Karadeniz Pet

Karar veremiyorum dişi kuşuma eş bulayımmı yoksa bulmayayım mı

Oguzcan

Yeni Üye
Lily mi biliyorsunuzdur belki aşağıya fotoğraflarını koyuyorum 8 aylık kuşum çok seviyoruz çok güzel bir hayvan hiç kafesine sokmuyoruz erkek gibi ele alışık sadece konuşmuyor bir kaç gündür erkek arıyorduk bugün [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] üretimhanesine gittik kardeşim ve arkadaşımla hatta [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] ta gelecekmiş tanışacaktık ama olmadı arkadaşın aracıyla gelmiştik acil geri çağırdı

Neyse bizim kuşla ilgili hiç bilgimiz olmadığını öğrenmiş olduk :) Murat ustam muhabbeti filan on numara hemşeri çıktık birde bilgilerimizi arttırdık ama murat ustam dan öğrendiğime göre benim kuş çiftleşmezmiş çünkü hiç yuvaya girmiyor zaten ele alışık salmaya atmamız gerekliymiş ama salmaya atıp atmayacağıma bir karar veremiyorum yani tekrar yabanileşmesi gerekiyor daha sonra ise eş tutacak ne yapacağıma karar veremiyorum böyle mi devam etse yoksa eşleştireyim mi

voB1gr.jpg

MlM3kg.jpg

nGq8AB.jpg

mlYjJ2.jpg

rdGnn1.jpg

78j55a.jpg

PEjmm7.jpg

gLQEEb.jpg

Son düzenleme:
her zaman beklerim hemşerim :)
benım fıkrım kuş hiç daha kafese girmemış bır kere girmiş ondada kafayı tellere sıkıştırmış o yuzden cok zor eş tutar dedim benım kı bır öneri getır benım salmaya atalım bır hafta kalsın alışsın kafese dıgerlerınınyanında bu arada oradan bır eş secer hee şu da var bakarsın alırsın yanına bır erkek şak dıye eş tutar ona da %5 ihtimal verıyorum ben :)
ben olsam sana da soyledıgım gıbı hiç erke falan almam bu kuşl amutlu mesut yasarım hem annede cok alışmış bu dişiye :)

Ben bugün de Feshaneye gittiğim için yanınızda bulunamadım bir dahaki sefere inşaallah.. Size şöyle bir şey anlatayım 6 yaşında dişi bir muhabbet kuşum vardı ailenin heyecanı evin kızı gibiydi.. Bizden ayrılmazdı. yemekte vs yatmadan yatmaya kafesine girerdi. Bir gün egoist olduğumu onunda yavruları olması gerektiğini düşündüm.. Pendikte bir petshoptan erkek bir muhabbet kuşu aldım.. Bunları koydum kafese Salondaydılar.. Salona giriyorum bizim dişi kuş tellere atlıyor çıkmak istiyor ya beğenmedi galiba hem istemiyor ki eş almak o bizle mutlu falan dedim... O ara bir arkadaşımda bakamadığı için bir dişi kuş verdi erkeği ona eş attım. Pat aradan bi zaman geçti bir arkadaşımdan da bir muhabbet kuşu erkek geldi.. ben tekrar bizim 6 yaşındaki kızı ona eş attım 6.5 yaş falan olmuştu.. bunlar işi pişirdi diğerlerinden yavru alamadım ama bunlardan 3 ağız kadar yavru aldım.. şimdi o kızımız yok öldü ama onun oğlu bizimle onu eğittik;) Düşün şimdi senin kız 8 aydır seninleydi ama bizimki bizle 6 yıl.. yavruyken almıştım.. onun yavrularıyla da kuşlarımı çoğalttım çoğaldıkça çoğaldılar ;)

kardeş kuş gecede kafes dışında uyuyormuş şimdi bu kuşu kafese kapatmak bana cok mantıklı gelmıyor acıkcası yavru almak ıstıyorsan cıkarmayacak kafesden o yuzden dedım ben bence eşe atma dıye

O zaman yapacak bir şey yok iki şeyden biri seçilmeli ya eş alıp kafese koyulmalı ya da tek başına dışarı salınmalı.. Ha şu ihtimal de var bir erkek alıp ikisini salmalı ve evi iyice batırmalı :) :)

O zaman yapacak bir şey yok iki şeyden biri seçilmeli ya eş alıp kafese koyulmalı ya da tek başına dışarı salınmalı.. Ha şu ihtimal de var bir erkek alıp ikisini salmalı ve evi iyice batırmalı :) :)

bak işte bu dediğin varya cuk diye oldu ev zaten ne batıyor ne batıyor tarifi yok ev badana yapılıyordu odasını değiştirdik buda iyice kızışmış o aralar kardeşimin odasındaki kağıtları paramparça etmiş dvdler yerlerde hepsi tamam telefon kutusunu çok alakasız yerlere taşımış

ya ama varya murat abinin yerini görüp o yavruları eline alınca içim gitti oda baöbaşka bir şey acaba diyorum direk bir çift damızlık mı alsam :D

Son düzenleme:
Hahaha o da güzel bir çift damızlık.. Yakında üretimhane de açarsın bu iş genelde 1 çiftle başlıyor da :) :)

Maşaallah diyelim o halde Murat ağabeyinin kuşlarına güzel yavruları vardır

Maşllah kırkbir kere olmadı ben murat abiye diyeyim bana bir çift ayarlasın damızlık :)

Geri