Karadeniz Pet

Kalamar kemiği ve yumurta tıkanması

Rassien

Onursal Üye
kuşuma kalamar kemiği aldım hemen çatur çutur yiyo bende aldım zararı olur diye bıraksam iki tane kalamar kemiğini on dakikada yicek önceden kuş kumunu başından ayrılmıyodu şimdi az az gereğince yiyo abartmıyo kalamar kemiğini de alışınca az az gereğince yermi birde 1 yaşına gelince eş alıcam yumurta tıkanmasından korkuyorum yumurta tıkanmasının olmaması için nasıl önlemler alabiliriz

Son düzenleme:
kalamar kemiğinin zararı olacağını sanmıyorum yumurta tıkanmasına gelecek olursak benim ilk beslediğim çiftimde olmuştu ve bende acemilik farkedemedim kuş yumurtlayamadı ve öldü ama şöyle bişi var yumurta tıkanması her kuşta yok benim bildiğim çok az oluyor birde kuşunuzu takip edin eğer yumurtlayamıyorsa siz veya bir veteriner olmadı bir kuşçu yumurtlatabilir tabi siz bilmediğiniz için yapamayabilirsiniz

Kus disiyse ureyebilecek olgunluga ulastigindan kalamar fazla tuketir. Yumurta tikanmasini onlemi yok. Kusu yakin takibe alacaksin. Gerekirse mudahale edeceksin. Vitamin ve mamasini eksik etmeyeceksin ki kolay yumurtlasin.

kalamar kemiğinin zararı olacağını sanmıyorum yumurta tıkanmasına gelecek olursak benim ilk beslediğim çiftimde olmuştu ve bende acemilik farkedemedim kuş yumurtlayamadı ve öldü ama şöyle bişi var yumurta tıkanması her kuşta yok benim bildiğim çok az oluyor birde kuşunuzu takip edin eğer yumurtlayamıyorsa siz veya bir veteriner olmadı bir kuşçu yumurtlatabilir tabi siz bilmediğiniz için yapamayabilirsiniz

peki teşekür ederim önerileriniz için :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:25 -->-> Daha önceki mesaj 14:25 --

Kus disiyse ureyebilecek olgunluga ulastigindan kalamar fazla tuketir. Yumurta tikanmasini onlemi yok. Kusu yakin takibe alacaksin. Gerekirse mudahale edeceksin. Vitamin ve mamasini eksik etmeyeceksin ki kolay yumurtlasin.

teşekür ederim dediklerinizi uygulayacağım

üreme döneminde kızgın dişi fazla tüketir normaldir

Geri