Karadeniz Pet

kafes tabanında yumurta

• Konbuyu başlatan Şerafettin SARI
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şerafettin SARI

Guest
merhaba arkadaşlar dün bahsetmiş olduğum yeni çiftim bugün baktığımda kafes tabanına yumurta yapmış olduğunu gördüm kuşları alalı 2 gün olmuştu tabana yumurtlaması ve yuvalığa ilgi göstermemesi daha yeni olduğu ve ortama alışamadığı için olabilir mi,diğer yumurtaları da tabana mı yapar bu kuşta alışkanlık haline gelirmi,eğer tabana yumurtlamaya devam ederse haliyle yumurtalarda yatmayacağı için birdahaki yumurtayı ne zaman alabilirim bunun için nasıl bir bakım uygulamalıyım ilginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kuşlarınıza düzenli olarak mama verin çiftleştirme için teşvik edicektir

witte molen mama içine havuç ve yumurta katıyorum yemlerinin içindede nijer karışık ve düzenli olark avi-vit kullanıyorum fakat okuduklarıma göre şu anda bu şekildeki bakım kuşu yağlandırırmiş ???? tavsiye edebilceğini başka yöntemler varmı?

açıkcası şerafettin bey ben her sabah mama veriyorum ama yiyecekleri kadar fazla değil o gün bitiriyorlar mamayı mama olaraksa inci hazır mama var onu kullanıyorum ve içine avi-vit vitaminde katıyorum yarım ölcek ve 1 yumurta benim kuşlarıma uyguladıgım mama bu afiyetle yiyorlar

avi-vit toz halinde ben sularına katıyordum ölçeğin çeyreği kadar mamaya katıldığını bilmiyordum bu vitaminin suda çözülmesi gerekmezmi (bu arada tff hakem mişsimiz mesleğiniz bizimlle direk bağlantılı bende gençlik hizmetlerindeyim dikkatimi çekti de:) )

bilecik - peki bu mama tarifini biraz açabilirmisiniz her gün mü veriyorsunuz suyuna da katıyormusunuz

her sabah veriyorum mamayı ilk önce hazır mamamı geniş bir tabaga yayıyorum daha sonra avi-vit ekliyorum , daha sonra ise su döküyorum fakat nemlenecek kadar tüm mama ıslanmalı karıştırıyorum 5-6 dk bekledikten sonra yumurtayı rendeliyorum sarı ve beyazını hepsini daha sonra yumurtanın kabuğunuda ellerimle minik minik parcalara ayırıyorum onuda ekliyorum en son güzelce harmanladıktan sonra afiyetle yiyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:50 -->-> Daha önceki mesaj 01:49 --

bende şuan kütahyadayım eğitimim sebebiyle

tarif için teşekkürler kuşarı kızıştırmak için yukarıda bahsettiklerimizin dışında neler yapabiliriz birde kuşumun ileriki dönemdeki kuluçkası yuvalığa mı olur zaten kızgın haldeler dinlendirmek gerekirmi

(bileciğe yakın kütahya amatör kümelerdemi maç yönetiyorsunuz yardımcı hakemmi )

yani bu süre içerisinde yine kızıştırıcı yem ve mama vermeye devammı etmeliyim?

nijer tohumu ayrıca içinde nijer tohumu karışık yem var elimde birde havuç veriyorum havucun doğal kızıştırıcı olduğunu okumuştum

Geri