Karadeniz Pet

Kafamdakı sorular :(

• Konbuyu başlatan erdal beyazıt
  • Başlangıç tarihi
E

erdal beyazıt

Guest
İyi akşamlar 2,5 aydır besledigim kuşlarım iyi anlasıyolar herşey iyi ama ciftleşme aşamasına gelmiyo erkek kur yapıyo ama son asamada dişinin yanına geldiginde kanatlarını cırparak uzaklastırıyo sizce kuşlarımı cift olmuş kuşlarla degiştiriyim mi yoksa bekliyim mi lütfen yardımcı olun.Amacım sadece yumurta alıp onları beslemek ticaret olarak degil.
Kuşlarım hakkındakı yorumlarınızıda bekliyorum bu arada yorum yapan herkeze teşekkürler.
eo4zvR.jpg
[/url][/IMG]
eXRYQD.jpg
[/url][/IMG]
ekdYN9.jpg
[/url][/IMG]
eQOgbg.jpg
[/url][/IMG]
wjbYlD.jpg
[/url][/IMG]
KrzdAV.jpg
[/url][/IMG]
xGM1dN.jpg
[/url][/IMG]

Valla konu hakkinda bilgim yok kelin melhemi olsa kafasina surer ama eminim arkadaslar cevap verecektir. Yazma sebebimde kuslarin cok guzel masallah

aldıgım günden beri cok düşüyorum üstlerine :) vitaminlerini eksiksiz veriyorum :)

Sanırım sen de benim gibi acelecisin. Ben çok istedim bu gün olacak yarın olacak kızıştırıcı mama derken nerdeyse bir yıl oldu ve her gün aynı şey aklımdan geçti. Dediğim gibi bir yıla yakın bekledim gayet de güzel ilgilendim ve sonunda oldu. Tavsiyem acele etme zamanla olacaktır.

Kuslar cok guzel masallah
Ben sahsen evime gelen kusu goturup de degistirmem
Amacin ticaret degilse bence yazik arkadasim yani o da sende kalsin bakilsin
Bu dunyada fazladan bir hayvana dahi faydan olsun
Bu benim nacizane tavsiyem sen bilirsin tabi

evet biraz aceleciyim tek istegim yavru almak yavrularını büyütmek dogru söyliyosunuz semiha hanım ama kuşlar arasında anlasamamazlık oldugnu biraz düşünüyorum birbirlerine bazen farklı davranıyorlar bundan dolayı degişitrme fikri dogdu.

Bence değiştirmeyin çiftiniz çok güzel o tüneği yuva seviyesine indirirseniz avantajı olur

tünegin orda durmasının sebebi önceden strec yerine tül vardı miniklerde bizi görebilmek icin yukarı cıkıyolardı tellere o yüzden yukarı takmıstım :) degiştirmeyi düşünmemdeki tek sebeb erkek kusun dişiyle kur yaptıktan sonra seri bi şekilde kanatlarnıı cırpması bu neden olur acaba ?

Sen yine de acele etme gördüğüm kadarıyla kuşların kızışmaya başlamış yemini ve taze suyunu eksik etme bu işler sabır ister zaten

Kuşlar heyecanlandığı zaman kan dolaşımı olsun diye vs öyle yapıyorlar abartılacak bir durum yok zamanı gelince olur.. Bence yine de yuvalık seviyesine indirin. Artık siz onları izlemeyin zaten bırakın birbirlerini izlesinler ;)

Başka bir çift alsanız gene en az iki ay beklemeniz gerekebilir, iyi anlaşıyorlarsa değiştirmeyin biraz daha sabredin derim.

Bende beklemenizi öneriyorum bence çiftleşmeleri çokta uzak değil :)

Geri