Karadeniz Pet

kafese yumurtlamış

/kimya/

Paylaşımcı Üye
iyi akşamlar hepinize. dişi kuşu yavrulara zarar verdiği için dün ayrı kafese aldım. ama ne yem yedi ne su içti. gece tekrar erkeğin yanına koydum sabah gördüğümde yine erkeğin sırtındaydı dişi. bende diğer kuşların olduğu kafese koydum yani ilk yavrularının yanına.

şimdi baktım ki kafese yumurtlamış. bu aşamada ne yapmalıyım bundan sonra erkekle hiç yan yana getirmemek mi doğru olan ? ya da ne yapılması gerektiği hakkında fikir istiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:30 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

fikir verebilecek kimse yok mu yahu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:27 -->-> Daha önceki mesaj 10:30 --

arkadaşlar dişi şimdi de o kafeste 5 aylık olan yavrusuyla kur yapıyor. napcam ben bilen eden yok mu ki koca forumda :(

Son düzenleme:
yavrular kaç günlük yeme düştülermi?

ne dişiymiş o öyle maşallah.tek dursun ayrı bir kafeste bence.baba müsait olana kadar tek dursun.sonra erkekle birleştirirsiniz tekrar.

ne dişiymiş o öyle maşallah.tek dursun ayrı bir kafeste bence.baba müsait olana kadar tek dursun.sonra erkekle birleştirirsiniz tekrar.

tek durunca yem yemiyor. zamanla yer mi acaba ? babayla yan yana getirmek istemiyorum dinlenmesi için ama bu kez de 5 aylık yavrusuna yanaştı :confused:

tek durunca yem yemiyor. zamanla yer mi acaba ? babayla yan yana getirmek istemiyorum dinlenmesi için ama bu kez de 5 aylık yavrusuna yanaştı :confused:

yiyecektir bence açlığa dayanamazlar.yem ve suyu varsa mutlaka gidip yiyecek, içecektir. bende akıllı yemlik taktım geçenlerde 1 gün hiç dokunmadılar.sonra acıkınca alışıp yemeye başladılar.

yiyecektir bence açlığa dayanamazlar.yem ve suyu varsa mutlaka gidip yiyecek, içecektir. bende akıllı yemlik taktım geçenlerde 1 gün hiç dokunmadılar.sonra acıkınca alışıp yemeye başladılar.

1 gün ayırdım ne yem yedi ne su içti. tek başınayken strese falan girmesinden korkuyorum. bir de şimdi boş yere yumurtluyor yuvalık yok.

1 gün ayırdım ne yem yedi ne su içti. tek başınayken strese falan girmesinden korkuyorum. bir de şimdi boş yere yumurtluyor yuvalık yok.

ustalardan yorum bekleyin ama o zaman yuvalık olan bir kafese koyun dişiyi yuvalıga yumurtlasın.yada erkekle dişiyi aynı kafeste bulusturun yuvalık olan kafeste.yavruyu da siz elle besleyin.zaten bir kaç güne yem yemeye başlar gibi geliyo bana 23 günlük yavru.

ustalardan yorum bekleyin ama o zaman yuvalık olan bir kafese koyun dişiyi yuvalıga yumurtlasın.yada erkekle dişiyi aynı kafeste bulusturun yuvalık olan kafeste.yavruyu da siz elle besleyin.zaten bir kaç güne yem yemeye başlar gibi geliyo bana 23 günlük yavru.

teşekkür ederim. ama zaten benim sıkıntım tekrar yumurtlamayıp dinlenmesi. üst üste 3 kuluçka geçirdi hiç dinlenmeden dinlensin istiyorum artık :confused:

Geri