Karadeniz Pet

kafesi sizce nereye koyayim

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaşlar 2 ay oldu yavru alamıyorum gündüz aslında pek odama girmiyorum ama sizce kafesi nereye koyayim yerinde dursun mu yoksa elbise dolabinin üzerine mi koyayim .

2 aydır kafes ordaysa yerinde kalsın bence hem aşağıda daha iyi kuşların size yakın olmaso gerekli bence :)

Kardesim 2 ay beraber diosun ama daha tam olarak 1 ay olmamis nasil oluyor :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşların yüksek yerde durması ve sürekli onları rahatsız etmemeniz gerekmektedir aksi takdirde kuşlar sizden urkebilir rahatsız olurlar kıyafet dolabinin üstü uygundur kuşların öpüsuyor ve ciftlesmiyorlarsa disiyi yada erkeği degismeni öneririm

Selamlar

Bence kafesinizi bir kontraplak ile ortadan bölün ve 2 hafta boyunca haftada 2 kez mama verin ve Kuşlar biraz kızışsınlar ve birbirlerine hasret kalsınlar.2 hafta sonunda bölmeyi ayırın. Ben verim alamdığım kuşlarda bu taktiği uyguluyorum ve sonrasında dişiyi erkeğin yanına bırakır bırakmaz çiftleşmeye başlıyorlar.

Oda çok kullanilmiyorsa yerleri iyi yumurta maması verin Masaallah kuslariniza en yakın zamanda yumurtlarlar insaallah

Kuşların yüksek yerde durması ve sürekli onları rahatsız etmemeniz gerekmektedir aksi takdirde kuşlar sizden urkebilir rahatsız olurlar kıyafet dolabinin üstü uygundur kuşların öpüsuyor ve ciftlesmiyorlarsa disiyi yada erkeği degismeni öneririm

Bende yukarı koymayı düşünmüştüm :)

Kural bir asırlık acıklama yazın bunu kenara :)) sana alıstırmak sityorsan gögüs hizanda olmalı yavru almaksa niyetin kimsenin girmedigi oda o olmuyorsa en sakin odanın üst tarafına elbise dolabının üstü olabilir

4de0531c0d7a4cfb373a78336f058aed.jpg

Kuslari ne zaman birlestirdigin sag ustte yaziyor 10.12.2014

Moderatör tarafında düzenlendi:
4de0531c0d7a4cfb373a78336f058aed.jpg

Kuslari ne zaman birlestirdigin sag ustte yaziyor 10.12.2014

buzdolabı titrer

bu titreşim kuşları sarhoş eder.

trene binmiş gibi olurlar.

dolabın üzerine bir bardak su koy ve tireşimi gör.

motoru çalışınca tabi, heran çalışmaz çünkü

bi ara ayırıp birleştirmiştim eş alamayınca

Geri