Karadeniz Pet

Kafes etrafına kutu yapacağım

Mehmet Emin bey,hareketsiz kalarak kuşlar belli ediyor mutsuz olduklarını,eş kuşlarım dekota kafese yeni yeni alışıyorlar,biliyorsunuz muhabbet kuşları değişikliklere kolay adapte olamıyor,hagen vision s01 kafeste tek başına kalan kuşumun keyfine diyecek yok.

çift kuşlarıda yavru alma hevesi ile tutuyorum fakat hiç umudum yok,evimin hemen karşısındaki muhabbet pet shop tan yavruları satıldıktan hemen sonra bir çift kuş aldım,1 ay bende durdular dişi yuvaya bile girmedi,onları götürüp yavru veren eş olduklarından emin olduğum başka bir çift aldım,bu arada götürdüğüm çift 10 gün sonra üretici pet shop ta yumurtladı,diğer aldıklarımda 1 ay durdu onlarda da hiç hareket olmayınca kafesiyle benim adıma bakması için pet shop a götürdüm,şu an maşallah 7 tane yumurtası var,bu hafta sonu yavruların çıkmaya başlamasını bekliyorum.

Yavru işi biraz sabır istiyor.
1 ay kuşların ortama alışmaları için az bir süre, ama petshopta 10 günde yumurta vermeleri sizin şanssızlığınız olmuş :)
Ben de tek beslediğim kuşuma eş istediği için eş almaya karar verdim ve evcil olduğu için sancılı bir sürece dönüştü.
En sonunda en iyi alıştığı dişi ile yavru beklentisi olmadan beslemeye başladım.
7-8 ay sonra kafes tabanında yumurta görünce çok sevindim ama o kuluçka döneminde dolu yumurta olmadı.
Sonrasında ise iki kuluçka döneminde 5 yavru aldım.
Ama dişi yavrular tüylenmeye başlayınca tüylerini yoluyordu.
Şimdi başka bir dişi ile eş tutturmaya çalışıyorum.
Bir de ilk yavrulardan birini de eşe attım bekliyorum bakalım.
İnşaallah sonuç alabilirim :)
Size de sağlıklı yavrular dilerim :)

Çetin Abi gayet güzel çalışmalar olmuş,kendine haksızlık etme. Dediğin gibi eksikler olabilir ama pes etmemek gerekiyor. Edison ilk denemelerinde senin gibi düşünse hala mum ışığında aydınlanıyor olurduk :)

benimde aklımda tülden kurtulmak için vision s01 alma düşüncesi var nasıl memnun musunuz birde bana kafesin fotosunu atabilir misiniz tek kuşa nasıl duracak görmek istedim de

tek çekmedim fakat,videodaki fıstık kalıyor vision kafeste,maviş sarışını kaptığı için.

https://www.youtube.com/watch?v=cdLdC5mSA10

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

Yavru işi biraz sabır istiyor.
1 ay kuşların ortama alışmaları için az bir süre, ama petshopta 10 günde yumurta vermeleri sizin şanssızlığınız olmuş :)
Ben de tek beslediğim kuşuma eş istediği için eş almaya karar verdim ve evcil olduğu için sancılı bir sürece dönüştü.
En sonunda en iyi alıştığı dişi ile yavru beklentisi olmadan beslemeye başladım.
7-8 ay sonra kafes tabanında yumurta görünce çok sevindim ama o kuluçka döneminde dolu yumurta olmadı.
Sonrasında ise iki kuluçka döneminde 5 yavru aldım.
Ama dişi yavrular tüylenmeye başlayınca tüylerini yoluyordu.
Şimdi başka bir dişi ile eş tutturmaya çalışıyorum.
Bir de ilk yavrulardan birini de eşe attım bekliyorum bakalım.
İnşaallah sonuç alabilirim :)
Size de sağlıklı yavrular dilerim :)

teşekkürler,umarım sizde emeklerinizin karşılığını alırsınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:24 --

Çetin Abi gayet güzel çalışmalar olmuş,kendine haksızlık etme. Dediğin gibi eksikler olabilir ama pes etmemek gerekiyor. Edison ilk denemelerinde senin gibi düşünse hala mum ışığında aydınlanıyor olurduk :)

teşekkürler Uğur bey,Zihni sinir projelerime devam ederim belki :)

tek çekmedim fakat,videodaki fıstık kalıyor vision kafeste,maviş sarışını kaptığı için.

https://www.youtube.com/watch?v=cdLdC5mSA10

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

teşekkürler,umarım sizde emeklerinizin karşılığını alırsınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:24 --

teşekkürler Uğur bey,Zihni sinir projelerime devam ederim belki :)

çok güzel kafesmiş hakikaten tahta tünekleri alabileceğim bir site var mı

çok güzel kafesmiş hakikaten tahta tünekleri alabileceğim bir site var mı

mobilyacıların kullandığı 1 mt lik boy kavela satın alıp uçlarınada tünek başı alıp takabilirsiniz.tünek başı diye aratın bir çok sitede bulabilirsiniz,ben Ankara Dost pet shop tan satınalmıştım,kavelayı tünek başı aldıktan sonra tünek başı çapına uygun satın alınki birbirine uyum sağlasın.

2GR 050/E TNEK BAI Petrn Online Pet Market - Ku, Kedi, Kpek, Balk, Akvaryum, Kemrgen ve Srngen Petshop

Geri