Karadeniz Pet

Kafese üçüncü bir kuş alma

• Konbuyu başlatan Elif Ertem
  • Başlangıç tarihi
E

Elif Ertem

Guest
Öncelikle forumda yeniyim bir konu hakkında danışmak istiyorum 12 yaşında bir erkek kuşumuz var 3 sene önce yanına bir dişi aldık Yavru olduğu için kavgaları olmadı eski kuşumuz 2 sene yalnız yaşadığından olsa gerek hala diğer kuşa yanaşmıyor sadece dişi nin ağzından yem yiyor oda tünekte değil sadece tellere asılı olarak. dişimizin ceresi koyu kahverengileşti ve bu ara erkeğe daha bir ilgi gösteriyor erkek kuşumuz yaşlı olduğu için yeni bir erkek alsam üçü aynı kafeste bir problem olurmu kafes büyük bir kafes (hagen m01 modeli) cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bence problem olur. Yavrulatmak istiyorsanız ayrı kafese koyun ve eşini kendisi seçsin.

Bir seferde olsa yavrusu olsun tabi isterim ama yaşlı kuşumuzun da huzuru kaçmasın istiyorum ikinci bir kafes olayı ev halkı tarafından pek kabul görmez gibi geliyor cevabınız için teşekkürler

12 yaşında erkeğin çiftleşmesi çok zor 7 yaşına kadar yavru alınabiliyoo

Kuslar 5 yaşlarından sonra ciftlesmezermis bu yüzden yeni bir kuş alma dusuncesini dusunebilirsin ama çok dikkatli ol önceki kuşun yeni gelen kusu kabul etmeyebilir, eğer yeni kusu kabul etmezse kavga edebilirler

Pek öyle bir umudum yok zaten ,gerçi kuşumuzun annesi 11 yaşında yumurtlamış ve yavrunun sesini duyunca fark etmiştik o yaşta 1 yavru büyütmüştü

Bende buna benzer bir durumla karsi karsiyayim 1.5 yaşında ki erkek kusuma yeni bieddişi aldım fakat pek anlasamiyorlar dişi kuş bazen tünekten kovuyor ne yapacağımı şaşırdım ama size tavsiyem yeni bir kuş almayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:52 --

Veya önceki kusunuzu bir petshopa satrak yeni bir erkek kuş alabilirsiniz fakat 12 yil büyüttüğünüz bir kuşu vermek istediginizi zannetmiyorum

Bende ki durumda dişi erkekle anlaşıyor ağzıyla yem yediriyor ama erkek korkarak kaçıyor dişi iyi davranıyor erkek tepkili zavallı erkeğin peşinde koşturuyor ikisinden de vazgeçemem elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum birde yıllardır ikiside bizimle seçim yapmak imkansız sadece yaşlı olan ölmeden ve dişi daha yaşlanmadan diğerinin yanına bir arkadaş sağlamak amacım

Geri