petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafese neler almalıyım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fethi Uzun tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Fethi Uzun

Muhabbet kuşum var şuan kafeste normal eşyalar var yani şunlar: suluk,yemlik,salıncak var.Ayma takmıyorum takmamda.Başka neler almalıyım.

Birde ne vitaminleri almalıyım vitamin zararlı mı ? Elimde vitaminli muhabbet kuşu yemi var.Unutmadan yıkanması için havuz alayım mı ?

Bu sefer kuşumu yaşatmak istiyorum diğerleri hep öldü.

2. Alican Deniz

Kuşunuza 1 yaşından aşağıya salıncak takmayın alışması için 1 yaşından sonra takabilirsiniz.Ayna kesinlikle takmayın.Vitamini hastalanmadan pek vermeyin doğal yoldan gidin.Yumuşak elmalardan bir dilim.Rendelenmiş havuç veya pişmiş yumurtanın yarısından azını verin.Bunun dışında forumda mama yapma ile ilgili bazı konular var onları verebilirsin vitamin yerine.İlaca hemen kaçma.Ballı kraker vermeyin 1 yaşından küçükse.Havuz siz bilirsiniz.Onun dışında isterseniz gaga taşı,kuş kumu da alabilirsiniz vs.Sizin tercihiniz...

3. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Ben kuşumu 1 aylıkken aldım salıncağın (aynasız salıncağın) ne gibi bir zararı olabilir ki şuanda yavrularımdada salıncak var sallanıyorlar :) Kuş kumu,gaga taşı,mama veya hazır mama Vitamin alın Temizlik yaptığın zaman 2-3 damla damlatın Havuz alın eğer ki yaşadığınız yer sıcaksa :)

4. defne

defne Guest

bizimkine havuz yetmiyor arkadaş 10 metrekare havuz lazım bizimkinin yüzmesi için :)

5. Fethi Uzun

Bodrum'da yaşıyorum :D

6. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Koymalısın o zaman :) Ben Marmaris'te yaşıyorum yazıyor zaten 1 defa koydum yavru oldukları için üşütürler diye korkuyorum :)

7. Alican Deniz

Salıncağın sakıncası insana alışmasını güç hale getiriyor bilginize...

8. Fethi Uzun

Bugün aldım ama pek ilgisi yok banyoyla :D

9. Mehmet ŞEKER

kalamar kemiği alın. vitamin olarak deep fix alın.

10. Fethi Uzun

kuş kumu aldım

11. Mehmet ŞEKER

iyi yapmışsın kum sindirim açısından iyi olur.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu salıncağa nasıl alışır