Karadeniz Pet

Kafese neler almalıyım ?

• Konbuyu başlatan Fethi Uzun
  • Başlangıç tarihi
F

Fethi Uzun

Guest
Muhabbet kuşum var şuan kafeste normal eşyalar var yani şunlar: suluk,yemlik,salıncak var.Ayma takmıyorum takmamda.Başka neler almalıyım.

Birde ne vitaminleri almalıyım vitamin zararlı mı ? Elimde vitaminli muhabbet kuşu yemi var.Unutmadan yıkanması için havuz alayım mı ?

Bu sefer kuşumu yaşatmak istiyorum diğerleri hep öldü.

Kuşunuza 1 yaşından aşağıya salıncak takmayın alışması için 1 yaşından sonra takabilirsiniz.Ayna kesinlikle takmayın.Vitamini hastalanmadan pek vermeyin doğal yoldan gidin.Yumuşak elmalardan bir dilim.Rendelenmiş havuç veya pişmiş yumurtanın yarısından azını verin.Bunun dışında forumda mama yapma ile ilgili bazı konular var onları verebilirsin vitamin yerine.İlaca hemen kaçma.Ballı kraker vermeyin 1 yaşından küçükse.Havuz siz bilirsiniz.Onun dışında isterseniz gaga taşı,kuş kumu da alabilirsiniz vs.Sizin tercihiniz...

Ben kuşumu 1 aylıkken aldım salıncağın (aynasız salıncağın) ne gibi bir zararı olabilir ki şuanda yavrularımdada salıncak var sallanıyorlar :) Kuş kumu,gaga taşı,mama veya hazır mama Vitamin alın Temizlik yaptığın zaman 2-3 damla damlatın Havuz alın eğer ki yaşadığınız yer sıcaksa :)

bizimkine havuz yetmiyor arkadaş 10 metrekare havuz lazım bizimkinin yüzmesi için :)

Ben kuşumu 1 aylıkken aldım salıncağın (aynasız salıncağın) ne gibi bir zararı olabilir ki şuanda yavrularımdada salıncak var sallanıyorlar :) Kuş kumu,gaga taşı,mama veya hazır mama Vitamin alın Temizlik yaptığın zaman 2-3 damla damlatın Havuz alın eğer ki yaşadığınız yer sıcaksa :)

Bodrum'da yaşıyorum :D

Koymalısın o zaman :) Ben Marmaris'te yaşıyorum yazıyor zaten 1 defa koydum yavru oldukları için üşütürler diye korkuyorum :)

Salıncağın sakıncası insana alışmasını güç hale getiriyor bilginize...

kalamar kemiği alın. vitamin olarak deep fix alın.

Geri