petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafese yumurtlamış

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    iyi akşamlar hepinize. dişi kuşu yavrulara zarar verdiği için dün ayrı kafese aldım. ama ne yem yedi ne su içti. gece tekrar erkeğin yanına koydum sabah gördüğümde yine erkeğin sırtındaydı dişi. bende diğer kuşların olduğu kafese koydum yani ilk yavrularının yanına.

şimdi baktım ki kafese yumurtlamış. bu aşamada ne yapmalıyım bundan sonra erkekle hiç yan yana getirmemek mi doğru olan ? ya da ne yapılması gerektiği hakkında fikir istiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:30 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

fikir verebilecek kimse yok mu yahu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:27 -->-> Daha önceki mesaj 10:30 --

arkadaşlar dişi şimdi de o kafeste 5 aylık olan yavrusuyla kur yapıyor. napcam ben bilen eden yok mu ki koca forumda :(

#1 /kimya/, 17 Şubat 2015
    Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  2. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    yavrular kaç günlük yeme düştülermi?

3. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    ne dişiymiş o öyle maşallah.tek dursun ayrı bir kafeste bence.baba müsait olana kadar tek dursun.sonra erkekle birleştirirsiniz tekrar.

4. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    23-31 gün arasındalar. en büyükler yiyor küçüğü de baba doyuruyor.

5. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    tek durunca yem yemiyor. zamanla yer mi acaba ? babayla yan yana getirmek istemiyorum dinlenmesi için ama bu kez de 5 aylık yavrusuna yanaştı :confused:

6. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    yiyecektir bence açlığa dayanamazlar.yem ve suyu varsa mutlaka gidip yiyecek, içecektir. bende akıllı yemlik taktım geçenlerde 1 gün hiç dokunmadılar.sonra acıkınca alışıp yemeye başladılar.

7. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    1 gün ayırdım ne yem yedi ne su içti. tek başınayken strese falan girmesinden korkuyorum. bir de şimdi boş yere yumurtluyor yuvalık yok.

8. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    ustalardan yorum bekleyin ama o zaman yuvalık olan bir kafese koyun dişiyi yuvalıga yumurtlasın.yada erkekle dişiyi aynı kafeste bulusturun yuvalık olan kafeste.yavruyu da siz elle besleyin.zaten bir kaç güne yem yemeye başlar gibi geliyo bana 23 günlük yavru.

9. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim. ama zaten benim sıkıntım tekrar yumurtlamayıp dinlenmesi. üst üste 3 kuluçka geçirdi hiç dinlenmeden dinlensin istiyorum artık :confused:

Sayfayı Paylaş