Karadeniz Pet

kafes önerisi ?

azmi

Meraklı Üye
geniş bir kafes almak istiyorum. büyük ihtimal hagen vision olucak. bir konuda karar veremedim. kuş için hangisi daha sağlıklı? yüksekliği fazla olan mı genişliği fazla olan mı ? ya da böyle bir ayırım yok mudur :confused:

bence genişlik :) hepsiburadada kampanya vardı 140tl ikii tane ona bi bakın bence

geniş bir kafes almak istiyorum. büyük ihtimal hagen vision olucak. bir konuda karar veremedim. kuş için hangisi daha sağlıklı? yüksekliği fazla olan mı genişliği fazla olan mı ? ya da böyle bir ayırım yok mudur :confused:
Kardeşim valla bak hagen vision kalitedir ancak kafesi toplayıp katlayıp seyehat etmeyeceksen bi yararını gormessin.Sadece altı telli geniş bir kafes alman yeterli olacaktır.Enine geniş olması daha mantıklıdır cunku muhabbet kuşu minyon bir papagan türüdür.diğer yuksek olanlar papaganlar içindir.Gerci yinede sen bilirsin ama Bosuna masraf etmeni istemem.

ben hagen vision taraftarı değilim çok kalitelidir ona birşey demem ama geniş bir çifthane alıp rahat ettirmek varken kuşu daha az fiyata hemde. al bi 60 lık çifthane içinde uçuyorlar bile :=)

ben hagen vision taraftarı değilim çok kalitelidir ona birşey demem ama geniş bir çifthane alıp rahat ettirmek varken kuşu daha az fiyata hemde. al bi 60 lık çifthane içinde uçuyorlar bile :=)
Aynen dedigin gibi kardeşim ona verecegin parayı salmaya ver kusların daha rahat etsin :) belki ilerde yanına eş almayı dusunursun.yok cok buyuk olur bana alışmaz diyorsan arasına mdf koyup 2 ye bölersin.

kardeşim bence hagen vision m01 al :D gayet güzel süper birşey bu ya :D

Aynen dedigin gibi kardeşim ona verecegin parayı salmaya ver kusların daha rahat etsin :) belki ilerde yanına eş almayı dusunursun.yok cok buyuk olur bana alışmaz diyorsan arasına mdf koyup 2 ye bölersin.

aynı düşüncedeyiz. ben 30 tl verip yatay telli(ayıptır söylemesi kolay bulunmadığı için:)) çifthane aldım iki kuş için. içinde gayet keyifliler uçuyorlar bile şaka değil. yavruları olur iki kuş daha alırım bölerim tek kafeste işi çözerim. güzel kafes ama o kadar paralar vermeyin yazıktır. bir çifthane arta kalanıylada bir kuşu pet shoptan kurtarın daha iyi :). sadece fikrim bu yönde karar sizin

aynı düşüncedeyiz. ben 30 tl verip yatay telli(ayıptır söylemesi kolay bulunmadığı için:)) çifthane aldım iki kuş için. içinde gayet keyifliler uçuyorlar bile şaka değil. yavruları olur iki kuş daha alırım bölerim tek kafeste işi çözerim. güzel kafes ama o kadar paralar vermeyin yazıktır. bir çifthane arta kalanıylada bir kuşu pet shoptan kurtarın daha iyi :). sadece fikrim bu yönde karar sizin

Hobiye yeni başladıgımda bende oyleyim halan daha oyleyim herşeyin en iyisi olsun istiyor insan ama birazda kusu dusunmek lazım o hagen magen anlamasski rahatına bakar.En kalitelisini istiyorsun kusun için bu mantıgın onune gecebiliyor.Ama sunuda atlamayalım egerki istedigin gibi bir kuş olmassa yaptıgın masrafa acıyıp kuşu değersiz sayabiliyorsun.O yuzden hiç gerek yok hagene kardeşim egerki kafesini saga sola tasıyıp dutmayacaksan egerki yok ben tasımam diyorsan benden sana tavsiye hagen falan alma.

hagen tercih etmemin sebebi tamamen alt kısmın kapalı olması. şu an tül kullanıyorum ama çok toz oluyor yine de. belki buna çare olur diye düşünmüştüm.

Evet bende diğer arkadaşlar gibi çiftane almanı öneririm, ortasındaki bölmeyi çıkardığın zaman gayet güzel oluyor genişlik yükseklikten daha önemli kuşunuz dışarı çıkaramadığınız dönemlerde de içinde uçabilir ve yağlanma olmaz ;)

140 lira bu kafese verene kadar bir cifthane alin 40 50 lira felan. Üstüne bi çift kus bile alirsin

Hocam sen bilirsin ama son kez çifthane al diyorum başkada bişi demiyorum :)

Dostum bende gerek yok diyorum baska bisey demiyorum :))

Tapatalk araciliğiyla,
Samsung Note 3 Cihazimdan Gonderildi.

üretim yapıcak san git uygun bi salma kafes al hem kuşlar hem sen rahat edersin o kadar parada harcamazsın

şu an için tek kuş var :) belki ilerde bir eş alabilirim. yani en fazla 2 kuş olur.

sizin gibi ben de tek kus besliyorum, bende hagen vision m01 modeli var enine genis olandan. Tek kus icin biraz buyuk ama kusum icerisinde cok rahat hareket ediyor, bi tunekten digerine ucabiliyor. Uretim yapmayacaksaniz oneririm.

bende buyuk almayı dusunuyordum ama cıft hane al kardesım cok daha manyıklı

tül toz demişsiniz hagenin altındada kaç cm yükseklik bilmiyorum ama plastik cam var ama sonuçta kuş sürekli orada durmuyor tüneklerde uçup duruyor tüyün dışarı çıkmasına bence çare değil. ben önümüzdeki günlerde birşey yapıp paylaşacağım tüye çare olmak mevcut çifthanemde. madem tüy sıkıntı gidip pvc kafes alın önünde korumalık olandan tüy falan olmaz. 60 tl vardı bi sitede