Karadeniz Pet

kafes ve yuva değişimi

İsterseniz yuvayı şimdilik çıkarın dişi daha da kızışmaya başlayınca takarsınız. Ayrıca tünekleri ahşaba çevirin.
Ayrıca içine talaşı sonra koyun.

Son düzenleme:
İsterseniz yuvayı şimdilik çıkarın dişi daha da kızışmaya başlayınca takarsınız. Ayrıca tünekleri ahşaba çevirin.
Ayrıca içine talaşı sonra koyun.

Tünekler ahşap zaten, ışıktan plastik gibi görünüyor olabilir, talaşları çıkardım sadece folluk şeklindeki oyuk kısma talaş doldurdum ki kuş yuva içine girince çukura düşmesin diye :) Yuva olmadan kuşlar çiftleşebilir mi?

İzmir kordon kafesçilikten aynı ebatlarda ben getirttim arkadaşlar 25 lira...

hazır mamalardan katma sadece havuc ve nijer tohumu ver ben havucla nijer tohumu karıstırıyorum veriyorum sadece.. bay baya yiyiorlar.

Tünekler ahşap zaten, ışıktan plastik gibi görünüyor olabilir, talaşları çıkardım sadece folluk şeklindeki oyuk kısma talaş doldurdum ki kuş yuva içine girince çukura düşmesin diye :) Yuva olmadan kuşlar çiftleşebilir mi?

Yuvalık olmadan da çiftleşebilirler ama dişi yere yumurtlar ve yumurtalar zâyi olur hayvana da yazık olur.. Çukura yumurtluyor siz talaşların çoğunu alın ordan isterseniz ustam..

Yuvalık olmadan da çiftleşebilirler ama dişi yere yumurtlar ve yumurtalar zâyi olur hayvana da yazık olur.. Çukura yumurtluyor siz talaşların çoğunu alın ordan isterseniz ustam..
sadece çukurun içine biraz talaş koydum, diğer talaşları çıkardım, ama kuş yuvaya girmiyor, tüy dökümü durmadı bir türlü, witte molen forte toz vitamin veriyordum, dün avisol (A,D,E,C) vitamine geçtim, tüy dökümü için avisol iyi midir?

Verin ustam yalnız nijeri çok mu veriyorsunuz o yüzden de tüye girebiliyorlar .Tüydeyken yavru alma verimi düşebiliyor ama atlatacaktır..

Aradan 50 gün geçti, kuşlarda sürü psikolojisi oluşması için 1 çift daha aldım, mavi çiftim mamaya alıştı ama şimdi de yeni aldığım çift mama yemiyor, yeni aldığım çiftte kuluçkadan yeni çıkmış. Kuşları aynı odada 1 hafta yalnız bıraktım, odaya 2 günde bir sadece su değiştirmek için girdim (akıllı yemlik kullandığımdan yem değiştirme sıkıntım olmadı). Mavi çiftin dişisi şu anda yuvadan çıkmıyor, erkek kuş dişiyi besliyor, Allah izin verirse ve hastalık gibi bir sıkıntı yoksa ki yok gibi görünüyor, kuşum bugün yarın yumurtlayacak inş...

dişi kuş yuvaya alışmadıysa onu kendiniz yuvaya koyabilirsiniz

Geri