlar bundan dolayı degişitrme fikri dogdu.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bence değiştirmeyin çiftiniz çok güzel o tüneği yuva seviyesine indirirseniz avantajı olur

8. erdal beyazıt

tünegin orda durmasının sebebi önceden strec yerine tül vardı miniklerde bizi görebilmek icin yukarı cıkıyolardı tellere o yüzden yukarı takmıstım :) degiştirmeyi düşünmemdeki tek sebeb erkek kusun dişiyle kur yaptıktan sonra seri bi şekilde kanatlarnıı cırpması bu neden olur acaba ?

9. by_eyk

by_eyk Guest

Sen yine de acele etme gördüğüm kadarıyla kuşların kızışmaya başlamış yemini ve taze suyunu eksik etme bu işler sabır ister zaten

10. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    kız evi naz evidir biraz sabır gerekiyor :)

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşlar heyecanlandığı zaman kan dolaşımı olsun diye vs öyle yapıyorlar abartılacak bir durum yok zamanı gelince olur.. Bence yine de yuvalık seviyesine indirin. Artık siz onları izlemeyin zaten bırakın birbirlerini izlesinler ;)

12. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Başka bir çift alsanız gene en az iki ay beklemeniz gerekebilir, iyi anlaşıyorlarsa değiştirmeyin biraz daha sabredin derim.

13. tansel canbaz

Bende beklemenizi öneriyorum bence çiftleşmeleri çokta uzak değil :)

Sayfayı Paylaş